Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeNova TV (Хрватска) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Nova TV (Хрватска)

Go down 
+22
Missy
rebelde_girl
ankii
STAR
Rebellious angel
Игор
marko.t1990
nightspy
angeli
iva_macedonia
Maje
dijan4e
Elisa
gaby
Losteech
*JaNa*
Chris
Posh Girl
Bobi
Beauty
solange
Burrows
26 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Оцена за телевизијата
 5
 4
 3
 2
 1
Види ги резултатите
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:38 pm

Nova TV (Хрватска) NOVA_TV_LOGO

Нова ТВ е првата хрватска комерцијална телевизија со национална консесија, членка на ЦМЕ групата.
Програмот почнал да се емитува на 28 мај 2001, како прва хрватска комерцијална телевизија со национална консесија и набргу станала многу популарна меѓу гледачите. Најпозната е по својата информативна емисија Дневник Нова ТВ. Програмот се сости од различни серии, емисии, цртани, филмови и дневни вести. На Нова ТВ се прикажуваат и познати хрватски хумористични серии. Исто така се прикажуваат и новите популарни американски серии како „Изгубени“, „Очајни домаќинки“, „Медиум“ и т.н. Преносите од спортските настани исто така се повремено дел од нејзината програма. Промената на сопствената структура донесе и златно вложување во техниката и луѓето, па така Нова ТВ 2006 се всели во нови простории и студија и започна со нови домашни
проекти. Нашите гледачи оваа телевизија можат да ја следат на кабелска телевизија во нивниот
град.

Официјална страница


Последната промена е направена од maestro на Саб Апр 04, 2009 7:13 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:40 pm

Ovaa televizija ja gledam najcesto od site,ima najdobra programa,filmovi emisii,serii se e super!
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:43 pm

Ама најсмешен е фактот што кога Нова почнала како прва комерцијална телевизија во Хрватска, ние сме имале веќе две национални телевизии.
И на крај, Хрватите со 3 национални имаат подобра програма отколку ние со 6 национални (+оние национално/сателитски).
Па, нормално и ние кога ќе ја поделиме целата програма на три телевизии ќе добиеме добри програми како хрватските. Nova TV (Хрватска) 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:51 pm

Имам глеано доста работи од телевизијава, кога сум кај баба ми
Добри се, пред се, имаат најмногу филмови последниве сезони, тој квизот сабајле
Порано имаа доста теленовели и серии, сега мислам немаат толку прајм тајм серии, неги доприкажуваат сезоните
Исто знам дека оваа ТВ многу менува термини, укинува серии, така да не ми се допаѓа нејзиниот концепт на работа
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:56 pm

Beauty напиша:
Имам глеано доста работи од телевизијава, кога сум кај баба ми
Добри се, пред се, имаат најмногу филмови последниве сезони, тој квизот сабајле
Порано имаа доста теленовели и серии, сега мислам немаат толку прајм тајм серии, неги доприкажуваат сезоните
Исто знам дека оваа ТВ многу менува термини, укинува серии, така да не ми се допаѓа нејзиниот концепт на работа

Да. Не дај Боже да се загледаш некоја серија. Nova TV (Хрватска) 353532
Како на пример Lost која ја укинаа и 4тата сезона во Хрватска сеуште не е прикажана.
А, се зборува дека Нова ја има откупено Lost но не сакала да ја прикаже.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 6:58 pm

Епа тоа е проблемот, таквиот концепт не ми се допаѓа и затоа не ја сакам оваа ТВ, дава нови серии, а старите не ги прикажува до крај како што треба
Па и менувањето на термините е нешто најлошо
Што ако сменат серија во друг термин, 100% во другиот термин нема да биде погледана, него ќе и падне гледаноста, случај со Rebelde и Грдата Лети
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:10 pm

Неверојатно добра телевизија, само проблем им се теленовелите. Едноставно не се заинтересирани за нив и им даваат лоши термини.

Но според мене најдобрата визуелна телевизија, има предобри рекламни спотови, неверојатно добри и многу добри студија и емисии, како мега добрата трач емисија "Red Carpet" која нема врска со нашите Фаци Nova TV (Хрватска) 195609 .

Сепак задоволен сум од страна на филмовите, вечер во 9 часот ќе го даваат Е.Т од Стивен Спилберг, филм кој го барам веќе година ипол Nova TV (Хрватска) 722953 Nova TV (Хрватска) 433111
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:14 pm

ИИИИИИИИИИИТТТТТТТТТИИИИИИИИИ - најубавиот филм ќе оди вечер? Стварно?
Ма не смао за теленовели, за сите серии имаат лош концепт
А за информација порано беа хрватски Пинк со сериите, по 5 теленовели дневно и многу прајм тајм серии
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:20 pm

Beauty напиша:
ИИИИИИИИИИИТТТТТТТТТИИИИИИИИИ - најубавиот филм ќе оди вечер? Стварно?
Ма не смао за теленовели, за сите серии имаат лош концепт
А за информација порано беа хрватски Пинк со сериите, по 5 теленовели дневно и многу прајм тајм серии

Да, јас одамна го чекам и вечерва конечно за прв пат ќе го гледам Nova TV (Хрватска) 433111
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Фед 01, 2009 7:27 pm

Lele i jas sakam da go gledam ET ama vo 9 gledam 24 na A1. Porano davaa mnogu telenoveli . Zosto se otkazaa?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 4:26 pm

Beauty напиша:
ИИИИИИИИИИИТТТТТТТТТИИИИИИИИИ


Nova TV (Хрватска) 409660 Добар испад Дани Nova TV (Хрватска) 24632 Nova TV (Хрватска) 24632 Nova TV (Хрватска) 24632 Nova TV (Хрватска) 24632 инаку ја мразам телевизијава ја укинаа La Verdad Oculta Nova TV (Хрватска) 665558
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 5:00 pm

Еве и анкета. Од мене добива 4. За наши услови можеби е најдобра тв, но за хрватски многу подобра е ХРТ. Nova TV (Хрватска) 353532
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 5:30 pm

Spored mene podobra e od HRT,cista 5ka!
Вратете се на почетокот Go down
*JaNa*
Член
Член
*JaNa*


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1995-04-09
Age : 29
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПон Фед 02, 2009 8:21 pm

podobra e od hrt , da , no vo posledno vreme nekako nemaat nesto posebno interesno , pa zatoa od mene 4
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 2:15 am

Они мене ќе ми ги укинуваат LOST!!!
Тројка, со сила. Nova TV (Хрватска) 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 2:31 am

4 i od mene.Najmnogu filmovi gledam po nekoja serija i Ne zaboravi stihove cat pat.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeСаб Фед 07, 2009 1:26 pm

Losteech напиша:
Они мене ќе ми ги укинуваат LOST!!!
Тројка, со сила. Nova TV (Хрватска) 996773

јас им дадов 4ка со сила. Nova TV (Хрватска) 462314
Едноставно, можеби е пример за модерна телевизија, но мене не ме привлекува многу да ја гледам.
Се надевам дека кога Алфа ќе се среди како што треба, ќе биде рамна со Нова во програмата и слично.
Вратете се на почетокот Go down
Elisa
Нов Член
Нов Член
Elisa


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 103
Birthday : 1995-11-26
Age : 28
Registration date : 2009-03-15

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 2:39 am

Нова дават многу добри филмови и има добри емисии кои се даваат за Нова може да им дадам петка.
Вратете се на почетокот Go down
dijan4e
Член
Член
dijan4e


Број на мислења : 249
Registration date : 2008-12-21

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 2:41 am

Нова заради Ребелде,добри филмови - вчера гледав еден преубав и добрите емисии на неа единствено ке и дадам 5
Вратете се на почетокот Go down
Maje
Нов Член
Нов Член
Maje


Број на мислења : 96
Registration date : 2009-03-15

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПон Мар 16, 2009 12:01 am

Од мене 5 и тоа
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:47 pm

па заради REBELDE 5ka
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeНед Мар 22, 2009 2:49 pm

5 zaradi super serii i filmovi shto davaat Nova TV (Хрватска) 722953
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 1:09 pm

Иако не сум ја гледал, ми се чини дека РТЛ засега има подобра програма од Нова, од она што го гледам на нивниот сајт.
Имаат доста интересна забавна програма (особено добри ми се гледаат Pobijedi Solu и Wipeout), понуда на интересни серии...
Вратете се на почетокот Go down
nightspy
Член
Член
nightspy


Број на мислења : 197
Registration date : 2008-08-14

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 7:23 pm

За гледаноста зависи ама моментално Нова и РТЛ се тука некаде, ХРТ оваа година ја изгуби својата слава и својата гледаност...
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitimeПет Апр 10, 2009 8:34 pm

Лига на шампиони од наредната недела на Нова. Е сега можеби стварно ќе ни ја укинат тука. Nova TV (Хрватска) 61882
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Nova TV (Хрватска) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Nova TV (Хрватска)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» TERRA NOVA|2010 -
» Nova ucilisna teve emisija

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Други Телевизии-
Отиди до: