Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeNova TV (Хрватска) - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Nova TV (Хрватска)

Go down 
+22
Missy
rebelde_girl
ankii
STAR
Rebellious angel
Игор
marko.t1990
nightspy
angeli
iva_macedonia
Maje
dijan4e
Elisa
gaby
Losteech
*JaNa*
Chris
Posh Girl
Bobi
Beauty
solange
Burrows
26 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Оцена за телевизијата
 5
 4
 3
 2
 1
Види ги резултатите
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 12:25 am

Burrows напиша:
Нова ТВ наскоро заедно со ОБН ќе бидат укинати од кабловските телевизии кај нас.

Дали тоа значи дека и од Макс ТВ или не?
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 12:43 am

Преку таквото ми е веќе од тој Совет за гомнодифузија.

Не виделе, бе, што се емитува по она циганските телевизии, а трчаат да го скинат она што вреди.

Многу ме нервираат. А нашиве телевизии се криви, тие буцкаат постојано, А1 посебно, зашто гледачите им бегаат.

Тее идиотишта... :( Ќе ми фали нова.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 12:47 am

NateArchibald напиша:
Burrows напиша:
Нова ТВ наскоро заедно со ОБН ќе бидат укинати од кабловските телевизии кај нас.

Дали тоа значи дека и од Макс ТВ или не?

Да.

Инаку мислам дека Канал 5 има повеќе замешано прсти во ова поради тоа што и тие и Нова ги имаат правата за ЛШ.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 1:03 am

Burrows напиша:

Инаку мислам дека Канал 5 има повеќе замешано прсти во ова поради тоа што и тие и Нова ги имаат правата за ЛШ.

Ете што е работата, знаев дека има такво нешто.

Секогаш е така. Nova TV (Хрватска) - Page 3 665558
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 06, 2009 1:31 pm

Burrows напиша:
Нова ТВ наскоро заедно со ОБН ќе бидат укинати од кабловските телевизии кај нас.
Е, уште тоа фали. Nova TV (Хрватска) - Page 3 665558 Ќе ми недостигаат и двете. Nova TV (Хрватска) - Page 3 165556
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeНед Aвг 09, 2009 5:08 pm

Мене пред неколку часа ми стигна известување на Макс ТВ, ми се појави на екранот дека од вечерва по полноќ двата канали ОБН и Нова ТВ ќе ми бидат исклучени.

А јас се надевам дека ќе ставаат некои други балкански Nova TV (Хрватска) - Page 3 24632 Сакам РТЛ Хрватската.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 12:18 am

епа тоа е сега можеби кабловскиве телевизии ќе се свеснат дека такви телевизии се најгледани кај нас па ќе стават уште една таква откако ќе се реши оваа работа со нова и обн
Вратете се на почетокот Go down
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 11:01 pm

Со укинувањето на НОВА престанав да гледам кабловска.Најдобри филмови даваа таму.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 11:03 pm

Де бе Nova TV (Хрватска) - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
marko.t1990
Нов Член
Нов Член
marko.t1990


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 112
Birthday : 1990-04-20
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-16

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 3:28 am

Зошто имаме кабловска ние по дома, кога не гледаме ни Нова, ОБН, ХРТ2, MTV World или Europe (на балканскава ништо не се дешава), DSF и мн други што не ми текнуваат сега. Да го гледам Боки, Зоки, 4 Сезони, Лила, Сузе, Миленко???? Сите телевизии се укинати по барање на нашите во 50% од случаите повеќе од бедни ТВ куќи, кои имаат исти емисии со нив. Nova TV (Хрватска) - Page 3 272815

П.С. Ова не важи за тие што имаат сателитска Nova TV (Хрватска) - Page 3 996773
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/markoasroma
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 6:55 pm

Епа затоа купете си сите сателитски и уживајте Nova TV (Хрватска) - Page 3 871427
Вратете се на почетокот Go down
ankii
Нов Член
Нов Член
ankii


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 108
Birthday : 1995-07-27
Age : 28
Registration date : 2009-07-07

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 7:05 pm

marko.t1990 напиша:
Зошто имаме кабловска ние по дома, кога не гледаме ни Нова, ОБН, ХРТ2, MTV World или Europe (на балканскава ништо не се дешава), DSF и мн други што не ми текнуваат сега. Да го гледам Боки, Зоки, 4 Сезони, Лила, Сузе, Миленко???? Сите телевизии се укинати по барање на нашите во 50% од случаите повеќе од бедни ТВ куќи, кои имаат исти емисии со нив. Nova TV (Хрватска) - Page 3 272815

П.С. Ова не важи за тие што имаат сателитска Nova TV (Хрватска) - Page 3 996773

Па во скоро сите случаи, каде што се укинува некоја странска програма (во случајов Нова), барањето за укинување,е поднесено од страна на нашите телевизии, кои ја губат популарноста, поради тоа што „НОВА“ даваше нови филмови, серии и слично. И токму затоа сите гледаа „нова“ а не А1, КАНАЛ 5 или СИТЕЛ. Но без „Нова“ и некои други програми кои ни ги укинаа, незнам зошто воопшто ќе ни е кабловската. Добро е што оставија FoxLife,Discovery и Hallmark . Барем тоа можам да гледам.
Вратете се на почетокот Go down
rebelde_girl
Член
Член
rebelde_girl


Female Број на мислења : 329
Registration date : 2009-07-19

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 8:50 pm

Не требаа да ја тргнат нова Nova TV (Хрватска) - Page 3 165556 барем нова не даваше синхронизирани серии..а и ребелде не можев да ја догледам целата прва сезона...
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeВто Сеп 15, 2009 10:00 pm

и да ја нема Нова сепак некои хрватски серии ќе ги има и на наши телевизии Nova TV (Хрватска) - Page 3 327923
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСре Сеп 16, 2009 12:38 am

На сите кабелски телевизии и на Совет за радиодифузија пишуваше дека се укинуваат затоа што хрватските програми ги откупуваат филмовите и шоуа и други работи како лиценци само за емитување на просторот на Хрватска. Сега колку е вистина ? Nova TV (Хрватска) - Page 3 409660 Можно е Тв Нова да склучи договор и за реемитување во Македонија. Мислам дека пројавиле интерес за тоа
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 4:15 pm

Nova TV ги има откупено следните серии:

Samantha Who
Navy CIS 6.
30 Rock 3.
Charmed 8.
Psych 2.
Drop Dead Diva

Инаку, Нова можете да ја гледате онлајн тука:
http://telekabel.net.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=119&lang=en

Патем, конкурентската РТЛ има подобар избор на откупени серии: :)
King of Queens
Everybody loves Raymond
The Big Bang Theory
Bionic Woman
Mentalist 2.
L.A. Dragnet
Prison Break 4.
Philanthropist
Grey's Anatomy 6.
Desperate Housewives 6.

Исто така и новите сезони на сериите:
Cold Case, Rescue Me, Bones, Nip/Tuck, Chuck, Dexter, CSI и CSI: NY.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 4:38 pm

Мене не ми дава да ја гледам не знам зошто Nova TV (Хрватска) - Page 3 24632 , а баш би сакал да ја видам Drop Dead Diva.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПон Мар 15, 2010 11:26 pm

Дали ова се работи за Хрватскава Нова тв
http://mportal.com.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=52&id=4329
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПон Мар 15, 2010 11:28 pm

M@RKO напиша:
Дали ова се работи за Хрватскава Нова тв
http://mportal.com.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=52&id=4329

Да и ова не е воопшто нова вест.

Како што српскиот FOX сега е во сопственост на грчката телевизија TV ANTENA. Nova TV (Хрватска) - Page 3 353532
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeПон Мар 15, 2010 11:34 pm

NateArchibald напиша:
M@RKO напиша:
Дали ова се работи за Хрватскава Нова тв
http://mportal.com.hr/jumpto.asp?ref=news&cat=52&id=4329

Да и ова не е воопшто нова вест.

Како што српскиот FOX сега е во сопственост на грчката телевизија TV ANTENA. Nova TV (Хрватска) - Page 3 353532

Кога ќе дочекаме и кај нас да влезе странски капитал во нашите телевизии? Nova TV (Хрватска) - Page 3 569862
Пред 10-тина години грчка Alpha влезе во ТВ Скопје, т.е. денешна Алфа и ништо не успеа да направи. Од денешната Алфа остаток е само името, друго се' е различно. И пак е најквалитетна ТВ кај нас.
И онаа албанската Ера знам беше под некоја компанија од странство, ама Ера и вака и така е беда како телевизија.
Ау да, и Алсат-М ја заборавив. Nova TV (Хрватска) - Page 3 299627
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeВто Мар 16, 2010 12:07 am

Абе додека самите ние не си направиме нешто не чекај од надвор да не подигнат...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСаб Апр 24, 2010 2:20 pm

Нова потпишала договор со Warner Bros со кој има ексклузивно право на следните серии од 2009/10 сезона:

V
The Vampire Diaries
Human Target

Како и сеуште неприкажаните:

Pretty Little Liars
Рizzoli & Isles
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСаб Апр 24, 2010 2:47 pm

Го објавивме ова уште пред некој ден. Освен овие серии, и плус нови филмски хитови. Nova TV (Хрватска) - Page 3 367412
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeСре Апр 28, 2010 5:58 pm

Нова ТВ слави 10 години од своето постоење!
Погледнете какво кратко видео е направено по овој повод, секоја чест!
http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/dozivite-cudesni-svijet-nove-tv.html
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitimeВто Окт 12, 2010 12:26 am

Цитат :
Rekordni tjedan Nove TV

Prošlog tjedna Nova TV postavila je novi rekord u udjelu gledanosti kada je na cijelom danu ostvarila 27,6 posto na općoj populaciji.
U tjednu od 4. do 10. listopada Nova TV bila je najgledanija televizija u Hrvatskoj, a tom uspjehu doprinijeli su njezini najgledaniji programi - Dnevnik Nove TV koji je s prosječnom gledanošću od 18 posto najgledanija središnja informativna emisija u zemlji. U subotu, 9. listopada Dnevnik Nove TV bio je i ukupno najgledanija emisija u Hrvatskoj koju je pratilo 808 000 Hrvata (AMR 20%), odnosno svaki drugi gledatelj koji je u tom trenutku bio ispred malog ekrana (SHR 46,6%).

Humorističnu seriju 'Lud,zbunjen,normalan' gledalo je 629 000 gledatelja, dok je informativni magazin 'Provjereno' u četvrtak bio najgledaniji program u svom terminu sa 619 000 gledatelja, a slijedi ga show Supertalent koji je u petak privukao 600 000 Hrvata.

Dramska serija 'Najbolje godine' u drugoj sezoni ostaje prvi izbor za više od pola milijuna hrvatskih gledatelja, nova humoristična serija 'Periferija city' u nedjelju je privukla 430 000 ljudi, dok showbiz magazin 'Red Carpet' sezonama ostaje neprikosnoven u svom kasnovečernjem terminu. U ovom rekordnom tjednu od TOP 10 najgledanijih emisija na svim televizijama čak je 5 emisija Nove TV.

U 10 najgledanijih filmova prošlog tjedna 6 je naslova prikazanih na Novoj TV, a najgledaniji film bio je 'Od klinke do komada' na Novoj TV koji je pogledalo 504 000 gledatelja.

''Nakon liderstva na našoj ciljanoj populaciji, Nova TV je ove jeseni potvrdila i vodeću poziciju među svim gledateljima što je čini najgledanijom televizijom u Hrvatskoj.

Ovi podaci govore da smo s aktualnom shemom u koju smo ušli s provjerenim formatima pružili gledateljima ono što najviše žele gledati – kvalitetan hrvatski program, a oni su nas nagradili svojom pažnjom i povjerenjem.

Upravo zbog toga Nova TV danas ima prvake u svakom žanru – najgledaniju središnju informativnu emisiju, zabavni show, humorističnu i dramsku seriju, informativni i showbiz magazin te najjači filmski program.

'Biti najgledanija televizija u zemlji nagrada je za posljednjih pet godina rada koliko smo uložili i najbolji poticaj za nastavljanje ove tradicije i na našem budućem kanalu Doma TV-u koji ćemo uskoro predstaviti gledateljima.' – izjavio je predsjednik Uprave Nove TV Dražen Mavrić.



*svi podaci se odnose na ciljanu publiku 4+ godina (opća populacija), ako nije navedeno drugačije. Izvor: Nielsen Media Research

Жалам што нема дозвола кај нас да се пренесува...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Nova TV (Хрватска) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nova TV (Хрватска)   Nova TV (Хрватска) - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Nova TV (Хрватска)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» TERRA NOVA|2010 -
» Nova ucilisna teve emisija

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Други Телевизии-
Отиди до: