Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997

Go down 
+6
AnaKarenina
Игор
Posh Girl
Bobi
solange
Beauty
10 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 1:36 am

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcig5bxnd1

Малиот град Инферно е мексиканска теленовела каде главната улога ја толкува познататa кралица на теленовелите - Вероника Кастро. Насловната нумера "Pena de Amor y Muerte" ја изведува Вероника Кастро, која воедно е сестра на режисерот на серијата - Хосе Алберто Кастро (Руби, Акапулко). Со голем успех приказната за пеколот во малиот град се прикажуваше и кај нас меѓу првите теленовели.


МАЛИОТ ГРАД ИНФЕРНО - PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE
Земја на потекло: Мексико
Година: 1997
Епизоди: 165


Сторијата започнува некаде на крајот на 19 век кога во градот Натхауцен се слави празникот на нивниот заштитник, Сан Луис. Дон Присилијано Руан е најбогат и највлијателен човек во тој град, има пет деца и има афера со сопствената снаа, а неговата најмлада ќерка Леонарда сака да ја омажи со богатиот старец Росендо. Но на денот на прославата на празникот, Леонарда го запознава сиромашниот Емилио, син на една кројачка и се вљубува во него. Истиот ден и сиромашната Магдалена Белтран, која живее со мајка и во тоа гратче го запознава продавачот Батан и двајцата се вљубуваат еден во друг. Батан ја бара Магдалена за жена, таа прифаќа, но еден ден Магдалена го наоѓа нејзиниот сакан Батан во кревет со сопствената мајка. Разочарана и предадена од најсаканите, Магдалена се оддава на проституција и решава да им се одмаздува на сите мажи, станува злобна и бескруполозна. Во меѓувреме, Леонарда Руан и Емилио Хименез ја одржуваат тајната романса, плашејќи се никој да не ги открие, се до денот кога татко и на Леонарда нема да реши да ја даде нејзината рака на богатиот старец Росендо. Против сопствена волја, Леонарда се мажи со Росендо, а разочаран од несреќната судбина, Емилио заминува во Америка. По неколку дена, стариот сопруг на Леонарда паѓа од коњ и умира, па така Леонарда станува богата вдовица. Таа решава да го поврати она што го изгубила, но веќе е доцна; нејзиниот сакан е во странство. По многу години, Леонарда живее на големата хациенда на нејзиниот покоен маж, но се чувствува осамена, без љубов, иако има многу додворувачи, меѓу кои и зобниот инспектор. Еден ден на нејзината хациенда таа го запознава младиот Џенаро Онки и решава да го вработи како работник на имотот. Наскоро таа сфаќа дека негува поинакви чувства кон него, се вљубува во многу помладиот Џенаро чие минато не и познато. Тој може да и биде син, но таа сепак одлучува да ризикува, се впушта во голема романса со Џенаро и повторно ги доживува младешките занеси на љубовната страст. Но со самото доаѓање на Џенаро во гратчето не се менува судбината само на Леонарда, туку и на многу девојки кои лудо се вљубуваат во дојденецот. Пред се, во него се вљубува Магдалена Белтран, попозната како Белтранеха која е сега сопственичка на најпознатиот бордел-место на неморал и страв. Во Џенаро се вљубува и младата Браулиа, ќерка единица на богато семсјтво, но и Индалесија, слугинката на Леонарда.
Така започнува несреќата на љубовта меѓу Леонарда и Џенаро... Против таа романса застанува целиот град кој ја осудува аферата на вдовицата со младиот работник, а најмногу нејзините сестри кои ќе се свртат против Леонарда. Нејзините сопернички почнуват со интриги и злосторства против Леонарда и нејзиниот имот. Но и Џенаро не може да одолее на страста на многуте жени кои го засакаа, некогаш е кај Белтранеха во борделот, некогаш спие и со слугинката Индалесија, а се впушта и во романса со богатата и мила Браулиа. Браулиа смртно се разболува, па нејзиното семјство го молат Џенаро да се ожени со неа. Џенаро се жени со Браулиа, ја напушта Леонарда, иако не го сака тоа, а Леонарда останува бремена од него. Во меѓувреме се појавува Емилио Хименез, младешката љубов на Леонарда, кој ја буди старата љубов и страст кај неа. Срцето на Леонарда до самиот крај ќе води војна со разумот и дилемите дали да го избере Емилио или Џенаро.


Улоги: Вероника Кастро, Хуан Солер, Гиљермо Капетиљо, Алма Делфина, Лилиа Арагон, Арасели Арамбула, Марта Аура, Моника Санчез, Енрике Роча, Кариме Лозано, Патрисија Рејес Спиндола
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 7:04 pm

Ovaa Veronika imam procitano na poveke mesta kako ja vikaat kralica na telenovelite a nikoj ne ja znae PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 505725
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 7:15 pm

Зошто никој не ја знае? Па во светот е многу позната, само што кај нас, малку новели се имаат емитувано со неа...

Инаку ја гледав малце серијава, но останата ми е во слабо сеќавање, сепак се сеќавам на една добра језива новела PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 606675
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 7:15 pm

Kako тоа никој не ја знае? Јас многу добро се сеќавам на оваа серија, воедно и на Леонарда Руан, главната хероина
Мислам дека после оваа серија нема настапувано во други серии, освен во првата епизода од АКАПУЛКО каде ја толкуваше мајката на Рехина
Серијава се даваше меѓу првите, одма по завршувањето на легендарните ЉУБОВНИ ВРСКИ и за тоа време ми беше многу поразлична од Љубовни врски, па и од сите тогашни Телевисини
Оваа како да беше правена пред 20 години
Многу морбидни локации, морбидни ликови, морбидни случки - али интересна серија, една темна серија со пеколни настани, во однос на локациите и атмосферата, серијата мене ми наликува на Раузан
Може само Леонарда беше светол лик, мислам само од Леонарда не се плашев додека ја гледав серијата PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 507556
Навивав за Леонарда и Емилио PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 722953
Тажен крај, Џенаро умира во рацете на Леонарда и така завршува серијата, сеуште се сеќавам на таа сцена
Страшни сцени, исто една од највпечатливите умирачки е таа на Белтранеха кога ќе се удави во сопствеата када која се наоѓа во нејзината соба во борделот
Не би рекол дека е серијава некоја си класика како тогашните серии, зашто нема мн циркузи, нема единствени љубови, али затоа има ПЕКОЛНА атмосфера
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeПет Фед 13, 2009 7:27 pm

E kaj nas osven vas dvajcata nemam nekoj slusnato da ja znae, ne rekov za Meksiko PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 353532
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 2:50 pm

Ne sum ja gledala serijava, a za Veronika imam citano.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeЧет Jул 30, 2009 7:41 pm

Се согласувам, језива атмосфера, темна. Поради тоа и многу ја сакав, обожавам такви атмосфери во серии... :)

И страшно ми се свиѓаше што не заврши типично.

Супер серија.
Вратете се на почетокот Go down
AnaKarenina
Нов Член
Нов Член
AnaKarenina


Број на мислења : 38
Registration date : 2009-08-03

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 4:51 pm

Прекрасна серија! Алма Делфина феноменална во улогата на Белтранеха.Штета што после тоа ја гледавме во некои безвезни улоги како El amor no tiene precio и Inocente de ti.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 4:56 pm

Шпицата и песната PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 722953 До ден-денес ги обожавам, многу ми се интересни. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632



Имам една касета фрагменти од серијава од пред неколку години кога ја репризираа на мтм и би ги снимил на компјутер да имав поасална тв картичка, што и планирам наскоро да купам. Сегашнава ми е ужасна.

П.С. Стариве шпици на телевиса ме потсетуваат колку порано телевиса имаше убави шпици. Имаше единство на фонт, убави логоа и интересни сцени, нови, специјално снимани. На сегашниве, секое име е со различна големина, никаква еднаквост, циркус од бои и букви. Логоата им се ретко веќе инвентивни, се` некои стиснати грди букви... :( Се` упропастија, како ли успеаја.

Вратете се на почетокот Go down
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 5:24 am

Serijava ja imam gledano.Se sekavam samo na krajot koga Henaro umre vo racete na Leonarda.Mnogu tazen kraj.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 12:15 am

Тука се надоврзувам на дискусијата, Адолфо за серијава.
Баш така, и мене не ми се веруваше дека заврши така серијата, за тоа време и за првите серии, и јас мислев дека ќе има уште, али немаше PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 165556 Језива и језиви ликови, посебно тие во јавната куќа, смаиот изглед на јавната куќа беше стравови. А Белтранеха исто беше престрашна како појава.
А Џенаро ми останал во сеќавање како лошо машко, идеше со триста девојки во градот.
Секогаш бев Емилио со Леонарда да остане, ви текнува со Емилио што стана на крај?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 12:48 am

Игор па не може после толку години да продолжат со ист стил на работа, и мене ми се убави тие шпици и ме потсеќаат на детството али сепак многу застарено личат ако би ги користеле и сега
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:02 am

Секако дека не можат, но модерното не мора да значи и лошо...
Како телемундо можеле да се потрудат за Sin senos no hay paraiso? Зошто не го повторат тоа и во други серии? Ич не се оригинални, ни телевиса ни телемундо, а порано беа и тоа ми смета. :(

Он топик, поим немам што се случи со Емилио. :S
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:05 am

Ако се сеќавате, крајот на шпицата на серијава е ист со крајот на шпицата на Руби, двете серии се од истиот продуцент. На крјаот на шпицата, Руби, тука Леонарда е со крвави солзи.
Патем, многу језиво беше кога се кажуваше ЛЕОНАРДААААААААА на крајот на шпицата
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:08 am

LucasScott напиша:
Ау, да, ме наежи тоа со Леонарда, ајде нека ја репризираат оваа...

Ајдеее! И јас сакам! PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 165556
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:12 am

Се јавувам иднава недела, или оваа или Љубовни врски ќе им речам.
Пакита не, зашто почетокот е глупав, никој од вас нема да ја гледа во почетокот
Раузан не, мене ми е свежа, плус еве ви ја Предавтсво ако сакате таква приказна
Марија Бонита - не, глупа беше
Скриени страсти - класика
јас сум за ова или Љубовни врски со оглед дека е безвременска таа серија, а плус ете некои ја немаат и гледнао
А? Што мислите?
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:14 am

Beauty напиша:
Се јавувам иднава недела, или оваа или Љубовни врски ќе им речам.
Пакита не, зашто почетокот е глупав, никој од вас нема да ја гледа во почетокот
Раузан не, мене ми е свежа, плус еве ви ја Предавтсво ако сакате таква приказна
Марија Бонита - не, глупа беше
Скриени страсти - класика
јас сум за ова или Љубовни врски со оглед дека е безвременска таа серија, а плус ете некои ја немаат и гледнао
А? Што мислите?

Па кажи им двете. По пола саат траат, ќе фати еден термин. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 1:18 am

Доста чудни ликови имаше тука. Таа слугинката најмногу ја мразев, Идалесија се викаше мислам (ја глумеше секретарката Дијана во Лазос), таа ја мразеше газдарицата Леонарда, а пак тој Џенаро се пикаже во сечиј можен женски кревет. Иако Кариме Лозано и беше конкурентка на Леонарда, сепак ја сакав, добра како лик беше.
Интересни споредни приказни имаше. Пример мислам дека имаше забранети љубовни врски меѓу братучеди, внуци на Леонарда, чија љубов смао она ја подржа и цело село ја осуди. Леонарда како жена беше омразена и наклеветена во тоа гратче
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 3:03 am

Колку само сакам и јас да се потсетам на серијава. Ама како ќе гледам јас МТМ, ајде некој може ќе поставува секој ден да си симнувам а? PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 3:05 am

Тешко малку PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632 знаеш која процедура е тоа, јака им душа на тие што качуваат серии на нет
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 3:50 am

Е тоа мало морген PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632 Па, Боби, кај вас на локланите мислам дека е многу полесно да се репризираат сериите, мислам дека дива лига е во другите градови и не допрела раката на Совет за Радиодифузија. Мислам дека многу полесно ќе ја репризираат они отколку МТМ
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 3:51 am

Beauty напиша:
Е тоа мало морген PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632 Па, Боби, кај вас на локланите мислам дека е многу полесно да се репризираат сериите, мислам дека дива лига е во другите градови и не допрела раката на Совет за Радиодифузија. Мислам дека многу полесно ќе ја репризираат они отколку МТМ

Па да, ама и тие одат по стандардите на МТМ, одамна немаат прикажувано нешто старо. Ама ете пред две години Росалинда ни ја бапнаа PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 16, 2009 3:54 am

И вие си уживавте
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeНед Aвг 15, 2010 10:18 pm

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigentrada1

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigentrada2PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigelenco1

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigelenco2

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pciganaberthaespin

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigsalvador

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigclasesmontar1

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigelenco3

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigcasahermilo1

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigcasahermilo2

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigaos201

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigaos202

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigaos203

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Pcigcifras


Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 10:38 pm

Една од најубавите песни во теленовели:

Verónica Castro - "Pena de Amor y Muerte"

Si tu piel me hizo volver
a esos años que perdi
si mi cuerpo de mujer
se hizo niña junto a ti
que delito cometi
solo quererte
pena de amor y muerte
si olvide lo que era amar
y en tu cuerpo lo encontre
si olvide el que diran
al contacto de tu piel
ya no se cual fue mi error
tal vez amor
pena de amor y muerte

A quien le importa tu vida y la mia
tu me has dado juventud
yo toda una vida
y es que nosotros nos amamos diferente
y no lo perdona la gente

Si el amor no tiene edad
ni razones ni porques
si es como una enfermedad
que se adueña de tu piel
que delito cometi solo quiererte
pena de amor y muerte
dos amantes un amor
dos enfermos de placer
dos culpables tu y yo
un hombre una mujer

A quien le importa tu vida y la mia
tu me has dado juventud
yo toda una vida
y es que nosotros nos amamos diferente
y no lo perdona la gente
a quien le importa
mi forma de quererte
si el delito fue el amor
por favor
pena de muerte.


http://store4.data.bg/manitobb/Veronica__C...mo_Y_Muerte.mp3

ви ја ставив и за симнувањее песната ако ја сакате.

Е сега да се фрлам на коментирање. Јас речиси и не ја памтам серијава (освен фамозниот крај) и исто како премиерно да ја гледам. Кога се даваше прв пат на локална не бев до толку по сериите и не ја гледав, и кога по неколку години МТМ ја репризираше и јас почнав да ја гледам ја прекинаа по неколку епизоди. Е сега напосле ја симнав и да ја гледа на мир. По прочитани безбројни позитивни критики и пред се поради времето во кое е сместено дејствито, ептен имав голема желба да ја гледам, па денес кога најпосле ја изрежав (бидејки downloadot беше ептен спор) маратонски изгледав неколку епизоди (од по 20 мин.)
Нема зборови кои би опишале колку јас ја засакв серијата. Како прво таа мрачна атмосфера, мистиката, амбиентот, дијалозите, чудните имиња...Баш она pure Mexico кое јас го сакам. Секоја чест на Кастро (продуцентот) како ја доловил таа мексичка автентичност во една теленовела.
Ентрадата исто е за без зборови. Многу добра метафора со театарската сцена, крвта и јаболкото. Баш е претставена суштината на приказната. Една од најубаво направените шпици со преубавата композоција. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 586438
Актерската екипа е комплетно погодена (дури и Арасели не ми е иритантна како младата Леонарда Руан).
Многу сега познати актери глуема во првиата фаза како ликови кои во втората фаза се повозрасни. Меѓу нив ги забележав Адријана Фонсека, Сусана Забалета, Орландо Мигел, Виктор Гонзалез, Куно Бекер...
Плус Вероника Кастро и Хуан Солер се одлични како Леонарда и Џенаро. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 586438
Чинам дека не постои теленовела која има толку добро оформени ликови и приказна која крие толку многу тајни имистерии.

Love!Love!Love!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» HURACAN, Televisa|1997/98
» ESMERALDA, Televisa|1997
» LA JAULA DE ORO, Televisa|1997
» MARIA ISABEL, Televisa|1997
» INCANTESIMO, RAI 1|1997-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Мексико-
Отиди до: