Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997

Go down 
+6
AnaKarenina
Игор
Posh Girl
Bobi
solange
Beauty
10 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 10:46 pm

И мене ми е серијава во убаво сеќавање и се согласувам со твојот коментар, само уште ќе додадам дека имаше одлични инструменталки.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 10:56 pm

Ова е можеби најчудната и најморничава мексиканска теленовела. Прво врската свекор-снаа, мажењето на Леонарда со многу постар маж, најголем број од ликовите носеа црнина во серијата, перверзната Белтранеха, костурот што го чуваше пријателката на мајката на Емилио акој беше од мртвата мајка, инспекторот, ѕидот на јавната куќа PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 521588
Ова се работите на кои се сеќавам иако како одеше дејството и не ми текнува.
Сакам да се потсетам на делови, Јовица, споро се симнуваат?
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 11:02 pm

Цитат :
само уште ќе додадам дека имаше одлични инструменталки.
заборавив на нив. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 586438

Цитат :
Сакам да се потсетам на делови, Јовица, споро се симнуваат?

Во споредба со поновиве теленовели оди споро да, но проблемот е што епизодите ги има само на filefactory, а таа програма ти дава да симнуваш линкови на секој час. Една епизода е поделена на два дела, па сега ти види.
Јас првите 50 епизоди ги симнував цел месец (од 15 август), сега ги симнувам останатите, но вреди за чекањето.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 11:12 pm

Што добри серии имаа Телевиса порано PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 165556 Навистина да се соживееш со се во серијата, атмосфера, ликови, приказни.

Нема денес таква серија. Не само од Телевиса, туку и колумбиската и венецуелската продукција порано правеа извонредни серии. Денес се се сведува на шаренила, лоша глума, неоригиналност од секој аспект (локации, приказни, ликови...)
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 11:17 pm

Тоа и јас заборавив да го кажам. Баш додека попладнево гледав си помислив зошто сеуште не снимаат вака теленовели? За мене периодот од 1995 до 1999 Телевиса има најдобра продукција. И не е до носталгија, и денес кога гледам серија снимена тој период (а не сум ја гледал претходно, пример Te sigo Amando или Maria Isabel) има нешто во нив, некоја посебност која не можам ни да ја опишам, а во денешниве новели истата ја нема.
Не знам колку се сеќавате но на оние кратки пресеци за реклами (меѓу сцените) кога пишува Sonido Estereo? Е теленовелите кои ја имаат таа ознака ги сметам за едни од најдобрите.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 08, 2010 11:23 pm

LucasScott напиша:

Не знам колку се сеќавате но на оние кратки пресеци за реклами (меѓу сцените) кога пишува Sonido Estereo? Е теленовелите кои ја имаат таа ознака ги сметам за едни од најдобрите.

Ditto. Тие и се, грубо земено, 1995-1998.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 5:45 pm

Свежо изгледана 87 епизода. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 724729

Јас поставнав зависен од серијава, може сум досаден што се повторувам но како може една теленовела да биде толку добра?!
Навистина нема иритантни ликови. Леонарда ја обожавам. Челична дама со силна воља која во време каде што жените биле потчинувани, таа се бори со фамилијата и светот за љубовта на човекот помлад од неа петнаесет години. Има одлична хемија со Хенаро. Преубав пар се. Вероника ми е најубава во оваа серија, баш она жена. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 996773
Белтранеха од друга страна е исто жена со муда. Каков глас има. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 319488 Искрено мислев дека ќе биде не знам каква негативка, но во најголемиот дел е претставена како жртва на љубовта и навистина нема ништо злобно направено до сега, освен што до очај е заљубена во Хенаро.
Баш во последнава епизода што ја гледав, Белтранеха доаѓа на хациендата да му подари коњ на Хенаро, а Леонарда ќе ја истера.
Балдо и Присила побегнаа од Нахуацен да ја крунисаатсвојата љубов во Морелија. Баш ме занима како ќе заврши таа врска со оглед на тоа дека се роднини.
Браулија ми е исто ОК лик, Кариме ми е преубава. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 722953
Индалесија остана бремена и го наклевети Хенаро дека ја завел а бидејки е малолетна Консех Сератос го затвори со цел да го одалечи од Леонарда.
Сестрите Рутила и Порфириа ми се кома. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 Ги обожавам сцените со нив. Рутила ептен отиде со паметот. Уште и почна да го облекува скелетот на покојната мајка.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 5:58 pm

Супер потсетување, ме потсети на имињата PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 24632 На ликовите ми текнува и на некои длеови.
Kaриме Лозано овде ми беше многу подрага и поубава отколку во Извор.
Мене тогаш ми беше страв од многу ликови, од Белтранеха, инспекторот, таа што ја советува Белтранеха (мислам дека ја глумеше доња Енрикета во Невестински превез), потоа Индалесија дефинитивно, како и најстарата сестра на Леонарда (мислам дека и најлоша беше таа и забегана по религијата).
Инспекторот ја сакаше Леонарда, така? PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 24632

Децата на двете сестри на Леонарда се Балдо и Присила? Мислам дека ми текнува што ќе се случи со нив PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 996773
А Рутила отсекогаш мислам дека беше отидена со паметот, цел живот чувала скелет од мајка и и знам дека го украсуваше и го криеше во една соба.
Хенаро, фаталниот маж во кој се заљубија и Леонарда, Браулија, слугинката и Белтранеха PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 996773

Мене ми текнува и на едно судење во серијата, мислам дека Хенаро ќе го судат за нешто.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 6:13 pm

Цитат :
таа што ја советува Белтранеха (мислам дека ја глумеше доња Енрикета во Невестински превез)

Таа е Тапанка, старата сопственичка на јавната куќа.

Цитат :
како и најстарата сестра на Леонарда (мислам дека и најлоша беше таа и забегана по религијата).

Kлеотилде. Таа беше сведок на аферата меѓу татко и со неговата снаа, па од инает се омажи за Палемон, но млада остана водовица. Од тогаш е огорчена и помалку злобна. Инаку по религијата цело село е фрик, не може да се одвои. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 996773

Цитат :
Инспекторот ја сакаше Леонарда, така?

Консехо Сератос. Не е инспектор туку некој си началник на Нахуацен. И да одсекогаш ја сака Леонарда.

Цитат :
Децата на двете сестри на Леонарда се Балдо и Присила?

Да. Балдо е син на Ховита а Присила на Елоиса. Не знам дали помниш но Присила ја глуми Ана де ла Регера (Саломе- Циганки).

Цитат :
А Рутила отсекогаш мислам дека беше отидена со паметот, цел живот чувала скелет од мајка и и знам дека го украсуваше и го криеше во една соба.

Па не е цел живот. Ја откопаа мама Хакоба за да ја кремираат, но Рутила забега малку и почна да ја третира како жива, па ја криеше во својата соба тврдејки дека скелетот е украден, но на крај Порфириа ја фати.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 6:18 pm

LucasScott напиша:


Таа е Тапанка


PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987

Имињава what the fuck? Тапанка, Хакоба, Белтранеха... PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 што е ова?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 6:23 pm

Да, баш се необични. Тоа е и убавото во серијата. Целата е необична, мистична...најубава. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeНед Окт 17, 2010 10:26 pm

Не помнам како изгледаат внуците на Леонарда, но знам дека имаа забранета врска затоа што се братучеди.
И за Рутила како и за можеби други приказни не ми текнува од почеток до крај како одеа.

Наместо сега да се прават вакви серии, а тогаш да биле оние обичните, сега е обратно. Наместо кон поквалитетно сега се оди кон полошо. А баш сега сакам нешто вакво
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 2:47 am

Не се сеќавам на содржината од серијава многу. Ама знам на една сцена кога една стара жена мислам беше слугинка/дадилка на Леонарда умира и потоа се појавува како дух се исплашив премногу што ми беше страв да продолжам со гледање на серијата... PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987
После си продолжив со гледање на Sentimentos ajenos така да оваа серија не видов многу
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:22 am

Цитат :
дадилка на Леонарда умира и потоа се појавува како дух се исплашив премногу што ми беше страв да продолжам со гледање на серијата

Дани, ова стварно, или Миси измешала серии?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:38 am

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 Не се сеќавам на ова. Мислам дека Леонарда имаше една слугинка-дадилка ама дека умрела и се појавувала како дух, не знам.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 11:41 am

Да, Макловиија и е дадилка. Но не верувам да умре. Да не измешала Миси со Пакита Гаљего.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Окт 19, 2010 2:32 pm

Ајде не знам дали беше дадилката, ама секако имаше некој дух ова 100%. Секогаш кога се сеќавам на серијава имам некое мрачно чувство што значи имаше нешто вакво. Претпоставувам нешто покасно е во серијата. Тоа ми е останато од серијава дека се плашев премногу од тоа на некои мои 7-8 години. Можи не било ништо страшно тоа ама ајде што знаев и јас тогаш PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 462314

BTW сега го видов списокот на актери и воопшто не се сеќавав дека толку познати имиња играле таму. Барем сега ми се познати. Во тоа време серијава беше 3та по ред што ја даваа на ТВ после Касандра и Љубовни врски и не знаев никој
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 21, 2010 7:03 pm

Вероника Кастро, легендарната Леонарда е избркана од Телевиса по толку успешни теленовели кои ги снимила за нив како што се И богатите плачат, Дивата Роза и Малиот град Инферно.


Јас не се сеќавам што стана со таткото на Леонарда и со неговиот син и снаа? Тие беа само во првите епизоди, ама што се случи со нив?
Oд другите кои беа во првите епизоди, ќе се појави мајката на Белтранеха која ќе биде болна и љубовникот на Белтранеха.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeЧет Окт 21, 2010 11:33 pm

Цитат :
Јас не се сеќавам што стана со таткото на Леонарда и со неговиот син и снаа?

Taтко и на Леонарда починал наводно од срце бидејки тагувал што Леонарда не му прозборела одкако ја омажи за старецот. Тоа се слуило меѓу тие 20 години кога серијата прејде од една во друга етапа. За снаата и синот никогаш не се спомна повеќе (барем до сега, 90- та епизода).

Цитат :
Oд другите кои беа во првите епизоди, ќе се појави мајката на Белтранеха која ќе биде болна и љубовникот на Белтранеха.

Мајката на Белтранеха не е појавена сеуште, а Батан веќе се врати во Нахуацен.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 10:02 pm

и дојде крајот. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 165556

Секој збор за глумата, сценариото, дијалозите, режијата, продукцијата е веќе кажан и сувишно е да се повторувам. Без никаков сомнеж бисер во жанрот на теленовелите, редок примерок на квалитетна и одлична серија.
Финалето (иако сите го знаете) ме наежи комплетно.
Искрено не очекував да ме трогне толку онаа крајна сцена и оној крик на Леонарда како го изговара името на саканиот кој умира на нејзини колена додека му соопштува дека чека негово дете. Шекспировски добро. И одглумено и изведено. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 586438
Клотилде беше во право кога некогаш кажа дека проклетството на нивниот татко ќе ги следи четирите сестри Руан, ниту една од нив на крајот не си ја најде среќата.
Смртта на Белтранеха исто беше мастер пис. Начинот на кој се прости со Тапанка и на кој му нареди на Батан да го убие Хенаро. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 496622 И онаа сцената кога Батан ја носеше мртва, облечена во венчаница низ селото.
Одлично, без зборови. Многу легендарни сцени кои не може да се доловат вака напишано туку мора да се погледнат.

Нахуацен you will be missed. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 496622

10/10


едит;

и да, Миси беше во право кога пиша дека Макловија ќе умре. И тоа како умре, шок! PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 521588 Белтранеха мислејки дека е Леонарда фрли запален факел во нејзината соба и старицата се запали горејки комплетно. Ептен добра сцена.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 10:12 pm

Ти завидувам што ја изгледа, посебно Љубовни врски, Инферно и Скриени страсти се неверојатни серии и од одредени сцени во сите три серии ме лазат морници кога ќе се сетам.

А што се случи со сестрите Руан? Ако добро се сеќавам, братучедите (Ромео и Јулија стори) умираат, дали сум во право, како ќе умрат? Нешто слабо ми текнува дека таткото на некој од нив ќе ги бара, ќе сака да ги убие и слично.
Смртта не Белтранеха беше легендарна и можеби највпечатливата сцена од цела серија и сцена од која лазат морници.

Друго ме интересира, дали Браулија на крајот ќе се излечи или сепак треба да умре?

Што се случи со слугинката (Дијана од Љубовни врски) која беше вљубена во Џенаро и дали Емилио си замина од селото?

Последните минути од серијата ги гледав пред некој ден на youtube. Хенароооооооооооооооо PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 165556
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 10:25 pm

Beauty напиша:


Цитат :
А што се случи со сестрите Руан? Ако добро се сеќавам, братучедите (Ромео и Јулија стори) умираат, дали сум во право, како ќе умрат?

Kлотилде полуде кога умре Палемон. Ховита остана несреќна одкако и умре синот, а Елоиса остана сама одкако Гумаро замина во затвор, осуден за убиството на Балдо.

Цитат :
Нешто слабо ми текнува дека таткото на некој од нив ќе ги бара, ќе сака да ги убие и слично.

Гумаро, мажот на Елоиса ќе го убие Балдо, синот на Ховита бидејки неговата ќерка Присила беше во врска со својот братучед.

Цитат :
Друго ме интересира, дали Браулија на крајот ќе се излечи или сепак треба да умре?

Немаше сцена како умира но беше очигледно бидејки болеста и беше во завршна фаза, дури не успеа ни да отиде во црквата кога требаше да се омажи за Хенаро.

Цитат :
Што се случи со слугинката (Дијана од Љубовни врски) која беше вљубена во Џенаро и дали Емилио си замина од селото?

Одкако Белтранеха ја турна по скалите и го загуби бебето, Индалесија остана сама, барајки ги назад старите додворувачи но никој не ја сакаше повеќе демек бележана/ебана.
PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 871427

Леле сега ме потсети дека кај нас беше преведен Емилио. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 959987 Ермило се вика човекот. И да си замина од нахуацен со мајка му Порфириа.

Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 10:36 pm

Ермило? PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 136792 Прв пат слушам, Емилио го преведуваа. Хенаро го преведуваа Џенаро, а на Марија Фернанда сопругот во ЉВ - Џерардо.
Сега ми текна дека Индалесија ќе живее некое време кај Белтранеха во јавната куќа и оваа ќе ја бутне по тие скали. И мајката на Белтранеха се појави нели и умре, бараше прошка од ќерка и.
Добар крај на серијата, немаше свадба како во сите други.

А дадилката умре и се појавуваше како дух како што рече Миси?

А Хенаро не беше цвеќе за мирисање, таков го памтам. Кога ќе му текнеше спиеше со слугинката или одеше кај Белтранеха.
Морам да кажам дека порано многу беше убаво што немавме интернет и не знаевме колку епизоди имаат серииве и одеднаш се изненадуваш кога ќе заврши серијата.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 10:43 pm

Beauty напиша:
Ермило? PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 136792 И мајката на Белтранеха се појави нели и умре, бараше прошка од ќерка и.

А дадилката умре и се појавуваше како дух како што рече Миси?

А Хенаро не беше цвеќе за мирисање, таков го памтам. Кога ќе му текнеше спиеше со слугинката или одеше кај Белтранеха.

Да, се појави и мајката на Белтранеха но брзо умре а Магдалена секако дека не и прости.

Макловија исто умре но не се појавуваше како дух, а и немаше кога умре пет епизоди пред крај.

Хенаро има доблести и слабости како и секој фиктивен лик. Белтранеха беше луда по него, ама страсно луда, како само си ги масираше градите секој пат кога беше во негова близина. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 406389
И да додадам, Белтранеха една од најдобрите негативки било кога. Алма Делфина мислам и имаше дадено душа на таа улога. Прекрасно.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitimeВто Ное 23, 2010 11:01 pm

PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 24632 Од цела серија јас на духови се сеќавам. PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 24632 Кој знае колку сум се исплашила од тоа пред 12-13 години
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997   PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997 - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
PUEBLO CHICO, INFERNO GRANDE, Televisa|1997
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» HURACAN, Televisa|1997/98
» ESMERALDA, Televisa|1997
» LA JAULA DE ORO, Televisa|1997
» MARIA ISABEL, Televisa|1997
» INCANTESIMO, RAI 1|1997-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Мексико-
Отиди до: