Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоментари на "Се додека смртта не не раздели" Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Коментари на "Се додека смртта не не раздели"

Go down 
+5
solange
angeli
Losteech
Beauty
Bobi
9 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 11:02 pm

Овде оставајте коментари!
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 1:24 am

Колку само сум пријатно изненадена од идејата, а најмногу од содржината, а нај нај нај многу од сликата и текстот кој го пишува, одлично!!!
Во исчекување...
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 4:43 pm

А што е тоа уствари?
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 9:52 pm

Losteech напиша:
А што е тоа уствари?

Форумска веб новела од 6 епизоди, ќе ја објавувам секоја недела, т.е повеќе е како драмска мини серија.
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:04 pm

Beauty напиша:
Колку само сум пријатно изненадена од идејата, а најмногу од содржината, а нај нај нај многу од сликата и текстот кој го пишува, одлично!!!
Во исчекување...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:24 pm

Како ви се допаѓа најавната шпица?
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 10:56 pm

супер е бравос Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 606675
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeСре Мар 04, 2009 12:11 am

I mene mi e super Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 613471
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 05, 2009 10:49 pm

Ова да не е правено како копија на Монтекристо, Падре Корахе - по ликовите на тие ме потсеќа
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 05, 2009 11:01 pm

Beauty напиша:
Ова да не е правено како копија на Монтекристо, Падре Корахе - по ликовите на тие ме потсеќа

Хаха, кај баш според ликовите утврди копија жити се Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 24632 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 24632 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 24632 Па најдобрите врвни глумци се одбрани на едно место, а плус темата нема ниту малце врска со споменатите новели... чекај недела па ќе видеш.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 05, 2009 11:10 pm

Емануел Њунез - кој е овој?
Може е смешно, али мене ме потсеќа на оној од серијата Ребека, на Нова што одеше, таткото што беше на Рикардо Аламо
Вратете се на почетокот Go down
matko
Нов Член
Нов Член
matko


Број на мислења : 3
Registration date : 2009-03-02

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 06, 2009 12:35 am

Ne znam koliko ćete me razumjeti pošto pišem na hrvatskom i ne znam makedonski (ako zatreba, neka Bobi prevede Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 433111 ).

Drago mi je da se većini, koliko vidim, serija sviđa.

@Beauty : serija nema NIKAKVE veze sa Padre Coraje, Montecristom a da ne govorim sa Rebekom (zaboga, ovo je serija o HOLOKAUSTU Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 353532 ). Jedina poveznica su glumci koje sam stavio, da možete zamisliti kako likovi otprilike izgledaju.
- Emmanuel Nunez je glavni lik u seriji. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 06, 2009 12:45 am

Ме воодушевува фактот колку се ангажирате околу овие веб новели, ја читам онаа на најтспај, а сега ке почнам и оваа најверојатно затоа што ми е интересно поготово овде ме влече тоа што има ентрада, кастинг и сето тоа... браво Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 606675
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeНед Мар 08, 2009 10:30 pm

angeli:

Цитат :
bravos super e vebnovelava Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 598260 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 606675 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 606675
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeНед Мар 08, 2009 10:42 pm

Првава епизода ќе ја про~итам утре, задутре кога ќе си одвојам малце повеќе време, сепак добро е што има малце епизоди, па толку да се пишува
Можам да замислам како ќе беше да имаше 100 епизоди и толкав текст за секоја
Деновиве ќе оставам коментар, денес не можам
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПон Мар 09, 2009 12:36 am

Леле БРАВО Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 606675 само што завршив со читањето на поставената прва епизода и останав без зборови, прво малку бев скептичен заради обилното представување на ликовите и епизодата што значи дека ме мрзеше да читам Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 462314 , но не жалам што одвоив време за неа, им препорачувам на сите од форумов да ја прочитаат Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 722953
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 2:29 pm

Сега ја прочитав првата епизода, одлично, со еден збор, одлично, презадоволна сум од целата епизода, пред тоа и од промото, шпицата, ликовите. Мала замерка имам, лично мене не ми одговата улогата на Оскар Фереиро ала Лусијано Салерно и Алберто Ломбардо во улога на обичен граѓанин и Евреин, не ми одговара воопшто. Другите ликови во првава епизода ми се допаѓаат, а кој е овој Емануел (JUAN DARTHES), сме го гледале некаде досега? Прашувам за глумецот?
Интересен почеток, можеби повеќе требало да биде дејството во Шпанија, али изгледа не е тоа темата на серијата воопшто, али пак можело малце повеќе да биде прикажан животот на Јудит во Мадрид а потоа споредено со во Полска.
Леонор Бенедето како рамнодушната Дебора, одличен избор.
Во исчекување на следната епизода ова недела, јас не ги фаќам премиерите, него репризата Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 12, 2009 9:12 pm

Beauty напиша:
Сега ја прочитав првата епизода, одлично, со еден збор, одлично, презадоволна сум од целата епизода, пред тоа и од промото, шпицата, ликовите. Мала замерка имам, лично мене не ми одговата улогата на Оскар Фереиро ала Лусијано Салерно и Алберто Ломбардо во улога на обичен граѓанин и Евреин, не ми одговара воопшто. Другите ликови во првава епизода ми се допаѓаат, а кој е овој Емануел (JUAN DARTHES), сме го гледале некаде досега? Прашувам за глумецот?
Интересен почеток, можеби повеќе требало да биде дејството во Шпанија, али изгледа не е тоа темата на серијата воопшто, али пак можело малце повеќе да биде прикажан животот на Јудит во Мадрид а потоа споредено со во Полска.
Леонор Бенедето како рамнодушната Дебора, одличен избор.
Во исчекување на следната епизода ова недела, јас не ги фаќам премиерите, него репризата Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 996773

Како прво ептен сум задоволен што севкупно сте задоволни од проектот, но верувајте ова е тек почеток на пеколот, затоа ќе бидете уште поизненадени и верувам дека само вакви смајлови ќе ми пишувате: Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 521588 !

Второ, мислам дека е подобро да го има краткото дејство во Мадрид, бидејќи целата серија скоро се случува во Полска, а баш и не се сеќавам најдобро како ќе заврши на крајот, воедно и јас додека преведувам се потсетувам на дејството, ова премиерно го читав декември 2007 година кога во Хрватска почна да го објавуваат.

Патем, Хуан Дартес глумеше во Culpable de este Amor таа идеше на Романтика, во друга серија кај нас што се давала не глумел.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 9:35 pm

Денес нема да ја читам/гледам HASTA QUE LA MUERTE NOS SEPARE, останува репризата како и минатата недела што направив Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 871427
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeНед Мар 15, 2009 9:56 pm

Beauty напиша:
Денес нема да ја читам/гледам HASTA QUE LA MUERTE NOS SEPARE, останува репризата како и минатата недела што направив Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 871427

Хехе, патем ја направив во два дела т.е една епизода ама оти не ми ја фаќаше во еден пост, на два поста ја ставив.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeЧет Мар 19, 2009 9:40 pm

Немам време да ја прочитам, али 100% ќе ја прочитам, чим нема оваа недела епизода, ја оставам за иднава недела
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 1:42 am

Сега ја прочитав епизодата, и навистина и оваа како и првата ептен ми се допадна, пред се, браво до преведувачот кој детално ни ја доловил ситуацијата во гетото, интересно станува и тоа многу
Додека читам си ги замислувам реакциите на Андреа дел Бока како Јудит или Леонор како Дебора, тие две ми се најинтересни
Што ќе се случи со доња Дебора? Останува да видиме, секако дека ќе продолжам да ја читам серијава, одлична е, сакам вакви приказни, ме потсетува на Пијанист филмот, а претчувствувам дека ќе има тажен крај
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 1:48 am

Beauty напиша:
Сега ја прочитав епизодата, и навистина и оваа како и првата ептен ми се допадна, пред се, браво до преведувачот кој детално ни ја доловил ситуацијата во гетото, интересно станува и тоа многу
Додека читам си ги замислувам реакциите на Андреа дел Бока како Јудит или Леонор како Дебора, тие две ми се најинтересни
Што ќе се случи со доња Дебора? Останува да видиме, секако дека ќе продолжам да ја читам серијава, одлична е, сакам вакви приказни, ме потсетува на Пијанист филмот, а претчувствувам дека ќе има тажен крај

Супер што ти се допаѓа, верувај ја немам време да ја преведам цела трета епизода, само до првата половина сум, имам уште многу, но затоа ја објавив промо сликата, бидејќи сум ограничен со време и морам да ја завршам најкасно до сабота.

Патем, го немам гледано Пијанист, убав е? Одамна сакам да го гледам, ама ете никако да го изгледам, нешто како Шиндлеровата листа е сигурно Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 165556 на тој филм сум се преплакал Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 165556
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 1:51 am

Јас го немам тој гледано, али чим викаш се плаче обавезно ќе го гледам, морам кога ќе бидам послободна, сега и не баш. Како сакаш Боби, можеш ако сакаш и идната недела да ја ставиш новата епизода, ако немаш време.
Битно сакам една ваква вистинска реализација од Пол-ка да речеме, би било преубаво ова да стане реална теленовела
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitimeПет Мар 27, 2009 1:54 am

Beauty напиша:
Јас го немам тој гледано, али чим викаш се плаче обавезно ќе го гледам, морам кога ќе бидам послободна, сега и не баш. Како сакаш Боби, можеш ако сакаш и идната недела да ја ставиш новата епизода, ако немаш време.
Битно сакам една ваква вистинска реализација од Пол-ка да речеме, би било преубаво ова да стане реална теленовела

Па откога ја прочитав му реков на матко да му прате на Пол-ка чисто како идеја Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 24632 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 24632 и ова и таа другата што е по трилер Коментари на "Се додека смртта не не раздели" 871427
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Коментари на "Се додека смртта не не раздели" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Коментари на "Се додека смртта не не раздели"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Вебновели-
Отиди до: