Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Коментари на "Се додека смртта не не раздели"

Go down 
+5
solange
angeli
Losteech
Beauty
Bobi
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:19 pm

Илуминати? Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Немам гледано Падре Корахе, а желна сум премногу за таа теленовела, а за илуминативе, имам читано кај Ден Браун - Ангели и Демони.
И таа обавезно ќе ја читам, преубава работа се овие веб новлеиве, особено со вакви тешки и специфични теми, немој само класични шпански веб новлеи да преведуваш, Боби од типот на наследничка, богатство, тестамент, љубов, одмазда и омраза.

Уште една недела до крајот на оваа веб новела, како прва прочитана ВЕБ новела, мислам дека долго време ќа ја сметам за најдобра од овој тип.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:27 pm

Beauty напиша:
Илуминати? Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588 Немам гледано Падре Корахе, а желна сум премногу за таа теленовела, а за илуминативе, имам читано кај Ден Браун - Ангели и Демони.
И таа обавезно ќе ја читам, преубава работа се овие веб новлеиве, особено со вакви тешки и специфични теми, немој само класични шпански веб новлеи да преведуваш, Боби од типот на наследничка, богатство, тестамент, љубов, одмазда и омраза.

Уште една недела до крајот на оваа веб новела, како прва прочитана ВЕБ новела, мислам дека долго време ќа ја сметам за најдобра од овој тип.

Јас морам и Кодот на да Винчи и Ангели и демони што побргу да ги земам, тие две книги не ми се читани, ама сега ја читам Вистински верник од Николас Спаркс па после морам Ништо не трае вечно од Сидни Шелдон, па дури после идат овие две, можам да ги земам за во Англија да ги читам, важно морам да ги исчитам и двете и наеднаш маратонски и двата филмови да ги изгледам.

А за масоните Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 433111 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 433111 тоа ќе биде нешто прејако, тајни друштва кои се кријат под земја Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 477131
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:30 pm

Зар тоа го има во Падре Корахе? леле, таа серија едноставно МОРА да дојде во Македонија, мора!

Иначе сега го изгледав промото кое ја најавува последната епизода, колку језиво и тажно изгледа, посебно тоа со крстовите и Јудит кога плаче Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556
Е сега постојат дилеми кај мене, дали можеби Емануел ќе умре, или па сета таа тага на крај е заради Арон само?
Ќе видиме...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:33 pm

Beauty напиша:
Зар тоа го има во Падре Корахе? леле, таа серија едноставно МОРА да дојде во Македонија, мора!

Иначе сега го изгледав промото кое ја најавува последната епизода, колку језиво и тажно изгледа, посебно тоа со крстовите и Јудит кога плаче Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556
Е сега постојат дилеми кај мене, дали можеби Емануел ќе умре, или па сета таа тага на крај е заради Арон само?
Ќе видиме...

Иако јас знам, не можам да откривам, да те копка цела недела ќе те оставам, знам само дека е измеѓу среќен и тажен крај Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 24632 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 6:10 pm

Мала поправка.
СЕ‘ ДОДЕКА СМРТТА НЕ НЕ РАЗДЕЛИ
Штом веќе ставаш ` после СЕ`, треба да ставиш и после НЕ`. :) Значи:
СЕ‘ ДОДЕКА СМРТТА НЕ НЕ` РАЗДЕЛИ (нас нѐ разделија - за да се разликува од негацијата не, како во „не сакам“).

А ако сакаш да ги ставаш буквите со надредни знаци, најлесно можеш да ги најдеш од Accessories -> System Tools -> Character Map. Само одбери фонт Tahoma и побарај си ги ѐ, Ѐ, ѝ, Ѝ. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 327923
Чисто нешто што заприметив. Нема лутење. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 6:24 pm

Исто и за тебе Игор, морам да те прашам зашто наместо тоа Е со надреден знак, нас ни зилегува квадратче? Јас не гледма надреден знак туку квадратче.
Што се однесува до последната епизода, сега ќе ја прочитам
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 6:36 pm

Стварно? Кај сите тоа?
А сега: ѐ ѝ ?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 7:28 pm

Дада, и сега и цело време, затоа и јас одамна се чудев зашто квадратчиња ми се појавуваат цело време во твои постови,али не сум те прашала. немаш ни ти Е со надреден знак, туку КВАДРАТЧЕ - е вакво ѝ
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 7:38 pm

igorpp напиша:
Мала поправка.
СЕ‘ ДОДЕКА СМРТТА НЕ НЕ РАЗДЕЛИ
Штом веќе ставаш ` после СЕ`, треба да ставиш и после НЕ`. :) Значи:
СЕ‘ ДОДЕКА СМРТТА НЕ НЕ` РАЗДЕЛИ (нас нѐ разделија - за да се разликува од негацијата не, како во „не сакам“).

А ако сакаш да ги ставаш буквите со надредни знаци, најлесно можеш да ги најдеш од Accessories -> System Tools -> Character Map. Само одбери фонт Tahoma и побарај си ги ѐ, Ѐ, ѝ, Ѝ. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 327923
Чисто нешто што заприметив. Нема лутење. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 996773

Ахам, Игор јасни ми се тие правилата, но ете сега ќе знам каде да ги пронајдам, во оваа веб новела ставав само на се‘ што знам се навикнав, а сега во новата што ќе почне во недела ќе ги ставам и овие, но не разбирам каде да ги најдам овие знакчињата на пример додека преведувам да си ги ставам уште во Word?
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeНед Апр 26, 2009 9:25 pm

Во ворд можеш да ги најдеш под Вметни -> Симбол,
а доколку ти е на англиски: Insert -> Symbol.

Некои фонтови ги немаат овие симболи, но кај повеќето ќе ги најдеш. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 327923 Тахома ги има.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 7:17 pm

Изгледа не сум пиѓала коментар на последната прочитана епизода од серијата.
тажно Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Претажно за Јудит која ги загуби и мажот и детето, и која научи во животот да мрази затоа што без причина ја мразеа Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Која смисла ќе и има понатака нејзиниот живот? навистина мене ми беше многу потажен отколку среќен овој крај затоа што дел од ликовите се спасија од логорите, кои со бегства кои преку тајни тунели.
Како и да е, очекував некој д аумре во логорите, не би било реално да останеа сите живи и среќни на крајот, бар он умре во борба, не да чека да умре без ништо да направи, го жртвувал својот живот за Ефраим и Давид, браво. Иако мможеби неговата смрт се надзираше од пред тоа, кога и напиша писмо на сестра му Софија , а Мима и го однесе.
Интересен е деталот со докторто кој експериментира во женскиот логор, ова не сум знаела дека се случувало Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588
Одлична приказна, не знам што да кажам.
Кратко, но слатко и ефектно, одлично.
Секоја чест за писателот од Хрватска и скеоја чест за нашиот Боби кој со голема сласт и трпение ни го пружи ова слатко, но тажно задоволство да ја прочитаме оваа новела.
Како прва прочитана веб новела, можеби ќе ми биде и најдолго во сеќавање и ќе има најголем ефект кај мене
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 7:20 pm

Beauty напиша:
Изгледа не сум пиѓала коментар на последната прочитана епизода од серијата.
тажно Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Претажно за Јудит која ги загуби и мажот и детето, и која научи во животот да мрази затоа што без причина ја мразеа Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556 Која смисла ќе и има понатака нејзиниот живот? навистина мене ми беше многу потажен отколку среќен овој крај затоа што дел од ликовите се спасија од логорите, кои со бегства кои преку тајни тунели.
Како и да е, очекував некој д аумре во логорите, не би било реално да останеа сите живи и среќни на крајот, бар он умре во борба, не да чека да умре без ништо да направи, го жртвувал својот живот за Ефраим и Давид, браво. Иако мможеби неговата смрт се надзираше од пред тоа, кога и напиша писмо на сестра му Софија , а Мима и го однесе.
Интересен е деталот со докторто кој експериментира во женскиот логор, ова не сум знаела дека се случувало Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 521588
Одлична приказна, не знам што да кажам.
Кратко, но слатко и ефектно, одлично.
Секоја чест за писателот од Хрватска и скеоја чест за нашиот Боби кој со голема сласт и трпение ни го пружи ова слатко, но тажно задоволство да ја прочитаме оваа новела.
Како прва прочитана веб новела, можеби ќе ми биде и најдолго во сеќавање и ќе има најголем ефект кај мене

Супер, а првата епизода од "Другата страна на животот" е веќе готова, во недела ќе ја има својата премиера. Очекувајте многу драма, акција и тајни друштва.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeЧет Апр 30, 2009 7:35 pm

Ќе очекуваме, и тоа ќе се чита, супер е ова со новлеиве, бар добро е што не се оние од типот на Телевиса затоа што ткави не би читала Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 24632
Вратете се на почетокот Go down
matko
Нов Член
Нов Член
matko


Број на мислења : 3
Registration date : 2009-03-02

Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitimeПет Мај 01, 2009 6:55 pm

Beauty, ne znam pisati na makedonskom pa se nadam da ćeš me razumjeti na hrvatskom (ja sam vaše postove uspio prevesti pomoću Translatora Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 996773 ).

Drago mi je da ti se svidjela serija. Istina, tema o holokaustu jest dosta viđena u filmovima i serijama, no svaka nosi posebu priču. Svaki film i serija pružaju drukčiji kut gledanja na holokaust, drukčije likove.

Kraj jest tužan, no moralo je biti tako. Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 165556

Judith nakon svega postaje osoba kakva je bila na početku - sama, uvjerena da njezin život i nema puno smisla. I što je najironičnije, nakon toliko želje da rat napokon završi, da ostane živa ... na kraju i sama Judith želi umrijeti. Čeka dan kada će i ona sama otići, i ponovno biti sa svojim sinom i suprugom. Kada to nije mogla ostvariti u ovom životu, barem će moći u onom drugom.

Ono na što sam želio ukazati serijom jest činjenica koliko rat, i brojna stradanja nevinih ljudi, NEMAJU SMISLA. Nezamislivo je da toliko ljudi može izgubiti živote samo zbog nečijih blesavih ideja i još blesavije politike.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Се додека смртта не не раздели"   Коментари на "Се додека смртта не не раздели" - Page 3 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Коментари на "Се додека смртта не не раздели"
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Вебновели-
Отиди до: