Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeОна што не го знаеш за... - Page 6 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Она што не го знаеш за...

Go down 
+10
Игор
iva_macedonia
Damjan
solange
Posh Girl
angeli
Chris
Beauty
Bobi
LucasScott
14 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 2:57 am

Нема шанси да е до телевизорот, како може додека трае серијата да се појави кристално чиста реклама, и после повторно таа бледотија која ми оди на нерви, во Pasion de Gavilanes не беше вака, додека во La Tormenta мислам дека беше, али дефинитивно до сега нај гадно обработена им е Sin Verguenza, ептен неквалитетен е визуелниот дел
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:04 am

Да, и Тормента беше таква, се познава. Можеби и Скриени страсти и Научи ме да сакам биле, а не сме приметиле, кој знае.
Јас во Спонзоруши тоа го видов кога ја гледав првата епизода.
Не е до телевизорот, тоа не Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 4:01 am

Да, Спонзоруши е дефинитивно ја има најгрдата снимка досега што сум ја видел од некоја серија (секако и на Ребелде на К15, но тоа не е до серијата, во овој случај е телевизијата). Ла Тормента колку што се сеќавам немаше толку лоша снимка, ниту пак Научи ме да сакам, напротив беа доста добри, а инструменталки мене ми се супер на Телемундо. Скриени Страсти имаше одлични инструментали, и дефинитивно еден од најдобрите саундтраци EVER кога станува збор за музиката во теленовела.
Вратете се на почетокот Go down
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 12:11 pm

Рекао сам вам већ једном, то је проблем до телевизија и обраде.. ја серије гледам на Телемундовом каналу и увек имају и супер тон и супер слику, исто као и на осталим програмима.. деси се и код нас да се зезне шта, али не толико, али ако см се то је само код серија које обрађују Права и Преводи.. А то што вам је слика мутна за то су такође криве телевизије, не телемундо, гледајте каква је слика код нас на фоксу:

Она што не го знаеш за... - Page 6 Ndvd022
Она што не го знаеш за... - Page 6 Ndvd023
Она што не го знаеш за... - Page 6 Ndvd024
Она што не го знаеш за... - Page 6 Ndvd027
Она што не го знаеш за... - Page 6 Ndvd030

и тако је на свим телемундовим које се на фоксу емитују, једноставно телевизија квалитетно обрађuje и емитује и то је то.. снимци свих телемундових теленовела се добијају у истом квалитету од стране телемунда, даље је проблем до обраде телевизија/преводилаца..

Иначе Барбие, оно што си ме питала у поруци.. Телемундове се деле на:
- Telemundo-RTI - snimane u Kolumbiji (u prvih 6 udela ima i Caracol): Amantes del desierto, Luzbel esta de visita, La venganza, Sofia dame tiempo, Angel de la guarda mi dulce compania, Pasion de gavilanes, Te voy a ensenar a querer, La mujer en el espejo, La Tormenta, Amores de mercado, Zorro la espada y la rosa, Sin verguenza, Madre Luna, Victoria, Dona Barbara, Sin senos no hay paraiso, Victorinos, Ninos ricos pobres padres.
- Telemundo-RTI - snimane u Majamiju (ne snimaju se vise od strane RTI tamo jer je te lokacije preuzeo Telemundo Studios): Amor descarado, Prisionera, Anita no te rajes, El cuerpo del deseo, Tierra de pasiones, La viuda de Blanco.
- Telemundo-Argos - snimane u Meksiku (ne snimaju se vise za telemundo): Cara o cruz, Daniela, Ladron de corazones, El alma herida, Gitanas, Los Plateados, Corazon partido, Marina.
- Telemundo Studios - snimane u Meksiku: El juramento, i deo Senosa sniman u Meksiku
- Telemundo Studios - snimane u Majamiju: Dame chocolate, Pecados ajenos, El rostro de Analia, Mas sabe el diablo.
- ostale: Vale todo (Telemundo-Rede Globo, Brazil), Duena y senora (Telemundo PR-Puerto Rico Vibra Inc., Portoriko), La ley del silencio (Telemundo-FremantleMedia, Teksas) i Amarte asi (Telemundo-PromoFilm, Argentina).

eto to je neka produkcijska podela.. Danas kao sto i znate sve se svodi samo na RTI koja snima telenovele u Kolumbiji, i na Telemundo Studios koji snimaju ili u Majamiju ili Meksiku..
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:29 pm

Содржински најинтересни се дефинитивно селските новели од РТИ и Телемундо, најдосадни беа Телемундо - Аргос, а визуелно најмодерни се оние кои се снимаат во Мајами.
Во секој случај, за мене најдобри се селските новели на РТИ и Телемундо, во тоа секој се согласува.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:53 pm

Ако беше до нашата телевизија сите ке беа такви, а не едни перфектни а едни лоши за гледање!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:55 pm

До СИТЕЛ не е, тоа е факт. Сите серии имаат одлична снимка на Сител, само Спонзоруши изгледа бедно, бледо. Сите други Телемундови имале одличен сигнал на Сител
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 5:19 pm

Па еве како изгледа кај нас, нема разлика од оваа слика до тие на ФОКС, едноставно таков им е квалитетот на овие серии, или пак стилот на работа... и Бајрон кога ке кажеме дека не е убав звукот не значи тоа дека нешто ужасно е, обичните гледачи ова не би го ни приметиле, али за мене кој што се разбирам во визуелност и тоа и студирам, ова смета

Она што не го знаеш за... - Page 6 R5i-albeir
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 12:56 am

Дали сте знаеле дека...?!

Најпродавани теленовели на Телевиса, последниве три години се :

за 2006 Duelo de pasiones


Она што не го знаеш за... - Page 6 Duelo-de-pasiones

за 2007 Tormenta en el Paraiso

Она што не го знаеш за... - Page 6 Tormentaenelp

за 2008 Cuidado con el Angel

Она што не го знаеш за... - Page 6 Ccea
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 12:59 am

Хммммм...интересен податок, многу ме интересираат вакви податоци за гледаност и продаваност. За Ангелот не се двоумам, сегде поминува и ќе помива, ТЕЕП исто, али оваа првата освен на ХРТ не знам дали на Балканот на друго место ја давале (иако Балканот не гледа само теленовели).
Две серии од Осорио најпродавани, па после човекот ќе го бркале од Телевиса Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Инаку ударните новели не се најпродавани?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 1:02 am

Не знаев дека таа првата е најпродавана, баш чудно
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 1:10 am

Хммм доста чудно за Дуелот на страстите, боже па каде беше таа емитувана?!?! Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Ајде за Рајот не ми е чудно, секаде ја гледам, ама оваа тешко ми оди дека е најпродавана ама океј, валјда точно е ова. А Карла нам ни кажуваше за Страст дека е продадена во повеќе од 60 земји, која лажга Она што не го знаеш за... - Page 6 655957
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:34 am

Детето што го игра Хуан Давид во Pasion de Gavilanes всушност е девојче и се вика Марија Габриела

https://www.youtube.com/watch?v=8h2xD44OJsA
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:36 am

А кое беше тоа дете?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:39 am

Она што не го знаеш за... - Page 6 Jd6

Еве ова

Имна други слики во тема што ја отворив порано за деца во теленовелите
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:40 am

Ааа волку мало, па добро не се познава уште што е Она што не го знаеш за... - Page 6 462314 ама зашто па не земале машко не ми е јасно
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:41 am

Најслаткото бебе, детето на Норма и Хуан, колку беше слатко, мили Боже. А знам дека машко беше во серијата.
Не земале машко сигурно затоа што ова им се видело преслатко.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:42 am

И мене ми беше преслатко, на Норма ми личеше Она што не го знаеш за... - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 1:42 am

Мене на Франко
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeНед Окт 18, 2009 3:04 am

Мене па ова ми беше предебилно бебе, енормно да не речам, ко некоја топка Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 инаку не се сеќавам на бебиња од сериите Она што не го знаеш за... - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Окт 19, 2009 12:01 am

Еве уште неколку информации

* Во серијата Марина првобитно требало да глумат Дана Гарсија и Мартин Карпан во главните улоги
* Оригиналниот наслов на Грдата убавица „ La fea mas bella“ требало да биди Слатка љубов „ Dulce Amor“
* Имотот на кој што живее Франко Санторо во MEPS е во сопственост на Jaime Camil
* Маите Перони била повикана да глуми во римејкот на серијата „ Corazon Salvaje “ но ја одбила улогата затоа што смета дека е премлада за тоа
* Глумецот што го игра таткото на Алехандро во серијата Руби во оригиналната верзија ја имал улогата на Алехандро
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Окт 19, 2009 12:08 am

Па подобро ке било Дана и Мартин д глумат во Марина него тие што беа Она што не го знаеш за... - Page 6 195609
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Окт 19, 2009 12:09 am

Никако бе, Дана не е за таква улога. Таман си беа и двајцата за баш серија каква што им одговара Она што не го знаеш за... - Page 6 24632

Инаку друго се‘ знаев Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Окт 19, 2009 12:11 am

А за каква е Дана? за костимирана со успех сведен на нула?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitimeПон Окт 19, 2009 12:12 am

Chris напиша:
А за каква е Дана? за костимирана со успех сведен на нула?

Па како што си беше во Скриени страсти, Научи ме да сакам, а не да глуме сиромашна невина девојка Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 996773 и во костимирана ми одговара иако Предавство беше вистински булшит (како што вели нашиот драг Јовче) Она што не го знаеш за... - Page 6 24632 Она што не го знаеш за... - Page 6 24632
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Она што не го знаеш за... - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 6 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Она што не го знаеш за...
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовела Инфо-
Отиди до: