Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeОна што не го знаеш за... - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Она што не го знаеш за...

Go down 
+10
Игор
iva_macedonia
Damjan
solange
Posh Girl
angeli
Chris
Beauty
Bobi
LucasScott
14 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 7:25 pm

фала за информацијата Она што не го знаеш за... - Page 2 353532
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 8:03 pm

Thanks mnogu za informaciite. Она што не го знаеш за... - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 8:40 pm

Најдобра серија на сите времиња уживав додека ја гледав, порано уште кога барав кој ги пее преубавите песни дознав дека ги пеела таа Анџела и стварно се разочарав, пред тоа бев убеден дека ги пее преубавата Жарик Леон, грешка ке направеле да го убиеле Франко, Ана Луција беше вистински погодок во серијава и тоа два пати БРАВО Она што не го знаеш за... - Page 2 606675
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 8:57 pm

Dbro napravile sto ne go ubile Franko. Toa bi bilo propast za serijata.
Вратете се на почетокот Go down
angeli
Член
Член
angeli


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 216
Birthday : 1995-08-07
Age : 28
Registration date : 2008-12-21

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 8:59 pm

Posh Girl напиша:
Dbro napravile sto ne go ubile Franko. Toa bi bilo propast za serijata.

Е ај да го убеја како ке беше серијава Она што не го знаеш за... - Page 2 983662
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 9:05 pm

Интересен е и податокот дека се расправале трите глумици, на екран изгледаа баш како да се сложуваат што докажува колку добри професионалки се Она што не го знаеш за... - Page 2 598260
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 9:08 pm

Jas i vo spisanija imam citano deka tie 3 se karale.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 11:02 pm

Интересни прилози за што не сум знаел, Јовица БРАВО! Инаку може твоја дозвола овие занимливости да ги ставам на статиите на македонската Википедија?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Фед 08, 2009 11:37 pm

Иначе за мене е малце да биде продадена во само 40 земји, Телевиса ги продава во мн повеќе земји како што знам
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 12:06 am

Bobi напиша:
Интересни прилози за што не сум знаел, Јовица БРАВО! Инаку може твоја дозвола овие занимливости да ги ставам на статиите на македонската Википедија?
Слободно Она што не го знаеш за... - Page 2 367412
Утре нов прилог, овој пат за незаборавната Право на љубов Она што не го знаеш за... - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 3:24 am

Еее штета утре јас нема да читам, а оваа тема ми е најинтересна нема да читам затоа што не сум ја гледал таа серија Она што не го знаеш за... - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 3:45 am

Не си ја гледал Право на љубов? Абе КРИС најубавите серии - Право на љубов и Љубовни врски не си ги гледал, како тоа? изгледа тогаш не си гледал серии
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 1:49 pm

Па не, не гледам отсекогаш ја серии Она што не го знаеш за... - Page 2 505725, таа е една од сериите кој ми поминаа онака со по неколку изгледани епизоди (5-6) знам дома кај мене се гледаше
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПон Фед 09, 2009 8:28 pm

As I promised...Денес во она што не го знаеш, Право на љубов...

Она што не го знаеш за... - Page 2 Privilegio

Инспирирана од оригиналната приказна на Делија Фијало, "Cristal",Лилијана Абуд пред мексиканската публика во 1998-та година ја престстави серијата која никого не остави рамнодушен, El privilegio de Amar.Серијата со прикажување започна во јули 1998, а публиката ја остававаше без здив се до големото финале, кое се прикажа во месец март, наредната година.Низ теленовелата се појавија најпопуларните мексикански актери како Адела Нориега, Рене Стриклер, Елена Рохо, Сабиене Мусиер, Андрес Гарсија, легендарната Марга Лопес (QDEP), Синтија Клитбо, Марија Сорте, Нуриа Баез, Дијана Брачо, Јадира Кариљо, меѓу другите.Серијата беше продуцирана под палката на Карла Естрада, а како режисери се појавија Моника Мигел и веќе покојниот Мигел Корсега.

* Оваа теленовела беше дури два пати подготвувана за реализација во осумдесетите и деведесетите години. Во првобитниот план улогата на Лусијана требаше да ја глуми Сусана Досамантес а како Кристина требеше да се појави Вероника Кастро, а серијата требало да се вика "Rosa de Mexico".Десет години подоцна кога Телевиса повторно размислуваше да ја реализира серијата ,Талија беше онаа која ја планираа за улогата на Кристина Миранда, но не се случи ни таа реализација.После 20 години поминати во фиока, сценариото најпосле виде бел ден во 1998-та година и серијата постана феномен со неверојатна продажба во над 150 земји околу светот.

* Кога Карла одлучи да ја направи Право на љубов, на кастингот улогата ја доби Ајлин Мухика, но кога миленичката на Карла, Адела, преку ноќ посака да биде Кристина Миранда, Карла ја отпушти Ајлин и Адела ја доби улогата.

* Најавната шпица е направена како приказна во која дефилираат ликовите од серијата.

* Песната од најавната шпица ја пеат Михарес и неговата сопруга Лусеро.

* Едит Маркез ја глумеше Лусијана во млади години, а Дијана Брачо ја глумеше младата и злобна Ана Хоакина.

* Право на љубов е серија која има добиено најмногу статуетки TVyNovelas, во историјата на доделувањето на тие награди.Освои дури 11 позлатени статуетки, меѓу кои и оние за најдобра актерка (Елена Рохо), најдобар актер (Андрес Гарсија), примера атрис (Марга Лопес), најдобра теленовела на годината, меѓу другите награди...

* За одлично одиграната улога на отецот Хуан де ла Круз, Сесар Евора доби признание од католичката заедница на мексиканците.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeВто Фед 10, 2009 3:21 pm

Па секако дека добила најмногу награди, ова е серијата која по КАСАНДРА, одбележа најголем успех кај нас во почетокот
Одлична серија, а не се сеќавам дека Брачо ја глумеше Лусијана на млади години, интересен податок
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 12:07 am

Брачо ја глумеше младата Ана Хоакина, а не Лусијана
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeСре Фед 11, 2009 9:11 pm

Се збунив, не мислев на Лусијана
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeСаб Фед 14, 2009 2:28 pm

Fala za info. Ne znaev deka ja planirala Thalis.
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeПет Јун 26, 2009 3:36 am

Fala za site informacii
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:37 pm

Дали знаеш дека...?!

28.12.1992 година, бразилската јавност остана шокирана! Ќерката на Глорија Перез (авторката на Клон и Америка), младата и талентирана актерка Даниела Перез е пронајдена мртва во близина на Рио.

Она што не го знаеш за... - Page 2 Daniella-perez

Даниела почина на само 22 годишна возраст, но што навистина се случило?!

Во тоа време, Глорија Перез работела на новелата
DE CORPO E ALMA (Тело и душа), каде што главна улога играла Christiane Torloni (Елена, Вљубени жени), а нејзина сестра во серијата играла токму Даниела Перез, лик кој го носел името Јасмин.
Во новелата, Јасмин била заљубена во Биро (
Guilherme de Padua). Биро толкувал насилен лик во серијата.

Она што не го знаеш за... - Page 2 Guilherme_de_padua3

Дента на 28 декември, во студиото на Глобо се снимала сцена како Јасмин му раскинува на Биро. По снимањето, Гиљермо го напуштил сетот расплакан, а подоцна бил виден како со Даниела заедно го напуштаат студиото. Неколку часа подоцна, Даниела е пронајдена мртва, а Гиљермо доброволно го признал злосторството. Признал дека бил заљубен во Јасмин (ликот на Даниела во новелата). Гиљермо ги помешал реалноста и фикцијата и ја убил актерката со нож. Гиљермо до ден денес отслужува казна затвор.

Она што не го знаеш за... - Page 2 286874-4685-cp

Она што не го знаеш за... - Page 2 Decorp


Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:44 pm

Бразилската актерка CHRISTIANE TORLONI (Елена - Вљубени жени, Ајде - Америка), во 1991 -та година, го убила својот роден син!


Она што не го знаеш за... - Page 2 Christine_torloni

Во несреќен
случај, додека управувала со својот автомобил, ненамерно возејки
рикверц не го забележала синот зад неа и го прегазила што довело до
моментална смрт.

Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:48 pm

Леле значи тој толку се соживел со ликот па и ја убил.....Уште што нема по светот
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 4:58 pm

Каква трагедија, овој вториот настан навистина е пострашен, не сум ги знаел и двете вести, навистина трагично Она што не го знаеш за... - Page 2 165556
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 6:27 pm

Леле кој кретен бе до толку дасе соживее со ликот.. Она што не го знаеш за... - Page 2 945213
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 11:09 pm

Дали знаете дека свршеникот на ANА PAULА AROSIO (Juliana - Terra Nostra) се убил пред нејзините очи?!

Она што не го знаеш за... - Page 2 Sobrancelhas%2520ana%2520paula%2520arosio

Во 1996- тата година, бразилската убавица била верена за Luisom Tjurso, кој се убил пред нејзините очи вперувајки си пиштол во устата, затоа што не можел да ја поднесе славата на својата вереница и бил прељубоморен од истата.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Она што не го знаеш за... - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Она што не го знаеш за...   Она што не го знаеш за... - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Она што не го знаеш за...
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 7Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовела Инфо-
Отиди до: