Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоментари на "Другата страна на животот" Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Коментари на "Другата страна на животот"

Go down 
4 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeВто Апр 14, 2009 11:55 pm

Значи од 3 мај очекувајте ја на форумов, и ќе биде прикажана пола прва сезона, т.е 6 епизоди. Следните 5 ќе бидат прикажани од кај септември месец.

Уживајте додека ја следете "Се‘ додека смртта не не раздели" па за недела-две очекувајте промо материјали од новата серија.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 12:25 am

Ќе очекуваме, да дознаеме и оваа каква ќе биде, очекувам уште една трилер крими серија
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСре Апр 15, 2009 8:09 pm

Поставен е и синопсисот, откако ќе биде прикажана последната епизода на форум новелата HQLMNS ќе започнам со поставувањето на промо материјалот.

Интересно е што овде серијата ќе има и саундтрак, секоја епизода посебни песни и воедно додека за секоја сцена по една песна, секако ќе има линкови за да можете да симнете некоја омилена од тие па додека читате да ви биде уште поубаво!

Уживајте!
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeПет Апр 17, 2009 3:34 pm

Го прочитав синопсисот, во споредба со Hsta que la muerte nos separe - оваа не ми делува толку привлечно, али ќе видиме, тематиката е 100% друга и различна.
Иначе колку веб новели имаат Хрвативе, освен овие две? Имаат нова трилер?
А овој машково на сликава ми личи на Марко Марушиќ од таа хрватската сеирја
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:07 pm

Beauty напиша:
Го прочитав синопсисот, во споредба со Hsta que la muerte nos separe - оваа не ми делува толку привлечно, али ќе видиме, тематиката е 100% друга и различна.
Иначе колку веб новели имаат Хрвативе, освен овие две? Имаат нова трилер?
А овој машково на сликава ми личи на Марко Марушиќ од таа хрватската сеирја

Ете, Дани изгледај ги промо материјалите новите на двете серии. Дефинитивно оваа е 100% појака од претходната,

Инаку, има четири напишано, најпрвата му е El Heredero, ама таа и јас ја немам читано. А сега Матко ја прикажува најновата Algo Contigo ја читам, деновиве треба втората епизода да биде, би можеле да очекуваме наредната година и таа да ви ја прикажам Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:28 pm

Одлично, БОБИ; смао те молам продлжи со оваа активност, те молам, знам дека е малце тешко со пишување на толкави текстови, али не знаеш колку уживам(е) додека читам, особено додека гледам слики, читам за ликовите, не ми се верува дека толку перфектно е направено сето ова, презентација на сеирјата, синопсис, епизоди, музика, браво, оваа е побогата серија од претходната.

Иначе ја изгледав ентрадата, музиката е СТРАВ; осеќам дека ова ќе биде мистерија, мистерија, мистерија, обожавам вакви сериии, иако прв пат кога го прочитав синопсисот помислив дека нешто духови ќе му се појавуваат и толку , затоа што не може да ја заборави смртта на жена му, али изгледа не е тоа темата. Колку интересно изгледа ентрадата, дали воопшто постои таклва ентрада или матко комбинирал слики различни за да го добие тоа што се нарекува видео клип?
Карина Зампини, а? Коментари на "Другата страна на животот" 433111 Изгледа МАТКО се водел од Падре Корахе, не дела ова е копија, не сакам тоа да кажам, али дека таа серија побудила нови идеаи, развивање на нови приказни.

Како и да е, Боби те молам продлжи со објавување на веб новели, кој ќе чека до Септември за нова сезона, може и побрзо Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:32 pm

Beauty напиша:
Одлично, БОБИ; смао те молам продлжи со оваа активност, те молам, знам дека е малце тешко со пишување на толкави текстови, али не знаеш колку уживам(е) додека читам, особено додека гледам слики, читам за ликовите, не ми се верува дека толку перфектно е направено сето ова, презентација на сеирјата, синопсис, епизоди, музика, браво, оваа е побогата серија од претходната.

Иначе ја изгледав ентрадата, музиката е СТРАВ; осеќам дека ова ќе биде мистерија, мистерија, мистерија, обожавам вакви сериии, иако прв пат кога го прочитав синопсисот помислив дека нешто духови ќе му се појавуваат и толку , затоа што не може да ја заборави смртта на жена му, али изгледа не е тоа темата. Колку интересно изгледа ентрадата, дали воопшто постои таклва ентрада или матко комбинирал слики различни за да го добие тоа што се нарекува видео клип?
Карина Зампини, а? Коментари на "Другата страна на животот" 433111 Изгледа МАТКО се водел од Падре Корахе, не дела ова е копија, не сакам тоа да кажам, али дека таа серија побудила нови идеаи, развивање на нови приказни.

Како и да е, Боби те молам продлжи со објавување на веб новели, кој ќе чека до Септември за нова сезона, може и побрзо Коментари на "Другата страна на животот" 24632

Па не ми дозволува времето, два пати неделно нема шанси, вака ми е подобро секоја недела. А може да го смениме откако ќе си дојдам од Англија во август директно маратонски останатите делови од прва сезона па во септември втора Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632

И да, Матко ги обожава аргентинските серии, па навидум поради тоа потсеќаат новелите. Карина Зампини има овде страшно добар лик, воедно таа е и главниот лик да се рече, замената на Кристина за Сантијаго, ама ајде да не зборувам, не може да не ги сакаш нив двајца, љубовта помеѓу нив едноставно ќе те тера да читаш што се случува понатаму... нешто прејако, ајде да не те возбудувам уште сега, истрпи две недели Коментари на "Другата страна на животот" 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:37 pm

ОК, а ликовите ќе ги поставиш?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 5:38 pm

Beauty напиша:
ОК, а ликовите ќе ги поставиш?

Да, сакаш сега? Готови ми се...
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 8:41 pm

Прва прочитана епизода. Пред да преминам на главното, коментар за содржината, ќе спомнам некои технички грешки кои се надевам Боби ќе си исправи во иднина.
- буквите со надреден знак излегуваат како квадратче, ако сакаш продолжи така да пишуваш, не ми смета иако излегува со квадратче, знам што значат
- мислам дека треба само да ставиш *** во средина кога се преминува од една ситуација во друга, на пример едната сцена е канцеларијата на Кристина, следна погребот, мислам дека меѓу нив треба да се стави *** во еден ред, а не празен ред, изменив, баш види како мислам


Е сега тоа што е најбитно, морам да кажам, одлично, одлично, одлично како и првата новела, задоволна премногу Коментари на "Другата страна на животот" 606675
Како прво, ова воопшто не личи на новела, туку на филм или некоја прајм тајм серија, баш супер. Ликовите ми се за почеток интересни, Сантјаго го доживувам како страстен маж кој има се во животот, а Кристина во првиот дел ја доживеав како девојка која сака да е доминантна и во врската и на работа. Малце ми е чудно Зампини да ја замислам како добра мила новинарка, после тоа што сега ја гледам како непоправливата мафијашка Ева Хофман Коментари на "Другата страна на животот" 983662
Интересно ми беше кога Моника (Зампини) и рече на другарка и: отсега Кристина има нов прекар - управничката курва Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Е сега знам дека тоа што го слуша Сантјаго е духот на Кристина, но вика истите чекори како и во редакцијата кога е убиена ... хммммм....
Исто чудно ми падна кога Моника и Нина разговараа на погребот зашто ковчегот е затворен, која морбидност.
Е сега моја некоја претпоставка за ова се, привчна значи претпоставка:
Кристина е во некоја секта, изгледа главниот на сектата и главен негативец е тој шефот Лукас и дека тој и наредил да се самоубие, или ја убил поради некоја причина, ќе видиме која
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 9:51 pm

Beauty напиша:
Прва прочитана епизода. Пред да преминам на главното, коментар за содржината, ќе спомнам некои технички грешки кои се надевам Боби ќе си исправи во иднина.
- буквите со надреден знак излегуваат како квадратче, ако сакаш продолжи така да пишуваш, не ми смета иако излегува со квадратче, знам што значат
- мислам дека треба само да ставиш *** во средина кога се преминува од една ситуација во друга, на пример едната сцена е канцеларијата на Кристина, следна погребот, мислам дека меѓу нив треба да се стави *** во еден ред, а не празен ред, изменив, баш види како мислам


Е сега тоа што е најбитно, морам да кажам, одлично, одлично, одлично како и првата новела, задоволна премногу Коментари на "Другата страна на животот" 606675
Како прво, ова воопшто не личи на новела, туку на филм или некоја прајм тајм серија, баш супер. Ликовите ми се за почеток интересни, Сантјаго го доживувам како страстен маж кој има се во животот, а Кристина во првиот дел ја доживеав како девојка која сака да е доминантна и во врската и на работа. Малце ми е чудно Зампини да ја замислам како добра мила новинарка, после тоа што сега ја гледам како непоправливата мафијашка Ева Хофман Коментари на "Другата страна на животот" 983662
Интересно ми беше кога Моника (Зампини) и рече на другарка и: отсега Кристина има нов прекар - управничката курва Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Е сега знам дека тоа што го слуша Сантјаго е духот на Кристина, но вика истите чекори како и во редакцијата кога е убиена ... хммммм....
Исто чудно ми падна кога Моника и Нина разговараа на погребот зашто ковчегот е затворен, која морбидност.
Е сега моја некоја претпоставка за ова се, привчна значи претпоставка:
Кристина е во некоја секта, изгледа главниот на сектата и главен негативец е тој шефот Лукас и дека тој и наредил да се самоубие, или ја убил поради некоја причина, ќе видиме која

Рано е уште за погодување на убиецот поради тоа што ќе има и други ликови, т.е за сектата гледам дека на сите им е јасно, да ќе ја има и веќе од наредните епизоди ќе биде дел од серијата. За Лукас не можам многу да кажам колку да не откривам спојлери но дали е негативец баш не биди сигурна, во серијава многумина ликови доминираат и со двете карактеристики, така да не можеш да откриеш кој е најголемиот негативец или кој може да е убиец. А почека го доаѓањето на психијатарката која ќе ја возбуди приказната уште повеќе. Во недела втора епизода, очекувајте...

Патем за надредните знаци морам но тоа со ѕвездичките е супер, патем напрај го некако дознај како да ти се појавуваат тие. Питај го Игор може знае.
Вратете се на почетокот Go down
matko
Нов Член
Нов Член
matko


Број на мислења : 3
Registration date : 2009-03-02

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeПет Мај 08, 2009 11:48 pm

Beauty, baš mi je drago da ti se sviđa. Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Коментари на "Другата страна на животот" 722953


Kako je Bobi rekao, još je rano za ikakve veće odgovore jer bi bili spoileri, no dobro ti je ukazao na jednu stvar - psihijatrica Gladys. Ona će biti važna u cijeloj priči. I radnja je dosta složena, jako puno detalja. Коментари на "Другата страна на животот" 327923
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 3:08 pm

Прочитана и втора епизода, психолошка крими хорор серија Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Мој омилен жанр, обожавам вакви серии и филмови, ми го спомнаа и омилениот хорор Амитивил Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Интересен заплет со местенката дека Моника е убиецот. Малце исто така ме потсетува на книгите на Ден Браун, од се по нешто , мистерија, хорор, доста интересна и возбудлива епизода беше оваа, наеднаш ја прочитав, досега ниедна епизода немам толку брзо прочитано и одеднаш.
А Ритуали на смртта постои како книга или е измислена од авторот на новелава? Ако постои, би сакала да ја прочитам.
ЧИТАЈ ;ЕЃУ РЕДОВИ - што би знаечело тоа, женско да е убиецот, тоа е некоја првична претпоставка сега, најпрвин мислев дека е нешто сложено кое сум го разбрала, сега изгледа просто кое не можам да го разберам, а на крај ќе излезе сложено претпоставувам.
Психијатарот, каква улога таа би имала тука, кога не ја ни познава Кристина? Ајде ќе видиме.
Иначе Боби бев скептична во почетокто за серијава затоа што мислев дека ќе биде некоја си фантастика, али ова е предобро, очекувам нова и нова епизода, некако не може да се убрза? Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 6:48 pm

Beauty напиша:
Прочитана и втора епизода, психолошка крими хорор серија Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Мој омилен жанр, обожавам вакви серии и филмови, ми го спомнаа и омилениот хорор Амитивил Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Интересен заплет со местенката дека Моника е убиецот. Малце исто така ме потсетува на книгите на Ден Браун, од се по нешто , мистерија, хорор, доста интересна и возбудлива епизода беше оваа, наеднаш ја прочитав, досега ниедна епизода немам толку брзо прочитано и одеднаш.
А Ритуали на смртта постои како книга или е измислена од авторот на новелава? Ако постои, би сакала да ја прочитам.
ЧИТАЈ ;ЕЃУ РЕДОВИ - што би знаечело тоа, женско да е убиецот, тоа е некоја првична претпоставка сега, најпрвин мислев дека е нешто сложено кое сум го разбрала, сега изгледа просто кое не можам да го разберам, а на крај ќе излезе сложено претпоставувам.
Психијатарот, каква улога таа би имала тука, кога не ја ни познава Кристина? Ајде ќе видиме.
Иначе Боби бев скептична во почетокто за серијава затоа што мислев дека ќе биде некоја си фантастика, али ова е предобро, очекувам нова и нова епизода, некако не може да се убрза? Коментари на "Другата страна на животот" 24632

Супер што ви се допаѓа, инаку ете ајде штом сакате веќе во среда ќе ја ставам третата епизода, па во недела нека биде четвртата. Инаку за Ритуали на смртта не знам, тоа би требало Матко да ни одговори.

А за прашањето за психијатарот, од кај си толку сигурна дека не се познавала со Кристина? Коментари на "Другата страна на животот" 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 7:55 pm

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
ЧМи дојде една луда идеја и претпоставка чим се сетив на Амитивил, си го гледал Боби, нели? Епа ми текна дека можеби Сантјаго е убиецот на Кристина и дека намерно тој прави се за да биде друг обвинет, во случајот Моника... Така и во Амитивил, мажот сакаше да ги убие женаѕа и децата за на крај да сфати дека бил опседнат со духови откако заминаа од местото.
Али мојава идеја е погрешна, зашто кога пак прочитав, сфатив дека Сантјаго доаѓал во зградата кога се слушнал истрелот Коментари на "Другата страна на животот" 77841
Очекувам нови и нови епизоди, овие серии колку сакам да ги читам, а не тие на Ангели што се псотавени, смешни се тие Коментари на "Другата страна на животот" 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeНед Мај 10, 2009 9:06 pm

Beauty напиша:
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
ЧМи дојде една луда идеја и претпоставка чим се сетив на Амитивил, си го гледал Боби, нели? Епа ми текна дека можеби Сантјаго е убиецот на Кристина и дека намерно тој прави се за да биде друг обвинет, во случајот Моника... Така и во Амитивил, мажот сакаше да ги убие женаѕа и децата за на крај да сфати дека бил опседнат со духови откако заминаа од местото.
Али мојава идеја е погрешна, зашто кога пак прочитав, сфатив дека Сантјаго доаѓал во зградата кога се слушнал истрелот Коментари на "Другата страна на животот" 77841
Очекувам нови и нови епизоди, овие серии колку сакам да ги читам, а не тие на Ангели што се псотавени, смешни се тие Коментари на "Другата страна на животот" 24632

Не, тоа дефинитивно не е така дека Сантијаго е виновникот, но добро е понекогаш да си правите некои теории можеби нешто ќе дознаете така, но ете во наредната епизода ќе дознаеш уште еден настан повеќе...

А за Амитивил не сум го гледал.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 10:05 pm

Петок/сабота двете нови епизоди ќе ги прочитам
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeВто Мај 19, 2009 10:15 pm

Beauty напиша:
Петок/сабота двете нови епизоди ќе ги прочитам
Hehe, океј, во недела ќе ја ставам 5. епизода, така да во сабота очекувам убав коментар за 3 и 4та.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeПет Мај 22, 2009 9:41 pm

Прочитани и двете епизоди, преинтересни, особено третата која има повеќе интересни моменти за разлика од четвртата според мене.
Најпрвин морам да напоменам дека најверојатно авторот додека ја пишувал серијава, црпел мотиви од книгите на Ден Браун, кои мене ми се омилени Коментари на "Другата страна на животот" 722953
Најубав момент додека читав кога Моника и Сантјаго ги откриват тајните знаци и тоа НАСЕКАДЕ СЕ ОКОЛУ ВАС ми е најинтересна фраза досега Коментари на "Другата страна на животот" 367812 Малце и се исплашив, морам да признаам Коментари на "Другата страна на животот" 462314 Уверена сум дека и Лукас - шефот е вмешан во убиството на Криситна, мора да е вмешан и со таа тајната секта/организација , тоа се всушност тие кои се насекаде, али Боби, не требаше пред време да ни откриеш дека се работи за илуминати Коментари на "Другата страна на животот" 327923
Моника ми се допаѓа како лик, цврста, одлучна, се бори за тоа што го сака, не цимоли како многу хероини, скромна е, за разлика од другарка и Нина за која немав ваков впечаток. После прочитаните 3 и 4 епизода, сфатив дека девојката е закон и најинтересен лик во серијата заедно со Хернан, двајцата се лесни, желни за авантури, забава и најсмешно ми беше кога Нина и кажа на Моника дека другарот на Сантјаго е човекот кој го прибрала на забавата и со кој спиела. Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Иначе глумицата која ја толкува Нина е Беатриче од Машка чест? Коментари на "Другата страна на животот" 462314 Коментари на "Другата страна на животот" 462314
Се појавија Гладис, психијатарот и мајка и (изгледа), за почеток не ветија многу во оваа епизода, али ќе видиме како мсо нив ќе се одвива дејството.
и за крај појавувањето на Кристина во домот на Сантјаго???? Не ми се верува, може да е некоја местенка од илуминатите или не знам од кој, мое мислење дека не е дух.
Мистерија, занимливости и неизвеснот, очекувам нови и нови епизоди, уште колку ќе бидат поставени , Боби? А 2 сезона од кога на форумов? Фала за преводот
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Мај 23, 2009 3:14 am

Beauty напиша:
Прочитани и двете епизоди, преинтересни, особено третата која има повеќе интересни моменти за разлика од четвртата според мене.
Најпрвин морам да напоменам дека најверојатно авторот додека ја пишувал серијава, црпел мотиви од книгите на Ден Браун, кои мене ми се омилени Коментари на "Другата страна на животот" 722953
Најубав момент додека читав кога Моника и Сантјаго ги откриват тајните знаци и тоа НАСЕКАДЕ СЕ ОКОЛУ ВАС ми е најинтересна фраза досега Коментари на "Другата страна на животот" 367812 Малце и се исплашив, морам да признаам Коментари на "Другата страна на животот" 462314 Уверена сум дека и Лукас - шефот е вмешан во убиството на Криситна, мора да е вмешан и со таа тајната секта/организација , тоа се всушност тие кои се насекаде, али Боби, не требаше пред време да ни откриеш дека се работи за илуминати Коментари на "Другата страна на животот" 327923
Моника ми се допаѓа како лик, цврста, одлучна, се бори за тоа што го сака, не цимоли како многу хероини, скромна е, за разлика од другарка и Нина за која немав ваков впечаток. После прочитаните 3 и 4 епизода, сфатив дека девојката е закон и најинтересен лик во серијата заедно со Хернан, двајцата се лесни, желни за авантури, забава и најсмешно ми беше кога Нина и кажа на Моника дека другарот на Сантјаго е човекот кој го прибрала на забавата и со кој спиела. Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Иначе глумицата која ја толкува Нина е Беатриче од Машка чест? Коментари на "Другата страна на животот" 462314 Коментари на "Другата страна на животот" 462314
Се појавија Гладис, психијатарот и мајка и (изгледа), за почеток не ветија многу во оваа епизода, али ќе видиме како мсо нив ќе се одвива дејството.
и за крај појавувањето на Кристина во домот на Сантјаго???? Не ми се верува, може да е некоја местенка од илуминатите или не знам од кој, мое мислење дека не е дух.
Мистерија, занимливости и неизвеснот, очекувам нови и нови епизоди, уште колку ќе бидат поставени , Боби? А 2 сезона од кога на форумов? Фала за преводот

Колку долг коментар Дани, свака ти част, се исплати чекањето за коментар. Иначе новата епизода доаѓа во недела, и не знам како ќе ги емитувам, изгледа два пати неделно така да повеќе ќе читате...

Тоа за тајните друштва се подразбира уште по таа фраза, така да ништо јако не сум спомнал претходно, ама очекувај тие ја имаат скоро главната врска во целава приказна.

Моника е одличен лик, понекогаш ме нервира ама понекогаш има одлични ставови, и некои може ќе помислат како сега оваа одма му се пика на Сантијаго, таа го сака уште од студентските денови и не и баш едноставно се‘ ова по смртта на Кристина.

Нина е најјак лик дефинитивно, немаш појма во 5та епизода каква глупост ќе исцепи поради нејзината зависност од теленовели Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632

Гладис се‘ уште не изгледа ногу интересна... ама натаки ух какви сцени ќе има околу сета таа ситуација... а ќе видеш веќе од наредната епизода дека и она прави нешто матно.... дека ја знаела Кристина од поодамна.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Мај 23, 2009 12:52 pm

Супер ако бидат така емитувани, мене повеќе ми одговара одеднаш две епизоди да прочитам.
Иначе прва сезона сега видов дека има 12 епизоди, а и втора има толку, како планираш, Боби?
Јас мислам сега да завршиме со 1 сезона, па од август со 2 сезона, а?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Мај 23, 2009 1:04 pm

И двете имаат по 12 Коментари на "Другата страна на животот" 871427
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:01 pm

По долго време, маратонски прочитани 3 епизодиод серијава.
Можам најпрвин да кажам дека единствениот лик во кој за ништо не се сомневам околу убиството на Кристина и сите паранормални работи е Нина. Таа е ѕвер Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Ја гледала Забранета желба, малце чудно за лесна девојка како Нина да гледа бразилски срии, сепак знае што е квалитет, нејзе дефинитивно и одговараат Телевиса и Веневизион Коментари на "Другата страна на животот" 24632 А најинтересно беше кога ја замараше Моника што да облечела за состанок за Хернан, и на крај одлучи да биде црниот фустан затоа што тоа ќе личело на погреб, лудаааа Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Не знам зошто, али парот Нина-Хернан ми личи на Лина-Боби од Дивиот ангел, мислам дека се сеќавате какви беа, нели? Коментари на "Другата страна на животот" 996773 Па и на состанокот, колку е луда, му вика многу си интересен, а тој не прозборил ништо, па целиот мубает, многу се интересни, а и Хернан не е некој романтичар, па да и оди по ќејфотКоментари на "Другата страна на животот" 24632 Дури и спие на работа, а дефинитивно најсмешно е кога и кажа на Моника дека единствено што знаела со Хернан да прави е да крши кревети Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 462314
Иначе серијава со секоја помината сцена, станува уште и уште поинтересна, права хорор крими серија, налик на Ангели и демони, Амитивил, и не знам уште што. Ликот на Моника го замислувам како Ева од Машка чест, физички како неа облечена. Гладис е ликот кој многу ме нервира некако заради тајните кои ги крие, заради односот со Моника. А Моника е прав лик кој може да го толкува Карина Зампини - детектив прва класа, храбра, смела, стабилна личност. А Сантјаго не можам воопшто да го замислам како лик пред очи, го замислувам како срамежлив можеби, стабилен и цврст, тврдоглав, што можеби го поврзува со Моника како пар. Во однос за љубовта, кој друг ако не Нина да ги спои, преубав романтичен момент на крајот кога ќе се гледат а дождот лие на прозорите Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Кога ќе ги признат чувствата, мислам дека и двајцата се свесни дека се привлекуваат, али поради работата, немаат време за љубовта да си ја признаат.
Е сгеа доаѓа оној правиот момент - главната нишка на приказната, убиството на Кристина и истрагата на Сантјаго и Моника, која ги поврза со чудната Гладис. Гладис ми изгледаше на доста стабилна, али многу ме изненади кога ја удри мајка и и особено на крајот кога ги кршеше куклите и го удри мачорот, страшно Коментари на "Другата страна на животот" 521588 Изгледа Гладис е прав ѕвер, психопат Коментари на "Другата страна на животот" 59433 Коментари на "Другата страна на животот" 59433
Морам да кажам дека мојата теорија до 7 епизода беше дека Кристина и е сестра на Гладис, дека како мали се разделени, дека за тоа мајката ја обвинува Гладис и демек сега го истражуваат они две убиството на Кристина, сакајќи да му се одмаздат и на Сантјаго за кој сметаат дека ја убил Кристина, па помислив дека Гладис се преправа и оди ноќе кај Сантјаго. Прави морничави сцени кога Моника ја следи Гладис на гробиштата и кога Сантјаго е сам дома, некој му шепоти, а вратата е заклучена, морници ме полазија, страшно Коментари на "Другата страна на животот" 882677
навистина не знам сега што д амислам, се ткри дека гладис имала сестра близначка која умрела, па тоа сосем ми ја промени теоријата. Сега што мислам, не знам, збунета сум, има многу детали Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Факт е дека и Гладис се плаши од тајното друштво кое знаеме дека постои, можеби е или била дел од нив, а Лукас мислам дека е дел од нив, али дали они ја убиле Кристина и зашто, не можам никако да ги поврзам сега Гладис и Лукас со убиството и со работите кои му се предвидуваат на Сантјаго, не знам што е работава, кога се открива? Коментари на "Другата страна на животот" 77841
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:11 pm

Beauty напиша:
По долго време, маратонски прочитани 3 епизодиод серијава.
Можам најпрвин да кажам дека единствениот лик во кој за ништо не се сомневам околу убиството на Кристина и сите паранормални работи е Нина. Таа е ѕвер Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Ја гледала Забранета желба, малце чудно за лесна девојка како Нина да гледа бразилски срии, сепак знае што е квалитет, нејзе дефинитивно и одговараат Телевиса и Веневизион Коментари на "Другата страна на животот" 24632 А најинтересно беше кога ја замараше Моника што да облечела за состанок за Хернан, и на крај одлучи да биде црниот фустан затоа што тоа ќе личело на погреб, лудаааа Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Не знам зошто, али парот Нина-Хернан ми личи на Лина-Боби од Дивиот ангел, мислам дека се сеќавате какви беа, нели? Коментари на "Другата страна на животот" 996773 Па и на состанокот, колку е луда, му вика многу си интересен, а тој не прозборил ништо, па целиот мубает, многу се интересни, а и Хернан не е некој романтичар, па да и оди по ќејфотКоментари на "Другата страна на животот" 24632 Дури и спие на работа, а дефинитивно најсмешно е кога и кажа на Моника дека единствено што знаела со Хернан да прави е да крши кревети Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 462314
Иначе серијава со секоја помината сцена, станува уште и уште поинтересна, права хорор крими серија, налик на Ангели и демони, Амитивил, и не знам уште што. Ликот на Моника го замислувам како Ева од Машка чест, физички како неа облечена. Гладис е ликот кој многу ме нервира некако заради тајните кои ги крие, заради односот со Моника. А Моника е прав лик кој може да го толкува Карина Зампини - детектив прва класа, храбра, смела, стабилна личност. А Сантјаго не можам воопшто да го замислам како лик пред очи, го замислувам како срамежлив можеби, стабилен и цврст, тврдоглав, што можеби го поврзува со Моника како пар. Во однос за љубовта, кој друг ако не Нина да ги спои, преубав романтичен момент на крајот кога ќе се гледат а дождот лие на прозорите Коментари на "Другата страна на животот" 722953 Кога ќе ги признат чувствата, мислам дека и двајцата се свесни дека се привлекуваат, али поради работата, немаат време за љубовта да си ја признаат.
Е сгеа доаѓа оној правиот момент - главната нишка на приказната, убиството на Кристина и истрагата на Сантјаго и Моника, која ги поврза со чудната Гладис. Гладис ми изгледаше на доста стабилна, али многу ме изненади кога ја удри мајка и и особено на крајот кога ги кршеше куклите и го удри мачорот, страшно Коментари на "Другата страна на животот" 521588 Изгледа Гладис е прав ѕвер, психопат Коментари на "Другата страна на животот" 59433 Коментари на "Другата страна на животот" 59433
Морам да кажам дека мојата теорија до 7 епизода беше дека Кристина и е сестра на Гладис, дека како мали се разделени, дека за тоа мајката ја обвинува Гладис и демек сега го истражуваат они две убиството на Кристина, сакајќи да му се одмаздат и на Сантјаго за кој сметаат дека ја убил Кристина, па помислив дека Гладис се преправа и оди ноќе кај Сантјаго. Прави морничави сцени кога Моника ја следи Гладис на гробиштата и кога Сантјаго е сам дома, некој му шепоти, а вратата е заклучена, морници ме полазија, страшно Коментари на "Другата страна на животот" 882677
навистина не знам сега што д амислам, се ткри дека гладис имала сестра близначка која умрела, па тоа сосем ми ја промени теоријата. Сега што мислам, не знам, збунета сум, има многу детали Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Коментари на "Другата страна на животот" 77841 Факт е дека и Гладис се плаши од тајното друштво кое знаеме дека постои, можеби е или била дел од нив, а Лукас мислам дека е дел од нив, али дали они ја убиле Кристина и зашто, не можам никако да ги поврзам сега Гладис и Лукас со убиството и со работите кои му се предвидуваат на Сантјаго, не знам што е работава, кога се открива? Коментари на "Другата страна на животот" 77841

Дани префала на прочитаните три епизоди и тоа што си одвоила време да прочиташ една ваква оригинална и неверојатно возбудлива веб новела. Најпрво се сложувам со сцените за Нина и Хернан, додека преведував сум се газел до смеа, а пак камоли да ја има серијава направена Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Но, како што кажа таа дефинитивно не е убиецот Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632 Коментари на "Другата страна на животот" 24632

Па гледаш, и Нина беше главниот поткажувач и таа што ја направи целава ситуација да ги спои Моника и Сантијаго, сепак повеќе за тоа во следната епизода, да видиме што ќе се случи помеѓу нив сега откако Сантијаго повторно знае дека таа буди чувства кон него, не можам да ти кажам бидејќи и јас се‘ уште сум во тек на преведување на осма епизода.

Мене од последниве три епизоди, дефинитивно најморничава сцена ми беше на Гладис во подрумот и целата ситуација околу куклите и мачорот, а сепак мачорот беше тажен по тоа што Гладис и наштети на мајка си, но таа нема чувства едноставно е прав ЃАВОЛ, а тоа дека и таа се плаши од друштвото точна ти е, има една теорија точна дека всушност и таа ќе биде многу наштетена од „тие“... а сега уште повеќе не интересира што пак Гладис има врска со Кристина?!?! и Сантијаго...

Гледам дека навистина ти се допадна серијава, освен ти и Ана Марија никој не ми ја чита, ви благодарам и кажи ми само која ти е подобра претходната или оваа? Без сомнежи мора да е оваа бидејќи оваа од 1 - 24 епизода не се менува, секоја епизода е возбудлива на свој начин.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:17 pm

Искрено оваа ми станува подобра затоа што сум нервозна додека ја читам, зашто не знам што ќе се лсучи, воедно и си ги замислувам ликовиве, плус затоа што е крими серија со аргентинска постава и затоа премногу ја сакам серијава, затоа што сум презаљубена во аргентински драми и од овој аспект ќе се утепам што не ја гледав Ресистире на Сител -сакам аргентински новелиииииииии на А1, секаде Коментари на "Другата страна на животот" 165556 А спордба меѓу оваа и претходната, што знам - таа беше помалку и досадна, и веќе видена како дејство, милион еврејски филмови има, тоа беше една таква верзија на филмовите кои зборуваат за Евреите во војната, али оваа е ОДЛИЧНА, користени се мотиви од други крими и мистериозни филмови и книги, но сепак останува оригинална.
А чекај Боби, и ти не знаеш што ќе се случува, ти преведуваш и тогаш дознаваш, значи не си ја читал порано серијава на хрватскиот форум Коментари на "Другата страна на животот" 521588 Коментари на "Другата страна на животот" 521588
Тоа со подрумот со Гладис ме потсети на Марија Пола кога бегаше во подрумот, плачеше и ги гушкаше куклите, секоја сцена си ја поврзувам со нешто.
Колку епизоди имаше прва сезона, 12? Сите ќе бидат сега преведени, а втора сезона од есен или...?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Коментари на "Другата страна на животот" Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Коментари на "Другата страна на животот"
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Вебновели-
Отиди до: