Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Коментари на "Другата страна на животот"

Go down 
4 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:27 pm

Beauty напиша:
Искрено оваа ми станува подобра затоа што сум нервозна додека ја читам, зашто не знам што ќе се лсучи, воедно и си ги замислувам ликовиве, плус затоа што е крими серија со аргентинска постава и затоа премногу ја сакам серијава, затоа што сум презаљубена во аргентински драми и од овој аспект ќе се утепам што не ја гледав Ресистире на Сител -сакам аргентински новелиииииииии на А1, секаде Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 А спордба меѓу оваа и претходната, што знам - таа беше помалку и досадна, и веќе видена како дејство, милион еврејски филмови има, тоа беше една таква верзија на филмовите кои зборуваат за Евреите во војната, али оваа е ОДЛИЧНА, користени се мотиви од други крими и мистериозни филмови и книги, но сепак останува оригинална.
А чекај Боби, и ти не знаеш што ќе се случува, ти преведуваш и тогаш дознаваш, значи не си ја читал порано серијава на хрватскиот форум Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588
Тоа со подрумот со Гладис ме потсети на Марија Пола кога бегаше во подрумот, плачеше и ги гушкаше куклите, секоја сцена си ја поврзувам со нешто.
Колку епизоди имаше прва сезона, 12? Сите ќе бидат сега преведени, а втора сезона од есен или...?

Јас ја имам читано, но уште пред една година па се‘ ми е во заборав, кога мислам се‘ стварно се‘, само крајот го знам, се сеќавам на него Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632

Инаку да, прва има 12 епизоди и сите ќе бидат прикажани, само 4 останаа значи за две недели би завршила, и ако сакаш можам да почнам со втора но само две епизоди ќе бидат прикажани максимум, а поарно е од јули крајот кога ќе си дојдам од Англија, важи?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 06, 2009 10:32 pm

Дефинитивно од август мислам да се почне со 2 сезона Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 327923 Одвај чекам следна епизода, ако имам време одма ќе ја прочитам, ако не, ќе почема две да се насоберат - поубаво е некако две одеднаш да си прочитам, а сега 3 е најубаво Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Искрнео пред 3-4 епизоди помислив дека Сантјаго е убиецот, сега мислам дали е можеби Гладис убиецот, али некако изгледа премногу очигледно, а - ќе видиме, а мајката на Гладис е убиена, зашто Гладис рече се отарасив од неа
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 2:06 am

Ау, каква епизода Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 првиот дел помалце и досаден, љубовни муабети, вечера, мисли, дилеми, гордост на двајцата и сл. Можеби Сантјаго се уште не престанал да ја сака Кристина чим толку е опседнат со неа и става слики од неа на полиците.
Хернан и Нина гледаат сапуници Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Како што кажав, не личат за некои што може да издржат да гледаат бразилска серија, они се за Телевиса Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 462314
Али вториот дел, ау, хорор. Моника откри таен премин кој води до подрумот и станот на Гладис, каква збрка, значи гладис е онаа која влегува кја Сантјаго и која оставила камери во неговата соба. Значи според мене, Гладис е пратена од ТАЈНОТО ДРУШТВО и е нешто уценувана, а плус тоа, Гладис има и некои други тајни. Не еона психијатар, нехо психопат.
Најјезива сцена досега во серијава беше кога Моника го виде полураспаднатото тело на старицата, мајката на Гладис, значи таа била мртва и затоа стално гледале сенки на прозорот од станот. Страшно, Боби поставувај ја 9 епизода за 2-3 дена
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 2:10 am

Beauty напиша:
Ау, каква епизода Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 првиот дел помалце и досаден, љубовни муабети, вечера, мисли, дилеми, гордост на двајцата и сл. Можеби Сантјаго се уште не престанал да ја сака Кристина чим толку е опседнат со неа и става слики од неа на полиците.
Хернан и Нина гледаат сапуници Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Како што кажав, не личат за некои што може да издржат да гледаат бразилска серија, они се за Телевиса Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 462314
Али вториот дел, ау, хорор. Моника откри таен премин кој води до подрумот и станот на Гладис, каква збрка, значи гладис е онаа која влегува кја Сантјаго и која оставила камери во неговата соба. Значи според мене, Гладис е пратена од ТАЈНОТО ДРУШТВО и е нешто уценувана, а плус тоа, Гладис има и некои други тајни. Не еона психијатар, нехо психопат.
Најјезива сцена досега во серијава беше кога Моника го виде полураспаднатото тело на старицата, мајката на Гладис, значи таа била мртва и затоа стално гледале сенки на прозорот од станот. Страшно, Боби поставувај ја 9 епизода за 2-3 дена

Во право си, првиот дел од епизодата беше малце досаден но сепак крајот го направи своето дело... навистина шокантен крај, мислам тие неколку сцени беа легендарни, језиви навистина. И точни ти се теориите дека Гладис е пратена, но кога ќе се оформи подобро приказната околу тајните друштва, кој ја пратил нејзе и зошто која им била нивната цел приказната ќе стане и уште поинтересна. Само верувај, дека повторно оној кој ќе го плати сето ова на своја сметка ќе биде Сантијаго, целиот живот ќе му се упропасти тотално, значи да напоменам дека ова не е ништо, неговиот живот навистина ќе се смени наопаку т.е веќе е сменет, но сите тие тајни го излудуваат едноставно. Смртта на Кристина навистина го чинеше многу...

А Нина и Хернан се легендарни, само да ти кажам еден спојлер дека ќе отидат во Рио на посета на Реде Глобо... ма ФАНТАСТИЧНИ се и двајцата Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 2:11 am

Дали до крај на 1 сезона ќе се открие се или... втора сезона е нешто сосем различно или продолжува истово?
Ти до каде имаш читано?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 2:13 am

Beauty напиша:
Дали до крај на 1 сезона ќе се открие се или... втора сезона е нешто сосем различно или продолжува истово?
Ти до каде имаш читано?
Мене се‘ ми е читано до крај, но навистина сега се потсетувам откако почнувам да преведувам, другото се‘ ми е избришано од меморијата. Па мислам дека ќе се открие дел од приказната за тајните друштва во оваа сезона, а другата сезона дефинитивно ќе биде сконцетрирана повеќе на тој дел, на поинтересниот.

А новата епизода очекувај некаде понеделник/вторник најкасно.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeЧет Јун 18, 2009 2:35 pm

Прочитана и новата 9 епизода. Интересно, интересно, презанимливо Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 И конечно делумно откривање на вистината.
ТИЕ (трајното друштво) ја убиле Кристина и ја уценуваат Гладис, поради кои причини не се знае. Лукас е меѓу нив, во што и се сомневав, а исто и Хернан, и за ова се сомневав затоа што имаше едно навестување со него во претходните епизоди кое ме наведе да се посомневам.
Основата се знае, сега деталите треба да се дознаат и разберат за убиоството на Кристина. ЗНачи Гладис била таканаречениот дух во станот на Сантјаго, воедно и таа која индиректно му упатувала траги со цел да се ослободи од ТИЕ, но не директно да му каже затоа што не сакала да ја убијат. Исто така, од друга страна, и нејзината психолошка сосотојба приодонела да го мрази Сантјаго затоаа што во средношколските денови и тој некогаш лошо се однесувал со неа и не и обрнувал внимание, кој психопат. Ја убила и мајка и , лудача Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588
Интересно изграден е ликот на Гладис и интересно заврши, само не сфатив дали Лукас ја уби, затоа што пишува дека од вратот и течела зелена течност, што ли е тоа па сега? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841
Инаку јас мислам дека Хернан е сепак добар, може и он е уценуван од ТИЕ, ќе видиме.
Претходната епизода беше за мене највозбудлива кога се навести откривањето на се. Па сега отприлика се се откри, уште нешто, се надевам ова сезона ќе заврши заокружено.

Ми се свиѓа што секоја епизода завршува непредвидливо и највозбудливо, така да те тера обавезно д аја прочиташ и следната епизода, кој ли е тој што ја посматра Моника во станот?
Можеби Лукас, можеби некој поранешен дечко нејзин, можеби некој од ТИЕ? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeЧет Јун 18, 2009 3:07 pm

Beauty напиша:
Прочитана и новата 9 епизода. Интересно, интересно, презанимливо Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 И конечно делумно откривање на вистината.
ТИЕ (трајното друштво) ја убиле Кристина и ја уценуваат Гладис, поради кои причини не се знае. Лукас е меѓу нив, во што и се сомневав, а исто и Хернан, и за ова се сомневав затоа што имаше едно навестување со него во претходните епизоди кое ме наведе да се посомневам.
Основата се знае, сега деталите треба да се дознаат и разберат за убиоството на Кристина. ЗНачи Гладис била таканаречениот дух во станот на Сантјаго, воедно и таа која индиректно му упатувала траги со цел да се ослободи од ТИЕ, но не директно да му каже затоа што не сакала да ја убијат. Исто така, од друга страна, и нејзината психолошка сосотојба приодонела да го мрази Сантјаго затоаа што во средношколските денови и тој некогаш лошо се однесувал со неа и не и обрнувал внимание, кој психопат. Ја убила и мајка и , лудача Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588
Интересно изграден е ликот на Гладис и интересно заврши, само не сфатив дали Лукас ја уби, затоа што пишува дека од вратот и течела зелена течност, што ли е тоа па сега? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841
Инаку јас мислам дека Хернан е сепак добар, може и он е уценуван од ТИЕ, ќе видиме.
Претходната епизода беше за мене највозбудлива кога се навести откривањето на се. Па сега отприлика се се откри, уште нешто, се надевам ова сезона ќе заврши заокружено.

Ми се свиѓа што секоја епизода завршува непредвидливо и највозбудливо, така да те тера обавезно д аја прочиташ и следната епизода, кој ли е тој што ја посматра Моника во станот?
Можеби Лукас, можеби некој поранешен дечко нејзин, можеби некој од ТИЕ? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841

ДАНИ А ОСМА НЕ ЈА ПРОЧИТА?

Да, последниве две епизоди беа малце сконцентрирани на Гладис, на нејзината ситуација, но сепак првиот дел од целата приказна се откри, има уште многу тајни, ситуации, гости во новелата (откривам значи уште сега Роко од Машка чест ќе има улога во втора сезона мислам) и многу поинтересни ситуации.

Сепак кога станува збор за Хернан, нема врска дека е лош, напротив тој е предобар, ќе видеш како и зошто тој станал дел од друштвото има мислам некоја епизода и за тоа прикажана. А Гладис е вистинска КУЧКА на моменти се прави добра а уствари е ептен злобна, што знам, факт е дека тоа од детството ептен ја уништило и се‘ уште и трае, со оглед на тоа што ја уби сопствената мајка сепак заслужуваше затворска казна но мене тоа ми беше чудно зар полицијата не ја најде нејзината мајка? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 409660 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 409660 А за зелената течност не знам што беше, сега кога ќе преведувам 10та епизода ќе ми текне, а за убивање НЕ, Гладис не умира така лесно Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Нејзиниот крај ќе биде SPECTACULAR Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 433111 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 433111

А за фигурата пред станот на Моника со сигурност ти кажувам дека не е бивш дечко Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeЧет Јун 18, 2009 3:45 pm

Ок, oчекувам следна епизода наскоро. Инаку 8 ја имам прочитано де, со подрумот, ја постави ти пред некој ден, ја прочитав, ја имам коментирано со подрумот од минатата епизода, не се сеќаваш Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Ова е многу повозбудливо од Јудит, таа некако беше попредвидлива како серија, ова е сосем неизвесна
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 2:45 pm

Кристина е жива? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Ова беше најшокирачкиот крај на било која епизода од серијава, Кристина и сантјаго се прегрнуваат. Не е можно да е само имагинација на сантјаго, затоа што и Моника го виде тоа. Во целава серија навивам за Моника, таа е вљубена во Сантјаго, но истоврмеено таа е виновникот за сите работи постепено да излезат на виделина, па затоа јас сум на нејзина страна во секоја прилика.
Она што се откри во оваа епизода беше тоа дека таканареченото братство се всушност Масоните, кои понатаму ќе играат сигурно многу важна одлука и кои претат со живот на сите оние кои ќе им ја загрозат положбата и функцијата, меѓу кои и Хернан. А меѓу таквите беше и Гладис, која ете ја убија во оваа епизода, не ми е јасно како успееа да ја извлечат од затворот, тоа е нејасно Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841
Боби, оваа недела уште две епизоди ќе поставиш така, со што се завршува 1 сезона, нели? Таман пред твоето заминување, а од август 2 сезона, така?
Одвај го чекам големиот крај на првата сезона на серијава, стварно е феноменална Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 2:56 pm

Beauty напиша:
Кристина е жива? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 Ова беше најшокирачкиот крај на било која епизода од серијава, Кристина и сантјаго се прегрнуваат. Не е можно да е само имагинација на сантјаго, затоа што и Моника го виде тоа. Во целава серија навивам за Моника, таа е вљубена во Сантјаго, но истоврмеено таа е виновникот за сите работи постепено да излезат на виделина, па затоа јас сум на нејзина страна во секоја прилика.
Она што се откри во оваа епизода беше тоа дека таканареченото братство се всушност Масоните, кои понатаму ќе играат сигурно многу важна одлука и кои претат со живот на сите оние кои ќе им ја загрозат положбата и функцијата, меѓу кои и Хернан. А меѓу таквите беше и Гладис, која ете ја убија во оваа епизода, не ми е јасно како успееа да ја извлечат од затворот, тоа е нејасно Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 77841
Боби, оваа недела уште две епизоди ќе поставиш така, со што се завршува 1 сезона, нели? Таман пред твоето заминување, а од август 2 сезона, така?
Одвај го чекам големиот крај на првата сезона на серијава, стварно е феноменална Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953

Да, во понеделник би требало да ја ставам 11та и некаде петок 12та крајот. Во недела во 5 сабајле заминувам Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 367412

А да, за Кристина навистина шокирачко... сепак уште не сум почнал да преведувам следната епизода така да не ми е уште јасно како ќе се развива тоа дејство, не ми текнува како беше... многу заборавам такви настани. А за Моника, навистина тажно, мислеше дека конечно е до него и Кристина повторно и се попречи на патот.

На Нина и е навистина тешко околу целата ситуација со Хернан, после толку обидувања да го најде „принцот на белиот коњ“ и се случи ваква ситуација Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556

А за Гладис ништо не искоментира, нејзината „смрт“?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 3:09 pm

Па реков дека изненадувачки е, во момент си помислив дека друга жена е, но сега мислам дека некако е извлечена од затвор и убиена на мостот од Братството, али како ја извлекле од затворот, стварно не ми е јасно.
Мислам дека е умрена, затоа што доволно кажа и она, доволно направи, така да не гледам да нејзината улога понатаму би имала големо значење, доволна беше.
Иначе кога се враќаш? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 3:26 pm

Beauty напиша:
Па реков дека изненадувачки е, во момент си помислив дека друга жена е, но сега мислам дека некако е извлечена од затвор и убиена на мостот од Братството, али како ја извлекле од затворот, стварно не ми е јасно.
Мислам дека е умрена, затоа што доволно кажа и она, доволно направи, така да не гледам да нејзината улога понатаму би имала големо значење, доволна беше.
Иначе кога се враќаш? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556

Е па ќе морам да те разочарам поради тоа што Гладис ја има и во втора сезона Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 па затоа ти викам „смрт“ во наводници Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 , ајде очекувај епизоди па ќе видеш како ќе мине дејството.

Инаку се враќам на 26 јули, одам во недела во 6 и 25 сабајле ми авионот за Загреб и од таму во Лондон, ти каде и кога одиш, треба да се договориме за замената Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 4:15 pm

Да, да, Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Без секиранции, епизодите ќе ги поставувам и пратам како што треба, во Скопје сум до 20 јули максимум, така да до тогаш ќе внимавам на секоја ситница, најверојатно одам во Охрид со другарки на 20 јули, за август ќе видиме, не ми се иде никаде после Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Инаку претпоставувам дека има некоја матна игра со Гладис, аман, па зар не е очигледно дека умре? Има некоја тајна тука, некоја превара и со полицијата можеби.
Нина па конечно тажна да ја видиме, иначе Нина не е баш лесна женска, можеби сака лесен живот, но има цврст карактер. Тој пар Нина-Херман ми е како Лина-Боби од Дивиот ангел Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 2:50 pm

Дани, сега додека преведував 11та епизода баш ми текна, Гладис навистина умре, во втората сезона се појавува нов лик кој ќе биде сличен ко неа, ќе видеш, да не станува до некоја забуна Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 3:05 pm

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Ете, умрена е значи. Немаше логика да биде уште дел од серијата, затоа што она си го направи своето, им даде трага за да откријат кои се Тие и тоа ми беше доволен знак дека нема веќе место за неа во серијата.
Единствено ме зачудува Кристина, ете
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeНед Јун 28, 2009 3:10 pm

Beauty напиша:
Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Ете, умрена е значи. Немаше логика да биде уште дел од серијата, затоа што она си го направи своето, им даде трага за да откријат кои се Тие и тоа ми беше доволен знак дека нема веќе место за неа во серијата.
Единствено ме зачудува Кристина, ете

Интересна е приказната со Кристина, конечно ќе ги дознаеме „вистинските“ причини. А во следнава епизода специјално гостување има Хуан Гил Наваро (Роко од Машка чест) Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 12:29 am

Aу, дефинитивно за мене најубавата епизода од серијата. Како може да не и се свиѓа на Дани епизода каде има пиштоли, закани, киднапирања Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Каква епизода, претпоследната епизода од серијава, muy pronto el gran final Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Колку само најубав крај кој доликува за една претпоследна епизода од серија, па зар Аргентина и Мексико досега не завршувале вака 99% од претпоследните епизоди? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Кристина со пиштол вперен кон Санти Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Серијава е дефинитивно ремек дело, браво за писателот, преубава серија, креативност, искуство од гледнаи серии и филмови со вакви тематики се гледа, а огромна благодарност што БОБИ и ТВ Форум ни овозможува да се дружиме со серијава.
Се откри речиси се, дури може да се каже дека не е дефинирана што се вика само целта поради која сакале да ја убијат Кристина масоните, но и тоа се претпостави од Санти и Мони дека криеле пари од Братството кое ги краделе од тие хуманитарни фондови - ама ова може да е и вистина, сепак постојат такви Тајни друштва кои контролираат најмоќни корпорации, хуманитарни организации итн. што значи серијава е крајно реална.
Кристина, Лукас, ТИЕ - мој тип на негативци, мој тип на серија Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 А каде беше Роко во серијава, не го прочитав, изгледа следната епизода ќе се појави.
Леле, одвај чекам последна епизода во петок, а се прашувам околу што ли ќе се врти втора сезона
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeПет Jул 03, 2009 2:17 am

Beauty напиша:
Aу, дефинитивно за мене најубавата епизода од серијата. Како може да не и се свиѓа на Дани епизода каде има пиштоли, закани, киднапирања Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Каква епизода, претпоследната епизода од серијава, muy pronto el gran final Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Колку само најубав крај кој доликува за една претпоследна епизода од серија, па зар Аргентина и Мексико досега не завршувале вака 99% од претпоследните епизоди? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Кристина со пиштол вперен кон Санти Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Серијава е дефинитивно ремек дело, браво за писателот, преубава серија, креативност, искуство од гледнаи серии и филмови со вакви тематики се гледа, а огромна благодарност што БОБИ и ТВ Форум ни овозможува да се дружиме со серијава.
Се откри речиси се, дури може да се каже дека не е дефинирана што се вика само целта поради која сакале да ја убијат Кристина масоните, но и тоа се претпостави од Санти и Мони дека криеле пари од Братството кое ги краделе од тие хуманитарни фондови - ама ова може да е и вистина, сепак постојат такви Тајни друштва кои контролираат најмоќни корпорации, хуманитарни организации итн. што значи серијава е крајно реална.
Кристина, Лукас, ТИЕ - мој тип на негативци, мој тип на серија Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 А каде беше Роко во серијава, не го прочитав, изгледа следната епизода ќе се појави.
Леле, одвај чекам последна епизода во петок, а се прашувам околу што ли ќе се врти втора сезона

Дани, Роко беше Габриел, типот што ја најде Кристина во хотелот што им ја однесе на братството Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Тој мислам дека ќе биде дел од втората сезона, ама не сум сигурен, да не давам дезинформации.

Да, и мене ова ми беше една од поинтересните епизоди навистина полна со акција и напнатост а такви ќе бидат и сите скоро епизоди од втора сезона.

Патем ништо немам почнато да преведувам од последната епизода утре планирам за еден саат да завршам тоа Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Jул 04, 2009 2:52 pm

Kолку тажен крај Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Заврши среќниот период за Сантјаго, ако воопшто досега му бил среќен со толку мистерии, стресови, луда жена. Не можеше да ја избегне сопствената одлука и мораше за жал да се придружи кон Братството, навистина несреќна судбина го снајде, немаше друг излез.
Али не ми е се уште јасно дали Кристина ја убија или може да се појави понатака, па Санти требаше да ги услови да не ја убиваат и за возврат он ќе се придружи кон Организацијата.
Е сега втората сезона ќе биде малце поинаква, сигурно работи врзани за Сантјаго и нечесните валкани зделки за братството.
Моника Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Слична љубовна судбина доживува и во Машка чест, среќна само површно со човекот кој го сака, а во себе знае дека он никогаш не ја сака како што ја сакал претходната најголема љубов.
Моника си замина, навистина ми е многу жал за неа, се надевам ќе биде тука втора сезона, зашто најмногу си ја засакав.
Инаку Нина и Хернан Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Во Глобо отидоа, можам да замислам како изгледало дерењето по глумците, Нина си живее живот, она прва потегна во таа врска, она е ѕвер Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Се на се, преубава прва сезона од серијава, за мене најавата и почетокот не ветуваа многу, но постепено ми стана многу подобра од ЈУдит. Очекуваме од август и нова сезона, ние верните читатели.
И секако благодарност за авторот Матко, дистибутерот и преведувачот Боби Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 433111
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСаб Jул 04, 2009 4:07 pm

Beauty напиша:
Kолку тажен крај Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Заврши среќниот период за Сантјаго, ако воопшто досега му бил среќен со толку мистерии, стресови, луда жена. Не можеше да ја избегне сопствената одлука и мораше за жал да се придружи кон Братството, навистина несреќна судбина го снајде, немаше друг излез.
Али не ми е се уште јасно дали Кристина ја убија или може да се појави понатака, па Санти требаше да ги услови да не ја убиваат и за возврат он ќе се придружи кон Организацијата.
Е сега втората сезона ќе биде малце поинаква, сигурно работи врзани за Сантјаго и нечесните валкани зделки за братството.
Моника Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Слична љубовна судбина доживува и во Машка чест, среќна само површно со човекот кој го сака, а во себе знае дека он никогаш не ја сака како што ја сакал претходната најголема љубов.
Моника си замина, навистина ми е многу жал за неа, се надевам ќе биде тука втора сезона, зашто најмногу си ја засакав.
Инаку Нина и Хернан Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773 Во Глобо отидоа, можам да замислам како изгледало дерењето по глумците, Нина си живее живот, она прва потегна во таа врска, она е ѕвер Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632
Се на се, преубава прва сезона од серијава, за мене најавата и почетокот не ветуваа многу, но постепено ми стана многу подобра од ЈУдит. Очекуваме од август и нова сезона, ние верните читатели.
И секако благодарност за авторот Матко, дистибутерот и преведувачот Боби Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 433111

Добро е што на време ми напиша коментар, сабајле станав 8 часот од возбуда Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 и дури утре спиење вечер Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773

Епизодата ми беше навистина лесна за преведување, ја преведив за некои 50 минути...

Мене ми е најкриво за Моника, за нејзиниот лик што на крајот таква судбина доживеа но сепак ова е крај на прва сезона, така да има време. Кристина ме нервира и ќе ме нервира, не сакам да биде со Санти.

Нина и Хернан се ЛУДНИЦА Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632

А тој вратарот е Роко, т.е Габриел Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 996773

Сепак фала ви на оние што остававте коментари, гледам на Ангели има повеќе посетеност од овде таа тема така да можеби и таму ја чита некој ама го мрзи да остава коментар. Сепак тебе и на Ана Марија најмногу ви благодарам Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953 Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 2:13 am

Боби, кога ќе ја поставиш прва сезона од 2 сезона?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeПон Aвг 17, 2009 2:16 am

Beauty напиша:
Боби, кога ќе ја поставиш прва сезона од 2 сезона?

Мислиш прва епизода?

Неделава ќе ги поставам уште карактеризацијата на ликовите и песната и следнава недела, значи за 7 дена ќе биде премиерата на 2x01 т.е прва епизода од втора сезона.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 02, 2009 11:51 pm

Mногу језиво чувство ме облева додека ја читам оваа серија, затоа што многу ме потсеќа во однос на ликовите и издржаната содржина на мојата омилена Машка чест, ех, дали пак ќе има таква серија Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Мојот сладок непреболКоментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556 Мојата најубава Машка честКоментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 165556
Али да се вратиме на серијава, одличен почеток, одлично склопени сцени, одлична приказна за втора сезона, пред се мило ми е што не е вештачки додадена сезона колку да се има нешто. Она што ми е сега интересно е тоа што нема некоја голема мистерија како во првата сезона во почетните сезони, затоа што се знае за што се работи, е сега остануваат детали, ликови поврзани со таа организација кои треба полека да се разоткриваат.
Колку добра е оваа организација, какви работи прави и какви сплетки се случуваат, ау - се' е тоа совршено поврзано, искоординирано Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 521588 1 епизода одлична како и сите пред тоа, доаѓањето на Ема Ибара во градот и фирмата ги смени расположенијата на сите, а најсмешна ми беше Нинита кога му рече на Сантјаго: И ти ја знаеш, и ти ја истури со кафе? Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 Хернан иако си го сакам во пар со Нина, сепак тој е оддан и верен на Организацијата, можеби смета дека има добар живот со таков грб како Организацијата, можеби се плаши за сопствениот живот, па затоа сите тајни околу Сантјаго и новата уредничка, сестра на психичот им ги кажува.
Сантјаго со променет живот, одличен протагонист на една ваква серија, со доста добро разработен изграден лик. Растргнат меѓу својата желба, меѓу својот живот и животот кој му го наметнуваат и манипулираат - Масоните, преголем притисок за Санти кој и решава да се самоубие, но ете за среќа како што пишува, се буди онаа сила на Санти да продолжи, да расчисти со Организацијата така што ќе сака да постане дел од Илуминатите и да ги открие најголемите тајни. Санти знае дека не смее да и верува на новодојденета Ема, но знае дека треба да ги уништи оние кои го уништуваат, па затоа во таа борба влегува сам.
Ема - интересна појава за нова сезона, нов лик, нови мистерии и сплетки, навидум во почетокот ми изгледа добро баш како што се однесуваше и Гладис во почетокот, но подоцна оди на некое непознато место и се заканува. Кое е тоа место? Којзнае, ако има врска со Организацијата, онда зашто Лукас му кажува тоа на Санти кога Лукас е дел од Организацијата?
Којзнае Ема каде отиде, али има некоја интересна мистерија со неа. За крај, изгледа Моника беше таа што се јави кај Сантјаго.
Одлична сезона, одлиечен вовед, почна напнатоста одма, брзо дејство, акција и сплетки, баш јас како што сакам. Ајде во недела чекам нова епизода, па после брзо уште една за одма да ги читам Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 606675

Инаку насловиве на епизодите ми се непотребни и не ми се допаѓаат Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 598260
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 03, 2009 1:08 am

Најпрво пред се‘, Дани ептен сум ти благодарен што конечно пронајде време да ја прочиташ премиерата на новата сезона и баш ми е мило што ти се допаѓа текот на дејството во епизодите. Замерката за имињата на епизодите е океј, ама ќе продолжам да ги користам насловите, сепак посимпатично ми изгледа така, ова е еден вид “прајмтајм“ серија а тие секогаш имаат наслови така да ќе си остане така, ништо не смета.

Околу серијата гледам не ти е јасно она што Лукас ја следи Ема и потоа му кажува на Сантијаго. Всушност ако не се сеќаваш Сантијаго отиде во канцеларијата на Лукас да му понуди соработка за да ја откријат Ема и што всушност се крие позади неа, а од друга страна сака и да ја уништи организацијата, ќе видеш понатаму неговата желба ќе стане опсесија да ја уништи организацијата, какви дела ќе прави и какви сплетки ќе им прави да ги уништи Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 586438 . Нина е закон и била закон и ќе биде... Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 24632 таа девојка едноставно ме тера да се смеам ко будал... иначе Нина како што не знам дали имаш прочитано во синопсисот за новава сезона и во карактеризацијата на ликовите ќе биде киднапирана, е сега твое е да размислуваш околу што ќе се врти сето тоа, но океј имаме време, всушност тоа ќе биде и причината Моника да се врати во Б.Аирес.

Во Недела најверојатно новата епизода, но можеби и да биде одложена за Понеделник поради преоптеретеното време а и викендов е Тиквешкиот Гроздобер во Кавадарци па ќе има повеќе излегувања, журки, карневал така да ретко ќе бидам дома... сепак фала ти уште еднаш Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 433111
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари на "Другата страна на животот"   Коментари на "Другата страна на животот" - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Коментари на "Другата страна на животот"
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Вебновели-
Отиди до: