Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeИнтернет (проблеми, новости, понуди) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Интернет (проблеми, новости, понуди)

Go down 
+11
dijanape
Игор
Posh Girl
Chris
Burrows
iva_macedonia
Rebellious angel
solange
Losteech
Beauty
Bobi
15 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeНед Апр 19, 2009 11:57 pm

Еј имам едно прашање, на пример еве јас имам пакет од Макс ТВ 25гигабајти, и доколку ги истрошам сите тие гигабајти сакам да знам отприлика колку би ми била намалена брзината на интернет. На пример не би ми требало толку многу за симнување, колку што за отварање на страници, па ме интересира колку бавно може да оди тоа или па за колку време би ми се симнувала некоја епизода...

сигурно знае некој бидејќи имал ваква ситуација, и дали е можно да ми наплатат повеќе кога во понудата пише (неограничено) со 25гигабајти а понатаму намалување на брзините ваљда Интернет (проблеми, новости, понуди) 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 12:06 am

Мислам дека повеќе нема да наплатат, но ќе се намали брзината, колку ПОЈМА НЕМАМ
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 12:09 am

64/64
Со други зборови - не сакаш да дознаеш.

Апдејт
Заборавив да ти кажам дека не доплаќаш ништо..веројатно бидејќи доволен им е факторот „нервоза“ кој го доживуваш во моментите кога ќе го искусиш таквиот интернет! =)))
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 12:29 am

Losteech напиша:
64/64
Со други зборови - не сакаш да дознаеш.

Апдејт
Заборавив да ти кажам дека не доплаќаш ништо..веројатно бидејќи доволен им е факторот „нервоза“ кој го доживуваш во моментите кога ќе го искусиш таквиот интернет! =)))

Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 етпен е бавен? Јас сум на пат да го истрошам целиот иако имам уште 11 дена Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 12:35 am

Bobi напиша:
Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 етпен е бавен? Јас сум на пат да го истрошам целиот иако имам уште 11 дена Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Па да..Гугл се отвара за 10 секунди. Размисли колку време ќе треба овој форум да го отвори. Или па не дај боже некој сајт со триста слики на него. И ако го потрошиш, збогувај се со симнување серии. Добро, освен ако не ти се чека цел ден за нив. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773 Интернет (проблеми, новости, понуди) 736967 Интернет (проблеми, новости, понуди) 521588
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 12:45 am

Losteech напиша:
Bobi напиша:
Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 етпен е бавен? Јас сум на пат да го истрошам целиот иако имам уште 11 дена Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Па да..Гугл се отвара за 10 секунди. Размисли колку време ќе треба овој форум да го отвори. Или па не дај боже некој сајт со триста слики на него. И ако го потрошиш, збогувај се со симнување серии. Добро, освен ако не ти се чека цел ден за нив. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773 Интернет (проблеми, новости, понуди) 736967 Интернет (проблеми, новости, понуди) 521588

Ај ќе се стрпам деновиве... ех да имав од 100гигабајти Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 ти од колку имаш?
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 2:19 am

Eee jas sum fenomen!
Po edna nedela sekoj mesec izdrzuvam so tolku baven internet!
Samo MSN mi se otvora,a od stranici,samo ovoj forum i google Интернет (проблеми, новости, понуди) 353532
Koga ke bidam ovde cel den,togas go imam istroseno internetot Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 2:33 am

Bobi напиша:
Losteech напиша:
Bobi напиша:
Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 етпен е бавен? Јас сум на пат да го истрошам целиот иако имам уште 11 дена Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Па да..Гугл се отвара за 10 секунди. Размисли колку време ќе треба овој форум да го отвори. Или па не дај боже некој сајт со триста слики на него. И ако го потрошиш, збогувај се со симнување серии. Добро, освен ако не ти се чека цел ден за нив. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773 Интернет (проблеми, новости, понуди) 736967 Интернет (проблеми, новости, понуди) 521588

Ај ќе се стрпам деновиве... ех да имав од 100гигабајти Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 ти од колку имаш?
25 гига имам..Call&Surf Comfort. Ама имам уште пола лимит за трошење, па и повеќе. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 2:13 pm

stefan2 напиша:
Koga ke bidam ovde cel den,togas go imam istroseno internetot Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314
Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314 Стварно не знам како можете со само 25 гига. Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314 Кај мене толку се трошат за една недела. Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 2:49 pm

а ја со 10 гига шо да праам?ќе цркнам од мака Интернет (проблеми, новости, понуди) 165556
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 3:08 pm

И јас имам толку, ама јас не сум навикната да симнувам серии и филмови преку нет, не ни имам живци за тоа, нити па сакам, немам ни време
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 3:52 pm

Јас сум на Соло 10 на Он.Нет, засега не ми се случило да надминам, иако ја симнувам Lost, нонстоп сум на You Tube, симнувам песни, одам по калорични сајтови... Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773

А и да надминам кај Он.Нет не ми се намалува брзина, туку за секој нов гига доплаќаш по околу 100 денари, што според мене е ок, наместо да ми ја намалуваат брзината. Интернет (проблеми, новости, понуди) 462314
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 5:19 pm

Beauty напиша:
И јас имам толку, ама јас не сум навикната да симнувам серии и филмови преку нет, не ни имам живци за тоа, нити па сакам, немам ни време

Не знам дали ќе немаш живци ако имаш брз интернет и ти симнува епизода за 15минути Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 6:13 pm

Маестро, и јас сум соло 10 на он нет, па имам впечаток дека нетот ми е слаб. Ај кажи ми дали и кај тебе е така, на пример еден мегабајт ми се симнува за 1 минута најм ногу, нели е тоа прелошо? На што се должи тоа? Колку тебе Маестро ти симнува една епизода?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 6:35 pm

Beauty напиша:
Маестро, и јас сум соло 10 на он нет, па имам впечаток дека нетот ми е слаб. Ај кажи ми дали и кај тебе е така, на пример еден мегабајт ми се симнува за 1 минута најм ногу, нели е тоа прелошо? На што се должи тоа? Колку тебе Маестро ти симнува една епизода?

А Дани кај мене 3мегабајти за 30/40 секунди Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 една епизода од 350мегабајти максимум за 25мин а најбрзо беше за 11минути Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 6:46 pm

Beauty напиша:
Маестро, и јас сум соло 10 на он нет, па имам впечаток дека нетот ми е слаб. Ај кажи ми дали и кај тебе е така, на пример еден мегабајт ми се симнува за 1 минута најм ногу, нели е тоа прелошо? На што се должи тоа? Колку тебе Маестро ти симнува една епизода?

Јас ретко симнувам од торенти, Lost ми ја праќаат по Скајп и една епизода од прилика ми се симнува за 45-50 минути.
Инаку мене воопшто не ми е спор, можеби е во различни делови различна брзината.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 6:49 pm

Не се зезајте...споредено со T-Home Он.нетот е ПРАБАБА.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Апр 20, 2009 7:06 pm

Losteech напиша:
Не се зезајте...споредено со T-Home Он.нетот е ПРАБАБА.

Солото на Он.Нет = Макс АДСЛ на Т-Хоум, односно Т-Хоум го испорачува интернетот за Соло, така што би требало да е ист.
Ако не се лажам ти имаше В-Адсл, тоа е комплетно различно од Соло, можеби затоа осеќаш разлика. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПет Апр 24, 2009 12:47 am

maestro напиша:
Losteech напиша:
Не се зезајте...споредено со T-Home Он.нетот е ПРАБАБА.

Солото на Он.Нет = Макс АДСЛ на Т-Хоум, односно Т-Хоум го испорачува интернетот за Соло, така што би требало да е ист.
Ако не се лажам ти имаше В-Адсл, тоа е комплетно различно од Соло, можеби затоа осеќаш разлика. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Сигурно има разлика (овие од Т-Хоум не би биле стари лисци ако не ги зезаат Он.нет со помала брзина) Интернет (проблеми, новости, понуди) 327923
Во секој случај и Солото е солидно од тоа што сум слушнал, така што го повлекувам зборот. Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 1:59 pm

novosti na net
nov u tube

https://www.youtube.com/xl
pobrz ama poglup
heheh lol
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:01 pm

Стварно е многу побрз,ама уште е на почеток изгледа треба да го средат Интернет (проблеми, новости, понуди) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:06 pm

Тој е наменет за телевизијата, затоа е толку енормно направен Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeПон Јун 15, 2009 2:07 pm

ааа ок не знаев Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 2:11 pm

Луѓе, јас сум во криза деновиве, од можни 25 гига јас истрошив 27 месецов и веќе почнува бавна да станува ситуацијава Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Синоќа Фејсбук го отварав 5 минути Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632

Иначе веќе не симнувам КРАЈ до овој месец Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 2:16 pm

Леле а мене не знам што ми се дешава, вчера и отидов на мајка ми во спална и викам

МЕ ФАЌА ПАНИКА


она ЗАШТО?

јас ПА ИМАМ УШТЕ 16 ГИГА ДО КРАЈ НА МЕСЕЦОТ, А ОСТАНУВААТ УШТЕ ДЕСЕТИНА ДЕНА Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Sponsored content





Интернет (проблеми, новости, понуди) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Интернет (проблеми, новости, понуди)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 8Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Компјутери-
Отиди до: