Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeИнтернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Интернет (проблеми, новости, понуди)

Go down 
+11
dijanape
Игор
Posh Girl
Chris
Burrows
iva_macedonia
Rebellious angel
solange
Losteech
Beauty
Bobi
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeВто Дек 01, 2009 3:34 pm

Chris напиша:
Па што знам, пробај само Филм не верувам дека има таков блог
му ставив име филмска колекција Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 996773
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeВто Дек 01, 2009 6:02 pm

Супер е
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeВто Дек 01, 2009 6:11 pm

Chris напиша:
Супер е
http://kolekcijanafilmovi.blogspot.com/ еве го блогот ајде влкези пиши како ти се допаѓа па после ако сакаш ќе се договоримо да ми дадеш ти реклама од порталот тв пакет да стаем па исто пиши и ти на тв пакет нешто за блогов
и така ќе соработуваме заедно Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 327923
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeВто Дек 01, 2009 6:36 pm

Ми се допаѓа, работи малку на него поставувај повеќе филмови па ке објавам една статија на ТВ Пакет за него Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 327923
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 1:05 pm

Chris напиша:
Ми се допаѓа, работи малку на него поставувај повеќе филмови па ке објавам една статија на ТВ Пакет за него Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 327923
сега го почнав ќе го работам добро
сега пробував лого да му направам и исто ќе го сменам името во MegaMovies и дизајнот ќе го сменам поубав само да ми дојде дома интернетов
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 1:34 pm

http://megamoviesblog.blogspot.com/ еве го блогот ,но сеуште во изработка за две три недели ќе биде каков што сакам да биде
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 3:10 pm

Па не е лошо вака изгледа модерно и убаво, ама за мој вкус е премногу темно


Последната промена е направена од Chris на Сре Дек 02, 2009 6:38 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 3:59 pm

Chris напиша:
Па не е лошо вак изгледа модерно и убаво, ама за мој вкус е премногу темно
Другите дизајни што ги барав беа многу шарени и не се гледаше ништо и имаше некои непотребни работи ,затоа ова го одбрав,сега за сега нека седи тоа па ако најдам некое подобро ќе ставам
инаку и на фејсбук го има
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСре Дек 02, 2009 6:39 pm

Епа ок е, нека го така
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 8:01 pm

На први декември симнав неколку нови епизоди од серии, а тоа не ми се регистрира во сметката од он нет, нели може да се провери сметката на интернет за он нет корисниците.
Сите други активности (отварање страни, клипови гледање и слично) се регистрираат како потрошени мегабајти.
Можно е воопшто некако да не се регистрира ова, затоа што поминаа неколку дена веќе. Мене ми одговара, али на крај на месецов да не ми ги стават тие 1-2 гига. Досега вака не било.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 8:09 pm

Mozno e deka 1vi pa da ti gi staile od Noemvri(ako si imala ushe gb od noemvri ostanato) i mene mi se ima taka sluceno so on.net dodeka bev u Mk
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Дек 03, 2009 9:22 pm

Пробајте ја најновата опција на Гугл, четири во едно Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632

http://www.googlegooglegooglegoogle.com/
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Дек 04, 2009 1:20 am

Поглупо нешто амин, ке гледам јас во толку мало прозорче Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Дек 04, 2009 4:01 pm

еј абе отворив група на facebook и не ми ја отвара нешто незнам зошто

групата ја отворив пред некој ден за блогот megamovies и сега не ми ја отвора па морав нова да отворам зашто е тоа така ако знае некој нека ми пише и нека ми пише некој како старата да ја избришем??
Вратете се на почетокот Go down
StefaN
Нов Член
Нов Член
StefaN


Број на мислења : 118
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Јан 15, 2010 10:20 pm

Од први ќе мењам интернет, па дајте некоја препорака каков да ставам? До сега имав кабловски и не сум многу задоволен...
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Јан 15, 2010 10:48 pm

StefaN напиша:
Од први ќе мењам интернет, па дајте некоја препорака каков да ставам? До сега имав кабловски и не сум многу задоволен...
Од моето искуство најдобро ти е да си ставиш интернет од МК Телеком. Досега имав можност да го пробам нивниот интернет и интернетот на Он.нет. Разликата е (според моја скромна проценка) 5 милиони светлосни години.

Значи јас да сум на твое место, дефинитивно би ставил нешто од T-Home. Е сега, дали ќе биде тоа Макс ТВ или само интернет и телефон, ти треба да си одлучиш. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 327923 Во секој случај, 10 месеци го користам нивниот интернет и досега ниту еднаш не сум имал посериозни проблеми. :)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
StefaN
Нов Член
Нов Член
StefaN


Број на мислења : 118
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Јан 15, 2010 10:51 pm

Аха, фала. Мене највеќе ме интересираше T-Home, па најверојатно тој и ќе го ставам.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСаб Јан 16, 2010 12:02 am

стај нема да зажалиш до сега немам проблеми со T home + и MaxTv се супер еве сега преводи ќе има на македонски а можно е ида се менува и на Албански за неколку недели
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Јан 21, 2010 11:07 pm

Инсталирав Internet Explorer 8, меѓутоа си го сакам стариот Explorer, подобар ми беше, на овој кога ќе селектирам нешто дома едно квадратче со стрелка ми се појавува. Што е тоа, може да се тргне затоа што ми смета? Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632
Некако немам прегледност на овој Explorer, дали е можно ако го избришам од Control Panel да ми се врати стариот во компјутеров?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Јан 21, 2010 11:09 pm

Beauty напиша:
Инсталирав Internet Explorer 8, меѓутоа си го сакам стариот Explorer, подобар ми беше, на овој кога ќе селектирам нешто дома едно квадратче со стрелка ми се појавува. Што е тоа, може да се тргне затоа што ми смета? Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632
Некако немам прегледност на овој Explorer, дали е можно ако го избришам од Control Panel да ми се врати стариот во компјутеров?

ЛОЛ, златни Mozilla Firefox или Google Chrome ти си нашла работа со пензионираниот Интернет Експлорер Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 310904 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeЧет Јан 21, 2010 11:18 pm

Баш работа си најдов Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 24632 Имам Mozila, не користам.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 1:08 am

каков Internet Explorer бе не користам тоа уште од првпат кога ставив интернет можда го имам уклучено неколку пати ама кај мене е многу спор и не вредеше да го користам
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСаб Фед 27, 2010 9:47 pm

За еден месец во автобусите ке се поставува бежичен интернет, иако истите се крш и едвај се движат Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 750376



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 928448 Поглупо нешто да им текнеше!?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСаб Фед 27, 2010 11:16 pm

Chris напиша:
За еден месец во автобусите ке се поставува бежичен интернет, иако истите се крш и едвај се движат Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 750376



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 928448 Поглупо нешто да им текнеше!?
ќе мора да ги реновираат кај ќе го постават интернетот у таков крш автобус неим се исплаќа
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitimeСаб Фед 27, 2010 11:28 pm

M@RKO напиша:
Chris напиша:
За еден месец во автобусите ке се поставува бежичен интернет, иако истите се крш и едвај се движат Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 750376



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 928448 Поглупо нешто да им текнеше!?
ќе мора да ги реновираат кај ќе го постават интернетот у таков крш автобус неим се исплаќа

Автобус не се реновира, се заменува со нов Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 959987
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 7 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Интернет (проблеми, новости, понуди)
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Компјутери-
Отиди до: