Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeИнтернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Интернет (проблеми, новости, понуди)

Go down 
+11
dijanape
Игор
Posh Girl
Chris
Burrows
iva_macedonia
Rebellious angel
solange
Losteech
Beauty
Bobi
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeСаб Фед 27, 2010 11:35 pm

NateArchibald напиша:
M@RKO напиша:
Chris напиша:
За еден месец во автобусите ке се поставува бежичен интернет, иако истите се крш и едвај се движат Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 750376



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 928448 Поглупо нешто да им текнеше!?
ќе мора да ги реновираат кај ќе го постават интернетот у таков крш автобус неим се исплаќа

Автобус не се реновира, се заменува со нов Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 959987
е добро де може да се офарба да се сменат столиците
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeСаб Фед 27, 2010 11:46 pm

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 ах бре Марко
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeВто Мар 02, 2010 11:06 am

Chris напиша:
За еден месец во автобусите ке се поставува бежичен интернет, иако истите се крш и едвај се движат Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 750376



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 928448 Поглупо нешто да им текнеше!?
не бе нема изгледа да има интернети за еден месец во афтобусите туку доаѓаат двокатните за неколку месеции па ќе има и од горе и од доле Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 1:03 am

Инаку Он Нет (One Net) ги има зголемено интернет пакетите, од 1.03:
-пакетот од 599 денари во кои имаше вклучено 10GB се зголеми на 20GB
-пакетот од 1.199 денари во кои имаше вклучено (мислам) 30GB се зголеми на 40GB
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 1:33 am

Вториот е мојот, фала за инфово не знаев дека сега имам 40 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 433111
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 1:40 am

Chris напиша:
Вториот е мојот, фала за инфово не знаев дека сега имам 40 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 433111

Мислам дека ако договорот ти важи од времето на Он.Нет треба да го продолжиш договорот со One, вака без продолжување мислам дека немаш од одма.
Се потпишува договор на 2 години ако не се лажам.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 1:49 am

Јас минатата година го продолжив така и добив 30 гига, инаку на 20 ми беше запишан првиот договор.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 1:53 am

Епа изгледа пак ќе треба да го продолжиш, и јас така го продолжив лани и добив исто повеќе, а сега ми останаа тие 10. Значи да се спремам на време за од наредниот месец да имам дупло повеќе. :D

Не знам зошто, ама мене ми се доволни и овие 10 гига, кога имав 3 гига ептен порано и тие ми беа доволни, а сега со 20... xD Е богами ќе ми остане дури и дополнително. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 959987

Со овие 10 гига сега киснам на ЈуТуб, зборувам со камера преку Скајп која троши изгор, симнувам Lost, киснам по разни сајтови итн... Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 996773
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 2:08 am

a i na adsl e zgolemen paketot kaj mene e 10 giga a gledam na stranata na t-home pisuva deka e paketot zgolemen na 15 giga mislam deka ke se smeni kaj site samo od naredniot mesec
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeЧет Мар 11, 2010 10:52 am

Мене па и 30 некогаш не ми беа доста, како манијак сум по тоа страните за download Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мар 15, 2010 8:54 pm

dali nekoj znae za toa sto e pokacuvanjeto na paketot na adsl od 10 giga na 15 giga dali e toa od ovaj mesec ili od naredniot ke se zgolemat paketite
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 1:43 am

Знае некој на фејцбук кога отварам група како после да пишувам од име на групата
сум видел многу групи кои пишуваат од име на групата а не од нивно име

значи да не ми пишува Марко него името на групата да ми ја пишува кога ќе напишам нешто
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 3:07 am

M@RKO напиша:
Знае некој на фејцбук кога отварам група како после да пишувам од име на групата
сум видел многу групи кои пишуваат од име на групата а не од нивно име

значи да не ми пишува Марко него името на групата да ми ја пишува кога ќе напишам нешто

Па тоа само ако си администратор на групата, и не можеш да пишуваш насекаде, на секои туѓи профили, туку само на групата/фан страната која ти си ја создал.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 11:24 am

NateArchibald напиша:
M@RKO напиша:
Знае некој на фејцбук кога отварам група како после да пишувам од име на групата
сум видел многу групи кои пишуваат од име на групата а не од нивно име

значи да не ми пишува Марко него името на групата да ми ја пишува кога ќе напишам нешто

Па тоа само ако си администратор на групата, и не можеш да пишуваш насекаде, на секои туѓи профили, туку само на групата/фан страната која ти си ја создал.
Па ја сум ја правел групата значи ја сум администратор ,ама незнам како да пишам од име на групата
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 1:30 pm

M@RKO напиша:
NateArchibald напиша:
M@RKO напиша:
Знае некој на фејцбук кога отварам група како после да пишувам од име на групата
сум видел многу групи кои пишуваат од име на групата а не од нивно име

значи да не ми пишува Марко него името на групата да ми ја пишува кога ќе напишам нешто

Па тоа само ако си администратор на групата, и не можеш да пишуваш насекаде, на секои туѓи профили, туку само на групата/фан страната која ти си ја создал.
Па ја сум ја правел групата значи ја сум администратор ,ама незнам како да пишам од име на групата

Е па ќе направиш посебен профил за тоа, и тогаш ќе можеш да пишуваш Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 650339
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 1:51 pm

е да бе за глупости посебен профил Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 115412
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПет Мар 19, 2010 9:53 pm

M@RKO напиша:
е да бе за глупости посебен профил Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 115412

Сестра ми за своето дизајн студио има посебен профил, значи се логира посебно за тоа, и така ќе може да ти се појавува тоа кога ќе пишуваш.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 12:10 am

NateArchibald напиша:
M@RKO напиша:
е да бе за глупости посебен профил Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 115412

Сестра ми за своето дизајн студио има посебен профил, значи се логира посебно за тоа, и така ќе може да ти се појавува тоа кога ќе пишуваш.
ок ама глупо ми е некако да праам посебен профил кој ќе памти пасворди и треба да праам маил посебен само за тоа
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 6:13 pm

Телекабел од 1.05 во најефтиниот пакет од 500 денари нуди Интернет со даунлоад од 50 гига. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 836422
За истите пари, Т-Хоум нуди 15 гига, а Он.Нет 20.
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 6:16 pm

Burrows напиша:
Телекабел од 1.05 во најефтиниот пакет од 500 денари нуди Интернет со даунлоад од 50 гига. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 836422
За истите пари, Т-Хоум нуди 15 гига, а Он.Нет 20.
Ама затоа Телекабел паѓа на секои 2 часа, а овие другиве колку-толку се постабилни (језда и Он.нет се жива катастрофа)
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 6:27 pm

Е да, а инаку претходно на еден (надежен) топик прочитав дека ТК ќе имале брзина 20 мбпс. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 24632

Инаку за Он.Нет мислам дека зависи од локацијата, некаде знае да паѓа, некаде не. Кај мене си е стабилен. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 263671
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 6:53 pm

Burrows напиша:
Телекабел од 1.05 во најефтиниот пакет од 500 денари нуди Интернет со даунлоад од 50 гига. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 836422
Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 521588 Супер! Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 272416 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 12263 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 418889 Сега баш проверував колку сум направила овој и минатите месеци и овој месец за 3 дена сум направила 4 GB, ама месечно правам околу 40-60 GB, што значи таман ми е. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 904400

Losteech напиша:
Ама затоа Телекабел паѓа на секои 2 часа, а овие другиве колку-толку се постабилни (језда и Он.нет се жива катастрофа)
Нема врска, јас го користам и супер ми е, немам никакви проблеми. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeПон Мај 03, 2010 8:42 pm

Rebellious angel напиша:
Burrows напиша:
Телекабел од 1.05 во најефтиниот пакет од 500 денари нуди Интернет со даунлоад од 50 гига. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 836422
Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 521588 Супер! Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 272416 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 12263 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 418889 Сега баш проверував колку сум направила овој и минатите месеци и овој месец за 3 дена сум направила 4 GB, ама месечно правам околу 40-60 GB, што значи таман ми е. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 904400

А колкав пакет имаш? Од колку гига? Ти се исплаќа да ја надминуваш границата и да плаќаш дополнително? Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 650339

Мене веќе и 50 ми се малце, максимум месечно правам до 100-120 Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 967551
Вратете се на почетокот Go down
Rebellious angel
Топ постер
Топ постер
Rebellious angel


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1799
Birthday : 1989-08-22
Age : 34
Registration date : 2008-09-23

Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitimeСре Мај 05, 2010 7:23 pm

Кога стававме интернет, го земавме пакетот од 10 GB за 500 денари, ама бидејќи секогаш, освен првите неколку месеци, го надминувавме лимитот, си плаќавме по 1500 денари. За тоа не мора да се менува пакетот, само си доплаќаш ако надминеш 10 GB и највисоката цена е 1500 денари. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 871427 А, со оглед на тоа што ми се преполни компјутерот и лаптопот, ги симнувам само сериите кои редовно ги следам, па 50 GB би требало да ми се доволни. Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 871427
Вратете се на почетокот Go down
https://www.facebook.com/anapetrovik89
Sponsored content





Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Интернет (проблеми, новости, понуди)   Интернет (проблеми, новости, понуди) - Page 8 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Интернет (проблеми, новости, понуди)
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Компјутери-
Отиди до: