Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШто читате во моментов? (коментари, препорака) Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што читате во моментов? (коментари, препорака)

Go down 
+16
emu6
Michael Myers
Blair Waldroft
Losteech
Pitt
Missy
Maxime
LucasScott
Ana-Marija
Burrows
Posh Girl
Beauty
solange
Игор
Chris
Bobi
20 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeСаб Јун 13, 2009 9:02 pm

Овде пишувајте која книга ја читате моментално, коментари за неа и препораки за некоја книга.

ОН ТОПИК:
Моментално ја завршив "Вистински верник" на Николас Спаркс и добра е, но значително послаба од претходните. Од утре започнувам со книгата на Сесилија Ахерн „На крајот од виножитото“ (ми изгледа интересно Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 )

Најмногу ја очекувам МЛАДА МЕСЕЧИНА на македонски да испадне, навистина сакам и другите три дела да ги преведат на македонски наеднаш а не да чекам еден по еден, сепак друг ми е филингот коа ја имам книгата на мак и на англиски. Првиот дел САМРАК го читав на српски, а потоа си го купив на мак Што читате во моментов? (коментари, препорака) 367412 ОГРОМНА ПРЕПОРАКА!


Последната промена е направена од NateArchibald на Пон Јан 25, 2010 2:18 am. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:05 am

Па ја видов ама џабе немам што да напишам Што читате во моментов? (коментари, препорака) 557897 можам на две раце да ги набројам книгите што сум ги прочитал и тоа затоа што морало
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:08 am

Chris напиша:
Па ја видов ама џабе немам што да напишам Што читате во моментов? (коментари, препорака) 557897 можам на две раце да ги набројам книгите што сум ги прочитал и тоа затоа што морало

Почни да читаш ако од одамна не си читал некоја добра книга, јас до преклани навистина поимот „книга“ ептен ми беше заборавен, уште од дамнешната Зоки Поки Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 ама навистина станав фанатик за купување на добра книга, така да сега шопингот во кафе-книжарница ТРИ ми стана омилен Што читате во моментов? (коментари, препорака) 462314
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:12 am

Последно што прочитав беше Вероника реши да умре, а не ја имам уште довршено Great Expectations (а дознав дека ми е лектира за 2 год. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773)
Од саемов купив уште книги, како Вештицата од Портобело, Шиндлерова листа... ама немам време со учење. Летово ќе читам.


Последната промена е направена од igorpp на Нед Јун 14, 2009 1:13 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:13 am

Книги не читам баш многу...А посебно не срањана што ни ги даваат од училиште Што читате во моментов? (коментари, препорака) 195609
1 нека ми пишат ако не ми се допаѓа некоја книга не ја читам Што читате во моментов? (коментари, препорака) 665558
И ви кажав последно од Сјузи ја читав Што читате во моментов? (коментари, препорака) 462314
Сега по 2-3 години друга ќе читам Што читате во моментов? (коментари, препорака) 942774
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:14 am

igorpp напиша:
Последно што прочитав беше Вероника реши да умре, а не ја имам уште довршено Great Expectations (а дознав дека ми е лектира за 2 год. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773)

Таа првата е од Коелјо, ај Игор кажи ми онака што жанрови пишува тој и што жанр е оваа што си ја прочитал... навистина некогаш сакам наеднаш да ги купам повеќето негови книги.

Иначе јас за лектира за втора немам баш најпривлечни, пред некој ден ја земав Пеколот од Данте Алигиери Што читате во моментов? (коментари, препорака) 77841 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 77841 ми изгледа ептен непривлечно, најповеќе што е ко проза напишано Што читате во моментов? (коментари, препорака) 353532
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:18 am

Леле Стефко ти сериозен беше за книгата на Сузи Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 као можеше бе тоа да го читаш и како вопшто дојде до него Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:21 am

Не беше Пеколот како поезија? (Кога сме кај поезија, се скапав читајќи - спремам испит поезија - ... :( 25-30 песни на стар англиски. :))) Многу се убави за читање, ама не и за учење.
Инаку, Коелјо пишува романи. Интересен стил има, не е нешто најВАУ, ами интересно четиво. Прочитај, може ќе ти се допадне. И не купувај се` наеднаш. Тоа само покажува дека си колекционер, а не читач. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:23 am

Кај еднаш на 3 години читам па уште и такво срање за досадниот живот на Сузе ми се погоди Што читате во моментов? (коментари, препорака) 272815 Ама тоа е Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632

А Крис книгата и ја зедов на сестра ми секако не ја читаше,и ја препорача една соседка Што читате во моментов? (коментари, препорака) 353532 душиче,ја воодушевила книгата Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:24 am

igorpp напиша:
Не беше Пеколот како поезија? (Кога сме кај поезија, се скапав читајќи - спремам испит поезија - ... :( 25-30 песни на стар англиски. :))) Многу се убави за читање, ама не и за учење.
Инаку, Коелјо пишува романи. Интересен стил има, не е нешто најВАУ, ами интересно четиво. Прочитај, може ќе ти се допадне. И не купувај се` наеднаш. Тоа само покажува дека си колекционер, а не читач. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632

Па да, и јас реков дека е поезија, ама навистина досадно е, за лектира ги имам и Дон Кихот и Сон на летната ноќ тие малце поинтересни по насловот ми изгледат, ама Пеколот не сум го почнал викаат добра била.

А за купувањето книги купувам околу 3/4 на 6 месеци, само две ми останаа недочитани Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:28 am

Дон Кихооот! И таа ќе ја имам во втора по шпанска литература. Ја имам читано во средно, интересна беше, прочитај ја.
А Сон на летната ноќ ти е Шекспир. Може ќе ти биде интересна... :) Јас тоа дури во четврта здравје. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:32 am

Дон Кихот е една од малкуте книги кој ги прочитав Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 закон човек, Игор а се сеќаваш на Соња Мармаладова? Што читате во моментов? (коментари, препорака) 263671 од која книга беше Што читате во моментов? (коментари, препорака) 409660
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:34 am

Chris напиша:
Дон Кихот е една од малкуте книги кој ги прочитав Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 закон човек, Игор а се сеќаваш на Соња Мармаладова? Што читате во моментов? (коментари, препорака) 263671 од која книга беше Што читате во моментов? (коментари, препорака) 409660

Секако, Соња Мармаладова. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 263671 Колку ме смееше тоа име. (Море и сега Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 ) Злосторство и казна.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:35 am

хаха колку сум се смеел на тоа име Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:35 am

igorpp напиша:
Дон Кихооот! И таа ќе ја имам во втора по шпанска литература. Ја имам читано во средно, интересна беше, прочитај ја.
А Сон на летната ноќ ти е Шекспир. Може ќе ти биде интересна... :) Јас тоа дури во четврта здравје. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 24632

А зошто повторно ги читаш, или овој пат ги имаш на факултет по тој јазик за кој полагаш? Што читате во моментов? (коментари, препорака) 409660

Иначе видете ја бре каква е, ухх оваа книга едноставно секој ќе остави нерамнодушен Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953

Што читате во моментов? (коментари, препорака) BB234A18684B5F47B43D8BA8B0113987
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:37 am

Ми ја збореа, оваа ли е таа девојката што ќе се вљуби во вампир?
Имало повеќе делови, е сега повеќе или 2 не знам, али 2 дел не е преведен на македонски. Има и филм, ми се чита ова
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 1:41 am

Beauty напиша:
Ми ја збореа, оваа ли е таа девојката што ќе се вљуби во вампир?
Имало повеќе делови, е сега повеќе или 2 не знам, али 2 дел не е преведен на македонски. Има и филм, ми се чита ова

Има 4 дела од кои 1 е преведен на македонски, ама сигурно наскоро сите ќе ги има: Самрак (првиот), Млада месечина, Еклипса и Зазорување.

Филмот е навистина катастрофа, а најверојатно поради тоа што мене веќе првиот дел ми е исчитан на српски го читав, а на српски ги има и сите 4 но навистина се скапи, така да ќе ги почекам наеднаш во комплет да ги купам.

Нешто НЕВЕРОЈАТНО добро! Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953 Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeНед Јун 14, 2009 2:18 am

Bobi напиша:
А зошто повторно ги читаш, или овој пат ги имаш на факултет по тој јазик за кој полагаш? Што читате во моментов? (коментари, препорака) 409660

Па Кихот и не ја памтам многу, одамна беше.
А да, имам англиска литература сите четири години и шпанска литература во втора и трета.
Во прва година англиска книжевност не е нешто интересно. Читавме малку драма и поезија од стари векови Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773... ама втора треба да е поинтересно, ќе има некои добри класици како овој горе што го спомнав, потоа Оркански височини, Робинзон Крусо, Франкенштајн, Гуливеровите патувања итн итн.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeСре Јун 17, 2009 11:17 pm

Фантастична книга, моментално стигнав до 60та страна, нешто преубаво, претажно, за тоа како вистинското пријателство никогаш не умира... преубава книга Што читате во моментов? (коментари, препорака) 722953

Што читате во моментов? (коментари, препорака) B1261
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeСаб Јун 20, 2009 9:05 pm

Обозавам да цитам книги . Омилена книга ми е Игра во рзта од Селингер. Од гореспоменатите омилена книга на Схекспир ми е Ромео и Јулија. Од Пауло Коелјо си ја сакам Крај реката Педра седнав и плацев. Освен таа ги имам процитано и Алхемицарот, Зафир, Дгаволот и Госпогица Прим и др. Си ја сакам ромео и Јулија најповеке затоа сто за проектна за матура ја имав таа книга- анализа на книгата и си добив 5. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 4:53 pm

читањето е она сто мозе да ме одвои од нетот
убава книга а особено некој добар писател тоа за мене е рај
го сакам шекспир но мегутоа и мак автори не се за потценуванје
кнугата марта од горјан петрески е одли4на
современа ви ја препора4увам ако не сте ја про4итале про4итајте ја
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 5:24 pm

Јас од Шекспир немам читано ниту едно дело, оваа година ја имам за преработка „Сон на летната ноќ“ па ќе видеме како ќе биде.

Од странските автори оние кои ми се допаѓаат се Никола Спаркс, Сидни Шелдон, Сесилија Ахерн и др.

Да не знае некој дали ги има по библиотекиве некои од книгите на Џејн Остин?
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 5:53 pm

Сигурен сум дека ги има.
Јас летово ќе ја читам Pride and Prejudice.

Пред некој ден ја завршив Вештицата од Портобело. Лесно книгиче за читање, иако Коелјо има длабока порака... ама има милион подобри од него.

Ја почнав денес Шиндлеровата листа. Уште од првите 50 страни се гледа дека ќе биде тешка книга за читање (а има околу 500), ама се надевам дека ќе успеам да ја дочитам, т.е. дека ќе ми биде интересна до крај. Тешка ми е зашто само генерално знам за настаните во II Св. в., ама не и многу конкретни имиња. Ќе видиме. Што читате во моментов? (коментари, препорака) 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 6:10 pm

леле луге во паланка првпат саем на книги фала богу и такво несто
ама сам хаппи ама ај некој ак знаес некоја убава книга од странски автор да ми препоруци ама да биде со интересна содрзина или пак некоја од ернест хемингвеј ак знаете убава да е
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 6:15 pm

Цитат :
Ја почнав денес Шиндлеровата листа.
Уште од првите 50 страни се гледа дека ќе биде тешка книга за читање (а
има околу 500), ама се надевам дека ќе успеам да ја дочитам, т.е. дека
ќе ми биде интересна до крај.

Игор јас ја оставив уште на 100та страна, ептен досадна ми беше мене, што знам, премногу германски имиња и многу замара, не е лесна за читање.

hazmin напиша:
леле луге во паланка првпат саем на книги фала богу и такво несто
ама сам хаппи ама ај некој ак знаес некоја убава книга од странски автор да ми препоруци ама да биде со интересна содрзина или пак некоја од ернест хемингвеј ак знаете убава да е

„Крвна врска“ - Сидни Шелдон
„На крајот на виножитото“ -Сесилија Ахерн
„Самрак“ -Стефани Мајер
„Ништо не трае вечно“ -Сидни Шелдон

имам слушнато дека и „Гомора“ била многу добра книга но ја немам читано.

Овие препоракиве ги имаш по саемот т.е во книжарите низ Македонија, така да можеш да ги земеш.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што читате во моментов? (коментари, препорака) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов? (коментари, препорака)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 12Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: