Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШто читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што читате во моментов? (коментари, препорака)

Go down 
+16
emu6
Michael Myers
Blair Waldroft
Losteech
Pitt
Missy
Maxime
LucasScott
Ana-Marija
Burrows
Posh Girl
Beauty
solange
Игор
Chris
Bobi
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 I_icon_minitimeСаб Ное 20, 2010 4:40 pm

Прочитав две книги во изминатиов период. Ќе дадам накратко резиме за секоја книга.

Илјада неверојатни сонца - Калед Хосеини - одличен роман кој не води во Источната култура. Верувам дека книгата би станала хит уште повеќе сега кога владеат Индиските серии, но само и треба добра реклама. Но како и да е, мислам дека во Македонија доста е познат овој автор, исто така имам слушнато дека и делото 'Ловец на змејови' било феноменално, па дефинитивно и тоа ќе го прочитам. Ми се допадна тоа што стилот на пишување е предобар, емотивните души дефинитивно ќе пуштат солза кога е во прашање макотрпниот живот на главната хероина. Ова би добила одлична филмска екранизација, така да алудирам да се направи филм.

Што би правел јас без тебе - Гијом Мисо - според мене најслабото дело на Мисо. Мислев дека ќе ме воодушеви повеќе од А потоа, но ете сум згрешил, некако немаше експлозивна приказна за да вртиш страници со мерак и со нетрпение да дојдиш до следниот расплет, овде некако дури и љубовната приказна ми беше избледена. Мартен не го доловив како добар главен машки лик, туку како човек кој само цели кон својот успех, а притоа никако не може да стави крај со своите вистински желби. Но, добро, бар Париз е доловен на најдобар можен начин, предобар опис на сите места низ кои ликовите се движат.

Иначе купив три книги минатата недела:
На прв поглед - Николас Спаркс
Полноќни спомени - Сидни Шелдон
Тринаесет часа - Дион Мајер

Моментално читам: Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 Thumb4ec17b85361d43e6ba0b6483e24510e5
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 12 I_icon_minitimeСаб Ное 20, 2010 9:38 pm

хари потер и каменот на мудроста премногу е интересна и планирам да ги прочитам сите делови и татко ми ми предложи да ја прочитам „Злосторство и казна“ , па јас ви ја предлагам вас :) :) :)
Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов? (коментари, препорака)
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: