Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeШто читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Што читате во моментов? (коментари, препорака)

Go down 
+16
emu6
Michael Myers
Blair Waldroft
Losteech
Pitt
Missy
Maxime
LucasScott
Ana-Marija
Burrows
Posh Girl
Beauty
solange
Игор
Chris
Bobi
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 8:48 pm

еј фала мн
на крајот на виножитот ми звучи интересно баш утре ке ја побарам
Вратете се на почетокот Go down
Posh Girl
Топ постер
Топ постер
Posh Girl


Female Zodiac : Sagittarius Број на мислења : 3132
Birthday : 1990-12-08
Age : 33
Registration date : 2008-08-19

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 7:07 pm

Почнав да ја читам Неподносливата леснотија на постоењето од Милан Кундера.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 7:15 pm

моментално јса 4итам ЌЕКРКАТА НА МОЈАТА НАЈДОБРА ПРИЈАТЕЛКА од ДОРОТИ КУМСОН
она што го про4итав од книгава навистина вле4е кон повеќе
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 7:09 pm

Од синоќа започнав да ја читам Хари Потер. Никогаш не и обрнав внимание на книгата, а филмовите не можам никако да ги сварам. Така да сега за сега ме завлече првиот дел „Хари Потер и Каменот на Мудроста“. Во план ми е да ги исчитам досега сите издадени кај нас дела. Патем паралелно ја читам и книгата според која е направена серијата Gossip Girl т.е повеќе делови има, но кај нас е издаден само еден „Озборувачка: Ти знаеш дека ме сакаш“. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 7:11 pm

Има книга таква? не сум знаел
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 7:16 pm

Chris напиша:
Има книга таква? не сум знаел

Во ГТЦ, во книжарницата ТРИ Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 367412 300 ден е, ја купив.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 8:22 pm

Bobi напиша:
Од синоќа започнав да ја читам Хари Потер. Никогаш не и обрнав внимание на книгата, а филмовите не можам никако да ги сварам. Така да сега за сега ме завлече првиот дел „Хари Потер и Каменот на Мудроста“. Во план ми е да ги исчитам досега сите издадени кај нас дела.

Немам читано многу од книгите, а филмовите ми се извонредни, сите пет досега и одвај чекам да го гледам шестиот.
Дома ја имам таа прва книга на македонски. Уште како дете ја баталив на пола зашто не можев повеќе да ги гледам преведените имиња!!!! Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 665558 Ситникоски, Црнески, Окалковска... Многу мразам кога преведуваат и имиња!
А The Goblet of Fire ја имам на англиски и порано ја читав, ама не знаев англиски на висок степен, па ја оставив на пола... Сепак, речиси 400 страни не се малку. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632 А и не ме привлекуваат книгите онолку колку што ме привлекуваат филмовите. Веројатно зашто и не сум некој фан... Чисто интересно утепани 2 саати филм. :)

Он топик, по Робинзон Крусо и Големи очекувања, си ја читам третата лектира за втора година (ме смее зборот лектира Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632 ама тоа е): Vanity Fair, или Панаѓур на самобендисаност би дошло на нашки Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773 , од Вилијам Текери. Дооолга книга, 700 страни ц’цка фонт, ама интересна.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 9:34 pm

Мислиш за факултет ти се тие лектири? Јас на англиски не можам да читам книги... ме замара, не се внесувам баш ептен во содржината... Таа Големите очекувања мислам е одно Чарлс Дикенс, не сум читал ниедна книга од него, мислам дека имам некои лектири наредниве години од него како Оливер Твист и сл.

А за Хари Потер само книгите можам да ги поднесам, филмовите не можам никако да ги сварам, различно од тебе Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773

Патем, ме интересираше дали романтие на Џејн Остин се преведни на македонски поради тоа што вчера бев во библиотеката и ми рекоа дека моментално се земени а дека ги имале само на српски.

Друга новост, МЛАДА МЕСЕЧИНА во текот на наредниве недели ќе испадне на македонски јазик! Напредувам со колекцијата, едвај чекам да ја купам после Самрак Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 433111 и да ја читам секако!
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 9:43 pm

Bobi напиша:
Јас на англиски не можам да читам книги...

Јас кај што идам на курс по Англиски имаме како една мала библиотека кај што има книги на англиски и порано си земав. Интересни приказни и онака лесни. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632

Е сега, ова лето ќе треба да прочитам 2-3 нешто поголеми книги, добивме совет од наставничката што ни предава пошто од септември ќе се спремаме цела година (или две) за да полагаме FC испит. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 367812

Планирам да ги прочитам тие што ги имам дома, а ми фаќаат прашина. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 462314
Тоа се "American Indian Fairy Tales" и "Into The Land of The Unicorns".

Бај д веј, треба да почнам да читам и лектири, прва ќе ми биде „Тристан и Изолда“. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 199885
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 9:51 pm

Burrows напиша:

Бај д веј, треба да почнам да читам и лектири, прва ќе ми биде „Тристан и Изолда“. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 199885

Според мене заедно со Шагринска кожа најдобрата лектира за прва година. Другиве се досадни ко срање посебно Гилгамеш, но ќе бидат потребни за матурата Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773 Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773

Јас летото читам повеќе белетристика, романи, познати бестселери, а лектири и обработки за време на школската година.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeВто Jул 28, 2009 10:45 pm

Bobi напиша:
Мислиш за факултет ти се тие лектири? Јас на англиски не можам да читам книги... ме замара, не се внесувам баш ептен во содржината... Таа Големите очекувања мислам е одно Чарлс Дикенс, не сум читал ниедна книга од него, мислам дека имам некои лектири наредниве години од него како Оливер Твист и сл.

Да, 11 романи. Баш денес си ги купив сите од Икона. Да, Големи очекувања е од Дикенс.
Не знам дали од Џејн Остин се преведени на македонски... Гордост и предрасуди е доста малечка, накај 200-300 стр. Кога ќе почнам да ја читам, ќе ти кажам каква е, но според филмот има интересна приказна.

Ако откриеш дали ја има на македонски, пиши. Баш ме интересира.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 6:27 pm

igorpp напиша:


Немам читано многу од книгите, а филмовите ми се извонредни, сите пет досега и одвај чекам да го гледам шестиот.
Дома ја имам таа прва книга на македонски. Уште како дете ја баталив на пола зашто не можев повеќе да ги гледам преведените имиња!!!! Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 665558 Ситникоски, Црнески, Окалковска... Многу мразам кога преведуваат и имиња!


Хаха, јас ги имам читано првите 2 дела и третиот до пола, ама тоа преведените имиња секогаш ме бунеа и се случуваше да не можам да препознаам некој лик... Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 665558

П.С. Преведениот Драко Мелфој како Драко Лошотковски ми е врв. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632 Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632 Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 7:59 pm

Одвратно, нели? Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:00 pm


ДВА НОВИ МЕГАХИТА НАСКОРО ВО ИЗДАНИЕ НА „ТРИ“

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Webcontent%5C941f5442-b954-45aa-a342-ca665f7812b9

Длабока медитација на личната моќ и невините сништа кои се манипулирани и загубени со успехот, Победникот е сам е сместен во возбудливиот свет на модата и филмот. Прикажува дваесет и четири часа од Канскиот филмски фестивал преку приказната за Игор, успешен и мотивиран руски претприемач кој би зачекорил и во мрачни води за да ја врати изгубената љубов – неговата поранешна жена, Ева. Верувајќи дека неговиот живот со Ева е дар од боговите, Игор и кажува дека би уништил светови за да ја врати назад. Конфликтот помеѓу индивидуалната зла сила и општеството се раѓа и како што се развива дејствието во романот, текот на моралните вредности се поместува.

Запознајте ги актерите и позерите зад сцените во Кан - "Суперкласа" на продуценти, актери, дизајнери и супер модели, како и славољубиви старлети, заборавени ѕвезди и истоштени приврзаници. Умешно испреплетувајќи ги приказните на ликовите, Пауло Коелјо го користи својот дванаесетти роман да наслика привлечна слика на свет воден од гламур и изобилие и ни ги покажува можните ужасни последици од нашата опсесија со славата.


Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 9c5568a7da344a398dd3dcc4babde3e2

За Бела Свон постои само едно нешто поважно од самиот живот — Едвард Кален. Но, тоа што таа е вљубена во вампир претставува многу поголема опасност отколку што самата таа мисли. Едвард веœе еднаш ја спаси од еден опасен вампир, но сега како што нивната смела врска почнува да се заканува на сè што им е важно и што им значи, тие сфаœаат дека нивните проблеми допрва почнуваат . . .

Страствен, фасцинантен и длабоко трогателен, романот Млада месечина, продолжението на Самрак, неодоливо ги комбинира романсата и напнатпста со натприродниот пресврт.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:14 pm

Имам слушнато за Победникот е сам, ја имам во пдф верзија на англиски. Обавезно ќе ја прочитам штом излезе.
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:18 pm

Јас пред некој ден ја дочитав „Тристан и Изолда“, и тоа се тегавев дур ја читав пошто некако премногу ми наликуваше на некоја мексиканска сапуница. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 694181

Вчера почнав нешто од „Вујко Вања“ на Чехов, ама сопрев после едно 2-3 страни, па вечер ќе одам натака. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:30 pm

Burrows напиша:
Јас пред некој ден ја дочитав „Тристан и Изолда“, и тоа се тегавев дур ја читав пошто некако премногу ми наликуваше на некоја мексиканска сапуница. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 694181

Вчера почнав нешто од „Вујко Вања“ на Чехов, ама сопрев после едно 2-3 страни, па вечер ќе одам натака. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773
Јас обратно Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 996773
Вујко Вања ја прочитав уште на почетокот на јули, а сега ја дочитувам и Тристан и Изолда...и мислам дека веќе нема да читам лектири до крај на распуст.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 8:38 pm

Јас навистина не се замарам со бедни лектири, и во втора година има ПРЕГЛУПИ лектири и обработки, така да само обработките ќе ги читам, тие се мали и набрзина се читаат т.е планирам да ги читам за време на учебната година поради тоа што се за усно раскажување, а овие не се замарам, кога би имала убава лектира ќе ја прочитам, ама вака НЕМА ШАНСИ!

Има триста поубави книги бестселери кои ги читам и ќе ги читам!

Патем: „Гуливеровите патувања“ ја читам, просечна книга, и таа ми е за лектира, ама ајде веќе ја почнав така да ќе ја завршам.

Од деновиве треба да почнам една од Ден Браун „Точна на измама“ или „Дигитална тврдина“.

А едвај чекам да ја почнам и „Млада месечина“ Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 722953
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 11:38 pm

Ја читам New Moon на англиски али ми е досадна али више коа ја почнав...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeПет Aвг 14, 2009 6:13 pm

Еве од пред малку ја започнав „Дигитална тврдина“ ги купив и двете книги комплет за 1300 денари заедно со „Точка на измама“.

Стигнав до 30. страница, книгата едноставно ме зарази, обожувам вакви трилери каде што преовладува криминалот, криптологијата и сл. Значи дефинитивно го сакам Ден Браун!!!
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeПет Aвг 14, 2009 6:30 pm

NateArchibald напиша:
Еве од пред малку ја започнав „Дигитална тврдина“ ги купив и двете книги комплет за 1300 денари заедно со „Точка на измама“.

1300? Молам?!
Од толку скап издавач каков што е ТРИ ги купив Ангели и демони и Кодот на Да Винчи за околу 800 денари! Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 521588 Од каде и да си ги нашол, убаво ти ги земале парите. Излегува како една книга да е по 650 денари, а на саем беа по 300-400...

Он топик, денес ја почнав Tess of the D'Urbervilles, или во превод Теса од Д’Урбервилови.
Засега е ОК. Вчера ја завршив Гордост и предрасуди, прекрасна книга, ја препорачувам на сите, ја има на македонски по книжарите.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeПет Aвг 14, 2009 6:39 pm

igorpp напиша:
NateArchibald напиша:
Еве од пред малку ја започнав „Дигитална тврдина“ ги купив и двете книги комплет за 1300 денари заедно со „Точка на измама“.

1300? Молам?!
Од толку скап издавач каков што е ТРИ ги купив Ангели и демони и Кодот на Да Винчи за околу 800 денари! Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 521588 Од каде и да си ги нашол, убаво ти ги земале парите. Излегува како една книга да е по 650 денари, а на саем беа по 300-400...

Од Матица Македонска ја купил татко ми, една книга по 650 ден, ваљда попустот веќе го нема. А и Самрак е сега поефтина а колку е понова книгата, не ми беше баш јасно Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 272815
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeПет Aвг 14, 2009 6:51 pm

NateArchibald напиша:
igorpp напиша:
NateArchibald напиша:
Еве од пред малку ја започнав „Дигитална тврдина“ ги купив и двете книги комплет за 1300 денари заедно со „Точка на измама“.

1300? Молам?!
Од толку скап издавач каков што е ТРИ ги купив Ангели и демони и Кодот на Да Винчи за околу 800 денари! Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 521588 Од каде и да си ги нашол, убаво ти ги земале парите. Излегува како една книга да е по 650 денари, а на саем беа по 300-400...

Од Матица Македонска ја купил татко ми, една книга по 650 ден, ваљда попустот веќе го нема. А и Самрак е сега поефтина а колку е понова книгата, не ми беше баш јасно Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 272815

Две толку стари изданија по таа цена ццц
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 12:01 pm

Летово прочитав три феноменални книги кои оставија печат на мене

Последната тајна на храмот, Катедрала на морето и Знаеш ли да чуваш тајна. Прекрасни четива од кој не можев да се одделам цел одмор.
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitimeСаб Aвг 15, 2009 3:47 pm

NateArchibald напиша:
Јас навистина не се замарам со бедни лектири, и во втора година има ПРЕГЛУПИ лектири и обработки, така да само обработките ќе ги читам, тие се мали и набрзина се читаат т.е планирам да ги читам за време на учебната година поради тоа што се за усно раскажување, а овие не се замарам, кога би имала убава лектира ќе ја прочитам, ама вака НЕМА ШАНСИ!

Има триста поубави книги бестселери кои ги читам и ќе ги читам!

Патем: „Гуливеровите патувања“ ја читам, просечна книга, и таа ми е за лектира, ама ајде веќе ја почнав така да ќе ја завршам.

Од деновиве треба да почнам една од Ден Браун „Точна на измама“ или „Дигитална тврдина“.

А едвај чекам да ја почнам и „Млада месечина“ Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 722953

Целосно се согласувам, со тебе и јас сум сега втора имам 15, и лектири има што се многу глупи. Исто и јас сега ја читам Гуливеровите патувања, која не е толку лоша. До вториот дел сум, кај џиновите. Смешно ми е како го третираат и овие и малите. Инаку исто и јас едвај чекам да почнам со „Млада месечина“ - иако знам половина за што се работи. Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 24632 Едвај чекам!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов? (коментари, препорака)   Што читате во моментов? (коментари, препорака) - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов? (коментари, препорака)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Литература и Драма-
Отиди до: